جستجو در پارس ناز

بیوگرافی معین خواننده مشهور و پرطرفدار ایرانی (نصرالله معین)

بیوگرافی معین خواننده مشهور و پرطرفدار ایرانی (نصرالله معین)

بیوگرافی نصرالله معین خواننده 

در این مطلب، بیوگرافی معین خواننده را به اشتراک گذاشته ایم. نصرالله معین نجف آبادی با نام هنری معین خواننده مشهور ایرانی در تاریخ 29 دی 1330 و در نجف آباد اصفهان چشم به جهان هستی گشود. وی به عنوان خواننده و آهنگساز موسیقی سنتی و پاپ ایرانی در لس آنجلس اقامت دارد.

 

معین از سن 18 سالگی به صورت رسمی فعالیت خود را در عرصه خوانندگی و موسیقی آغاز نمود و برای مدتی زیر نظر هنرمندانی از جمله حسن کسایی و تاج اصفهانی آموزش دید. اولین آهنگ نصرالله در سال 1375 با نام “یکی را دوست دارم” منتشر شد که او را به شهرت و محبوبیت رساند.

 

نصرالله معین کیست؟

نصرالله معین در تاریخ 29 دی 1330 و در نجف آباد اصفهان متولد شد. خانواده این هنرمند کاملا مذهبی بوده و سطح مالی متوسطی داشتند.

 

زندگینامه معین

نصرالله معین در یک خانواده 13 نفره به همراه 7 برادر و 3 خواهر بزرگ شد که قرآن در دوران نوجوانی و جوانی با صوت و غزلیات و اشعار شعرای بزرگ ایران را با لحنی زیبا بازخوانی می کرد. وی در آن زمان به همراه دوستان نزدیکش و در مجالس شادمانی در نقاط مختلف اصفهان برنامه اجرا می کرد.

بیوگرافی معین خواننده

سپس در 18 سالگی و زیر نظر اساتید آواز از جمله حسن کسایی و تاج اصفهانی به یادگیری آواز و سازهای مختلف پرداخت. درنهایت از سال 1352-1357 و در کاباره هزار و یک شب و هتل عباسی اصفهان به اجرای برنامه در عرصه خوانندگی و موسیقی مشغول شد. نصرالله در حال حاضر مقیم آمریکا بوده و در انستیتو، لس آنجلس به زندگی خود ادامه می دهد.

 

وضعیت تاهل این خواننده

نصرالله معین در سن 38 سالگی و در سال 1368 با خانمی اصالتا اسپانیایی زندگی مشترک تشکیل داد و در همان سال یک آلبوم به اسم “صبحت بخیر عزیزم” را به بازار عرضه کرد. سپس اولین فرزند معین در سال 1370 به اسم پریچهر به دنیا آمد و از همسر خود در سال 1374 جدا شد. وی در سال 1378 با خام کانادایی به اسم پانته ا ازدواج کرد و حاصل این زندگی مشترک دختری به اسم ستاره است. 

 

آغاز فعالیت هنری نصرالله معین در ایران

همانگونه که قبلا اشاره شد نصرالله معین از سن 18 سالگی زیر نظر استادانی از جمله حسن کسایی و تاج اصفهانی به یادگیری موسیقی و دستگاه های آواز ایرانی به صورت حرفه ای پرداخت. سپس از سال 1352-1357 به اجرای برنامه در کاباره هزار و یک شب و هتل عباسی اصفهان پرداخت. نخستین کار هنری خود را با آهنگ “یکی را دوست دارم” در سال 1359 روانه بازار کرد.

زندگینامه نصرالله معین ،بیوگرافی معین خواننده

بیوگرافی معین خواننده

 

البته این آهنگ با آهنگی از خود معین و ترانه مسعود امینی به قدری در بین مردم محبوب شد که پس از بازه زمانی کوتاه از مرزهای ایران عبور کرد. در نهایت توسط خوانندگان ایرانی مقیم آمریکا از جمله عارف، ابی و هایده بازخوانی شد. بنابراین یک شبه راهی که سال های زیادی برای آن تلاش کرده بود را به آسانی پیمود و به آواز خوانی معروف تبدیل شد.

 

آغاز فعالیت هنری نصرالله معین خارج از ایران

فعالیت هنری نصرالله معین به صورت جدی از سال 1360 و در آمریکا آغاز شد که در همین سال آلبوم اول خود را به اسم “می پرستم” منتشر کرد. وی در دوران فعالیت خود با چهره های سرشناس موسیقی پاپ ایران از جمله جهانبخش پازوکی، آندرانیک، منوچهر چشم آذر و نوجوکی آشنا شد. همچنین با ترانه سرایان سرشناس همچون اردلان سرفراز، هما میرافشار، لیلا کسری همکاری کرده و با هایده همخوانی داشت.

نصرالله در طی فعالیت های هنری خود در سراسر جهان برنامه های گوناگونی را به اجرا درآورد. بنابراین از کنسرت های موفق معین همان کنسرت در یونیورسال آمفی تئاتر در سال 1393 و در لس آنجلس به سرپرستی آندرانیک می باشد. معین در سال 1379 آلبومی به اسم “پرواز” را روانه بازار کرد و دو سال بعد نیز موفق به انتشار آلبومی دیگری به اسم “لحظه ها” شد.

 

وی در سال 1386 نیز آلبوم دیگری به اسم “طلوع” را با همکاری اشخاصی سرشناسی از جمله بابک رادمنش، کاظم عالمی، صادق نوجوکی، فضل الله توکل، بابک صحرایی و بابک بیات روانه بازار نمود. نصرالله در چندین سال اخیر، کارهای هنری را به صورت تک آهنگ منتشر می کند که “شمال” یکی از این آهنگ ها می باشد.

 

نصرالله معین و همکاری با دیگر هنرمندان

نصرالله برای خواندن آهنگ های آلبومی به اسم “سال” در سال 1986 میلادی با افراد سرشناسی از جمله انوشیروان روحانی، مهستی و هایده همکاری کرد. وی در این آلبوم، آهنگ محبوب “هوس” را خوانده است. سپس با محمد حیدری و هایده در آلبوم “گلهای غربت” همکاری نموده و آهنگ “دلم گرفت” را می خواند.

عکس های نصرالله معین 

بیوگرافی معین خواننده

 

معین آهنگی به اسم “طنین صلح” را در سال 1988 جهت پایان دادن به جنگ عراق و ایران اجرا کرد که ساخته فرخ آهی و ترانه سرایی آن بر عهده لیلا کسری بود. البته این آهنگ با گروهی از خوانندگان فارسی زبان ساکن لس آنجلس خوانده شد.

 

نصرالله بعد از مهاجرت به آمریکا با صادق نوجوکی از آهنگسازان سرشناس ایرانی آشنا گردید که حاصل این دوستی، انتشار آلبوم های “ننه به تو می اندیشم”، “خاطره 7” و تک آهنگ های “ارباب وفا”، “طناز” و … بود.

 

اولین همکاری معین با سیاوش قمیشی

سیاوش قمیشی از خوانندگان ایرانی مقیم خارج از کشور در سال 1392 یک ترانه به اسم “پرنده” ساخت و برای اولین بار در سال های فعالیت خوانندگی خود آن را با معین به صورت مشترک ضبط نمود. البته این آهنگ را فریبرز لاچینی با کمک پیانو تک نوازی کرده و ترانه “پرنده” را در یکی از آلبوم هایش به اسم “بوی دیروز” جای داده است.

اینستاگرام نصرالله معین 

همچنین آهنگ “سفر” از جمله ترانه های نصرالله با شعری از اردلان سرفراز و آهنگسازی فرید زلاند می باشد. سپس مصطفی کیایی فیلمی به اسم ضد گلوله ساخته که روایت از فردی را دارد و زندگیش با تحت تاثیر قرار گرفتن این ترانه تغییر می کند.

 

جمع بندی

نصرالله معین نجف آبادی با نام هنری معین زاده سال 1330 در نجف آباد استان اصفهان می باشد. وی در یک خانواده پرجمعیت به دنیا آمده و در دوران نوجوانی و جوانی به قرائت قران پرداخت. فعالیت های هنری او از ایران آغاز شد و بعد از مدت کوتاهی به آمریکا مهاجرت کرد.

 

معین به صورت متوالی دو بار زندگی مشترک تشکیل داده و حاصل این ازدواج ها دو دختر به اسم های پریچهر و ستاره می باشند. این خواننده محبوب با ترانه سرایان، آهنگسازان و خوانندگان سرشناس ایرانی مقیم آمریکا همکاری داشته و از این طریق روز به روز بر موفقیت و محبوبیت خود افزوده است.