پارس ناز پورتال

قاصدک 24

اخبار دقیق و کامل جشن ملی ایرانیان +عکس

اخبار دقیق و کامل جشن ملی ایرانیان +عکس

اخبار دقیق و کامل جشن ملی ایرانیان +عکس,رئیس‌جمهور: دروغ می‌گویند که ایران به دلیل تحریم‌ها پای میز مذاکره آمده است

 

روحانی گفت: دروغ می‌گویند که ایران به دلیل تحریم‌ها پای میز مذاکره آمده است. ایران به دلیل منطق پای میز مذاکره آمده است.
 

حجت‌الاسلام حسن روحانی در جمع راهپیمایان 22 بهمن در میدان آزادی تهران، با اشاره به حضور پرشکوه مردم ایران در راهپیمایی امسال، گفت: من از همه ملت ایران به خاطر این حضور شکوهمند سپاسگزاری می‌کنم.

 

وی با اشاره به اینکه سی و شش سال از خواست مردم ما برای استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی گذشت، گفت: اما آرمان ملت ما همچنان استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی است.

 

روحانی با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران 2 ارزش و آرمان را در کنار خود دارد؛ مردم‌سالاری و دین‌سالاری، خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران تبلور شریعت در ظرفیت یک ملت بزرگ است؛

 
 
جمهوری اسلامی ایران تجلی حکومت خداوند در قامت ملتی رشید است؛ جمهوری اسلامی ایران اعمال اراده الهی از طریق امتی بیدار و هوشیار است.
 

رئیس‌جمهور تصریح کرد: اصل‌ها ثابت و فرع‌ها فی السماء؛ ریشه‌های این انقلاب آرمان‌های ما، اصول ما، تغییرناپذیر خواهد بود و اگر در فروع و اجرا چیزی مورد نظر باشد باز هم در چارچوب جمهوری اسلامی ایران از طریق انتخابات و صندوق آرای مردم خواهد بود.

 

وی با اشاره به اینکه همان‌طور که امام عزیز و بزرگوار ما فرمودند، جمهوری اسلامی ایران نه یک کلمه کم و نه یک کلمه اضافه، گفت: اسلامیت ما عین جمهوریت ماست و جمهوریت ما عین اسلامیت ماست.

 

رئیس شورای عالی امنیت ملی در ادامه اظهار داشت: ما برای اعمال اراده مردم بهترین راه را اجرای احکام اسلام می‌دانیم و برای جمهوریت بهترین راه اراده مردم، حاکمیت مردم در چارچوب مقررات اسلامی است.

 

وی در ادامه افزود: امام به رای مردم شرعیت داد و بر او فتوا صادر کرد و رهبر معظم انقلاب نیز رای را حق‌الناس مردم اعلام کرد. جمهوری اسلامی ایران یک نظام انتخاباتی با مبانی شرعی و فقهی است. همه ما به این نظام احترام گذاشته‌ایم و احترام خواهیم گذاشت.

 

روحانی با تاکید بر اینکه خواست دوم ملت ما در کنار نظام جمهوری اسلامی ایران، استقلال بود، گفت:

 
 
مردم ما در طول دهه‌ها و حتی قرن‌ها برای استقلال مبارزه کرده‌اند. از زمان فتوای تنباکو گرفته تا مبارزه برای خلع ید بیگانگان در مسئله نفت و تا فتوای امام رحمت‌الله در سال 43 برای مبارزه با کاپیتولاسیون؛ همه جا استقلال آرمان بزرگ ملت ما بود و توانستیم به استقلال دست یابیم.
 
 
ما استقلال را آسان به دست نیاورده‌ایم تا آسان از دست بدهیم.
 

رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه استقلال به معنی بیگانه‌ستیزی یا بیگانه‌هراسی نیست، تاکید کرد: استقلال به معنای آن است که ما روی پای خود ایستاده‌ایم. اراده مردم حاکم است. نخواهیم گذاشت هیچ قدرتی و هیچ ابرقدرتی بخواهد در اراده ملی ملت بزرگ ایران تاثیر بگذارد.

 

وی در ادامه افزود: ما در میدان جنگ از استقلال دفاع کردیم؛ در پای میز مذاکره هم از استقلال‌مان دفاع کرده‌ایم و دفاع خواهیم کرد.

 

رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: آن روز که در میدان جنگ رزمندگان ما می‌جنگیدند پشت جبهه همه مردم پشتیبان رزمندگان عزیز ما در جبهه‌های نبرد بودند؛ هیچ خیانتی بالاتر از خیانت پشت جبهه نیست.

 

روحانی تصریح کرد: امروز هم آنها که در میدان دیپلماسی مشغول مبارزه هستند، همه ملت بزرگ ما و راهبر بزرگ این انقلاب از این جبهه پشتیبانی می‌کنند؛ امروز تنها دشمنان این ملت با میز مذاکره مخالفند،

 
یعنی صهونیست‌ها. آنها همه تلاش خود را به کار گرفته‌اند، اما دنیای امروز به خیانت صهیونیست‌ها پی برده، به خصوص بعد از جنایت‌هایی که در غزه مرتکب شدند و همواره جانیان صحنه در منطقه ما بودند.
 

رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه سومین خواست ملت ما، آزادی بود و جمهوریت بدون آزادی معنا ندارد، گفت: اسلام و اسلامیت هم در کنار آزادی است. وحدت ملی ما هم امروز با کثرت و تنوع افکار داخلی به انسجام ملی خود ادامه می‌دهد.

 

رئیس شورای عالی امنیت ملی تصریح کرد: تنوع افکار و سلایق و تحلیل‌ها بلامانع است، اما در منافع ملی و مصالح ملی همه ما یک صدا هستیم. امروز هم مثل 36 سال پیش بازهم فریاد می‌زنیم “استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی”.

 

روحانی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی از آن همه ملت ایران است؛ نه مربوط به قوم خاص و نه مربوط به قشر خاص و نه مربوط به جناح خاص، خاطرنشان کرد: ملت یکپارچه قیام کرد و این انقلاب را به پیروزی رساند. امروز همه باید یکپارچه از منافع مردم و نظام جمهوری اسلامی ایران به خوبی دفاع کنیم.

 

وی با تاکید بر اینکه انقلاب برای تغییر اسم نبود، گفت: انقلاب برای تغییر رسم‌ها بود؛ انقلاب برای زدودن رسوماتی بود که عدالت و آزادی و ارزش‌های دینی را نادیده می‌گرفت. امروز هم خواسته مردم ما، نسل جوان ما، همان خواسته 36 سال ملت بزرگ ایران است.

 

روحانی افزود: مردم ما در سال گذشته با آرای خود طبق رهنمودهای مقام معظم رهبری پای صندوق آرا آمدند و دولت تدبیر و امید را با آرای خود انتخاب کردند؛ این دولت متعهد به رای مردم و وفادار به وعده‌های خود تا پایان خواهد بود.

 
مسیر و راه خود را ادامه می‌دهد و یکی بعد از دیگری وعده‌های خود را عملیاتی خواهد کرد. در همه زمینه‌ها، در زمینه اقتصادی، فرهنگی، رفاه اجتماعی، پیام قوت تدبیر و امید با حمایت و همکاری مردم از طرف این دولت به گوش جهانیان رسیده است.
 

رئیس‌جمهور اظهار داشت: پارسال که در همین جایگاه با شما ملت بزرگ ایران سخن می‌گفتم، وعده دادم که دولت تا سال آینده رکود را پشت سر خواهد گذاشت و امروز با افتخار به ملت ایران اعلام می‌کنم

 
که ما در شش ماهه اول امسال دارای رشد 4 درصدی بودیم تا همه جهانیان بدانند که ملت ایران قدرتمند و باکفایت در مسیر پیشرفت، راه خود را ادامه خواهد داد.
 

وی افزود: ما سال 91 و 92 را با رشد منفی پشت سر گذاشتیم، اما سال 93 انشاءالله به حول و قوه الهی با رشد مثبت به پایان خواهد رسید. صنعت ما رشد 6.5، معدن رشد 10.5 و بازرگانی رشد 5.4 درصد در طول شش ماهه اول داشته است.

 

رئیس شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه در زمینه نفت و سایر مسائل اقتصادی ما رشد قابل توجه داشتیم، گفت: ما کاری کردیم تا رونق اقتصادی در کشور آغاز شود. اولین مسیر سهولت کسب و کار و زدودن موانع برای رونق بود.

 

روحانی تصریح کرد: می‌دانید که در یک سال گذشته ایران رتبه 22 جهانی را پیموده و از لحاظ کسب و کار 22 رتبه صعود کرده است.

 

وی در ادامه گفت: امروز برای سهولت در صادرات و واردات در سال 93 ترخیص کالا در گمرکات برای صادرات کالا از 7 روز به 1 روز تقلیل پیدا کرده و برای واردات کالا به ویژه کالاهای اساسی از 26 روز به 3 روز تقلیل یافت.

 

رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه تسهیلات برای رونق کسب و کار و تجارت و صنعت امسال 40 درصد بیش از سال قبل در اختیار تولید قرار گرفته، گفت:

 
در دولت تدبیر و امید 7 هزار طرح نیمه‌تمام تکمیل شده و امروز مشغول فعالیت هستند و این نشانگر آن است که ملت ما در مسیر رونق و اقتصاد مقاومتی حرکت می‌کند.
 

رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه می‌دانید که در 10 ماهه امسال صادرات ما نسبت به 10 ماهه پارسال بیش از 24 درصد رشد داشته، تصریح کرد:

 

مقصود من صادرات غیرنفتی است. پارسال در 10 ماه اول 34.3 میلیارد، اما امسال در 10 ماهه 42.6 میلیارد صادرات کالای ما بوده است.

 

وی با اشاره به اینکه در زمینه نفت و گاز علیرغم تحریم‌ها و فشارها پیشرفت‌های شگفت‌انگیزی داشته‌ایم، تاکید کرد: تولید نفت ما در یک سال گذشته از 2.7 میلیون در روز به 2.9 میلیون در روز ارتقا یافته است.

 

روحانی افزود: تولید گاز همان‌طور که مستحضرید 5 فاز در پارس‌جنوبی به ثمر نشسته و امروز نسبت به پارسال روزانه 100 میلیون متر مکعب گاز را بیش از پارسال تولید می‌کنیم و انشاءالله تا سال آینده هم 100 میلیون متر مکعب دیگر اضافه خواهد شد.

 

رئیس‌جمهور اظهار داشت: در زمینه کشاورزی علیرغم خشکسالی و مشکلاتی که داشتیم به حول و قوه الهی در زمینه گندم 2 میلیون تن افزایش تولید داشتیم و در سالی که گذشت 6.8 میلیون تن گندم خریداری شد.

 

وی با اشاره به اینکه در زمینه مکانیزه کردن کشاورزی توانسته‌ایم تحول بسیار خوبی در بخش کشاورزی ایجاد کنیم، گفت: تعداد تراکتورها امروز نسبت به پارسال 250 درصد افزایش یافته و تعداد کمباین‌ها 350 درصد افزایش یافته است.

 

روحانی تاکید کرد: ما 550 هزار هکتار اراضی دشت خوزستان و ایلام را برای احیای آنها تلاش خود را آغاز کردیم.کشت گلخانه‌ای را برای تامین آب کمتر افزایش دادیم.

 

همانطور که پارسال در اینجا به شما قول دادم و گفتم تورم 35 درصدی را امسال به 25 درصد خواهیم رساند به حول و قوه الهی امروز تورم ما زیر 17 درصد است

 
پس دولت توانسته با حمایت مردم جوانان ما و کارآفرینان ما قدم های بسیار مهمی را برای رشد کشور بردارد و فرهنگ که بحمدالله امروز شاهد یک رشد بسیار بالا در تمام دانشگاه ها مراکز تحقیقاتی و مراکز علمی هستیم و بحمدالله دانشگاه های ما امروز آرامتر نسبت به گذشته و باکیفیت تر کار خود را ادامه می دهندو
 

میدانید که این دولت بعد از چند سال قانون حمایت از شرکتها، شرکتهای دانش بنیان را اجرا و عملیاتی خواهد کرد و در طول این مدتی که این قانون را اجرا کرده است شرکتهای دانش بنیان به 1300 شرکت افزایش یافته است یعنی در طول یکسال و چند ماه رشد ما در شرکت های دانش بنیان 22 برابر بوده است.

 

صندوق نوآوری و شکوفایی را ایجاد کرده ایم و سرمایه آن را برای سال آینده به 2000 میلیارد تومان افزایش داده ایم.

 

میدانید که از لحاظ صعود رتبه علمی کشور ما امسال نسبت به پارسال 2 رتبه صعود یافته و به رتبه 14 جهانی رسیده است.

 

در زمینه تکنولوژی نانو رتبه 7 جهان را کسب کردیم یعنی یک رتبه و یک پله نسبت به پارسال صعود کردیم.

 
 
در بیوتکنولوژی امسال به رتبه 4 رسیده و 2 پله صعود کردیم.
 

همواره رهبر معظم انقلاب بر رشد علم و فناوری تاکید داشته و ما امروز در سالگرد انقلاب می توانیم بگوییم جوانان عزیز ما از پسر و دختر در مراکز تحقیقاتی بیش از هر زمان دیگر به فعالیت علمی خود ادامه می دهند و دولت پشتیبان آنها بوده و خواهد بود.

 

در زمینه رفاه اجتماعی دولت امروز برای امنیت غذایی 14 میلیون نفر از اعضای خانواده های کم درآمد را تحت پوشش قرار داده و از آغاز سال سبد کالایی را در میان این 14 میلیون نفر توزیع کرده است.

 

پوشش بیمه درمانی را همانطور که در انتخابات این دولت وعده داده بود این پوشش را به سراسر جمعیت کشور گسترش داده است و امسال بیش از 8 میلیون نفر افرادی که فاقد بیمه بودند تحت پوشش بیمه درمانی قرار گرفتند.

 

در زمینه سلامت و تحول در سلامت دولت کار بسیار بزرگی را شروع کرده است.

 

پرداختی مردم امروز در بیمارستانهای دولتی از 37 درصدی که سال گذشته پرداخت میکردند به 6 درصد رسیده است.

 

انواع لوازم و تجهیزات پزشکی پرمصرف در بیمارستانها هم به وفور در اختیار بیماران قرار داده شده و تجهیزات پزشکی خارجی 42 درصد قیمتش در بازار کاهش یافته است.

 

دسترسی مردم به اقلام دارویی در بیمارستانها از 320 قلم به 750 قلم افزایش یافته یعنی 134 درصد افزایش و ملزومات مصرفی از 1480 قلم به 2130 قلم افزایش و یافته است یعنی 44 درصد رشد.

 

دولت امسال مصمم شد که 1945 خانه بهداشت روستایی را در سراسر کشور تاسیس کند که 1100 باب آن تاکنون افتتاح شده و بقیه آن در بهار سال آینده افتتاح خواهد شد.

 

نسبت به جامعه ایثارگری کشور ما که تمام قد در برابر آنها خضوع می کنیم و به همه خانواده های عزیز ایثارگر احترام می گذاریم این دولت برای اولین بار قانون جامع ایثارگری را اجرایی کرده و تمام بدهی های معوقه آنها تا سال 90 را پرداخت کرد.

 
امروز مشکل بزرگ ما محیط زیست است هم در شهرهای بزرگ و کلان. آنها که در مشقت هوای آلوده یا ریزگردها هستند.دولت از سال گذشته تا کنون قدمهای بسیار مهمی را برداشته.
 

با توزیع بنزین و گازوئیل استاندارد در کلانشهرها مقداری از رشد آلودگی را کاهش داده است.

 

امسال سهم سوخت مایع در نیروگاه ها از 46 درصد به 30 درصد کاهش یافته و این در کم کردن آلودگی شهرهای بزرگ بسیار موثر بوده است.

 

200 هزار خودروی فرسوده را امسال از رده خارج کردیم.

 

باید با ریزگردها بخصوص در استانهای غربی مقابله کنیم اما این کار بسیار بزرگ و عظیم و غیرکوتاه مدت است.

 

ریزگردها عمدتا از کشورهای همسایه ما با بادهای موسمی و معمولی آغاز می شود و به شهرهای ما سرازیر میگردد.

 

دولت هر تلاشی توانسته انجام داده اما باید با کمک کشورهای همسایه بتوانیم برنامه بلند مدت برای مهار ریزگردها انجام دهیم.

 

زمینه افتتاح و بهره برداری از سدهای جدید میدانید که 7 سد جدید را در طول این دولت افتتاح کردیم و 53 هزار و 570 هکتار شبکه آبیاری و زهکشی جدید را اجرایی کردیم.

 

دولت در زمینه سیاست خارجی به همان شعار خود متعهد است. و آن تعامل سازنده با جهان، با حفظ منافع، اصول و همه آرمانهای انقلابی است.

 

دولت توانست بن بست را در مذاکرات هسته ای بشکند و با رویکرد جدید مذاکرات را ادامه دهد.

 
آنچه ما دنبال آن در مذاکرات هستیم رسیدن به تفاهم مشترک برد برد است. به این معنا که ایران شفافیتش را برای فعالیت صلح آمیز هسته ای در چارچوب مقررات بین المللی انجام می دهد و طرف مقابل باید به تحریم های غلط و ضدانسانی و غیرقانونی خود پایان دهد. این به نفع دو طرف است.
 

آنجا که تحریم پایان می یابد هم به نفع ایران است هم به نفع طرف مقابل. آنها هم نیازمندند. اینکه آنها می گویند ایران به خاطر تحریم پای میز مذاکره آمده است، دروغ می گویند. ایران به خاطر فشار تحریم پای میز مذاکره نیامده ایران به خاطر منطق پای میز مذاکره آمده است.

 

ایران برای ایجاد صلح و ثبتات در منطقه و جهان پای میز آمده است.

 

اگر آنطور که ادعا میکنید تحریم باعث شده که ملت ایران تسلیم شود پس چرا به تحریم ادامه نداده و پای میز مذاکره آمده اید؟ دروغگویی را کنار بگذارید بیایید با ملتهای خودتان با صداقت حرف بزنید. بیایید بگویید در برابر ملت بزرگ ایران راهی جز تعامل برای دنیا باقی نمانده است.

 

بیایید با صدای رسا به دنیا بگویید در منطقه خاورمیانه اگر بخواهد صلح و ثبات مستقر شده و تروریزم ریشه کن شود راهی جز حضور جمهوری اسلامی ایران وجود ندارد.

 

شما که دیدید در عراق و سوریه و لبنان و یمن آن قدرتی که توانست در برابر گروهکهای تروریستی به ملت عراق و سوریه و لبنان و یمن کمک کند جمهوری اسلامی ایران بود.

 

امروز شما می بینید با ادامه تحریم اجماعتان با شکاف مواجه می شود پس واقعیت را به مردم بگویید.

 

این مذاکرات به نفع جهان است به شرط آنکه راه عزتمندانه ای که ایران پیش پای شما گذاشته به خوبی و به درستی از آن استفاده کنید.

 

فکر نکنید که ملت ایران از فشار می ترسد. فکر نکنید که ملت ایران از تحریم می هراسد.

 

جمهوری اسلامی ایران دنبال ایجاد رشد و توسعه و ثبات جهانی است و همانطور که رهبر معظم انقلاب اعلام کردند ما دنبال توافقی هستیم که در بردارنده عزت و پیشرفت ملت بزرگ ایران باشد.

 
ما در طول یکسال گذشته توانسته ایم بخشی از تحریم ها را کنار بزنیم.
 

تحریم های غلط و ظالمانه و شما می دانید 11 میلیارد دلار از دارایی های ملت ایران که به ناحق بلوکه شده آزاد کرده ایم. شما می دانید دور زدن تحریم را در طول یکسال گذشته تسهیل کردیم. می دانید که جلوی ادامه تحریم نفتی که امریکا ظالمانه دنبال آن بود گرفته ایم.

 
 
در زمینه امور مالی و بانکی قدمهایی گشایش ایجاد کردیم. صادرات پتروشیمی قطعات هواپیمایی حمل و نقل دریایی و خودروسازی و بیمه را از تحریم خارج کردیم.
 
 
واردات کالاهای اساسی و دارویی و تجارت طلا و… را از شرایط سخت گذشته خارج کردیم.
 

ایران برای پیشرفت و متعهد ماندن به آرمانهای انقلابش پایبند خواهد بود.

 

همانطور که دولت از ابتدا اعلام کرده هم سانتریفیوژها خواهد چرخید و هم اقتصاد کشور.

 

میدانید جمهوری اسلامی ایران در یکسال گذشته با قدمهایی که با همت مردم برداشته است ایران هراسی و اسلام هراسی را کاسته است.

 

به جهانیان روشن کرده است که منطق ایران در برابر دیگران و بیگانه و غرب همان منطق نامه امام به گورباچف و نامه رهبر معظم انقلاب به جوانان غرب است. ما با منطق با مردم دنیا سخن می گوییم و با همین منطق راهمان که پیشرفت و تعالی کشور است را ادامه میدهیم.

 

همانطور که دیدید در زمینه منطقه و ثبات منطقه قدمهای بسیار موثری را برداشتیم.

 
جمهوری اسلامی ایران با موفقیت نشست وزرای کشورهای غیرمتعهد را برای حمایت از فلسطین در تهران تشکیل داد
 

ایران با قدرت به حمایت از مردم فلسطین و غزه در برابر تجاوز ناجوانمردانه اسرائیل ایستادگی کرد.

 
ایران مسیر و راه خود را ادامه خواهد داد.البته هر کاری ما کردیم از انقلابش، از پیروزی در جنگ تحمیلی اش و تا امروز در برابر توطئه ها، فقط با اتکا و اتکال به خداوند بزرگ و حمایت مردم ما بوده است.
 

توجه ما به خداست و سرمایه اصلی ما حق است؛ خاندان اهل بیت هستند. توجهات حضرت ولی عصر است و ما می دانیم با کمک حق راهمان را تا پیروزی نهایی ادامه میدهیم.

 

امروز هم که روز پیروزی ملت و 22 بهمن است بازهم دست استمداد ما به سمت حق است.

 

از خدا می خواهیم ملت ما را در مسیر سربلندی کشور همواره پیروز و موفق بگرداند و باران رحمتش را همواره بر ملت ما بتواند نازل کرده و دریغ نکند. رحمت و عطوفت محمدی را برقلب های ما نازل کند.

 

خداوند به آبروی شهیدان عزت و شرف و استقلال و آزادی مردم ما را نگهبان باشد.

 

حضور پرشور مردم پایتخت در خیابان‌ ها
خبرگزاری فارس: مردم انقلابی و ولایتمدار پایتخت، جشن پیروزی انقلاب اسلامی را در حالی آغاز کرده‌اند که در ساعات اولیه پیش از آغاز رسمی راهپیمایی،‌ خیابان‌های منتهی به میدان آزادی مملو از جمعیت شده است.
 

مردم انقلابی و ولایتمدار پایتخت، در حالی جشن پیروزی انقلاب اسلامی را آغاز کرده‌اند که در ساعات اولیه پیش از آغاز رسمی راهپیمایی،‌ خیابان‌های منتهی به میدان آزادی مملو از جمعیت مشتاق است.

 

راهپیمایی با شکوه 22 بهمن، در تهران و همزمان در بیش از 1000 شهر و شهرستان و 5000 روستای سراسرکشور  از ساعتی دیگر آغاز می‌شود.

 

در تهران نیز مردم همیشه در صحنه تهران از ساعت 9:00 صبح از مسیرهای ده‌گانه به سوی میدان آزادی حرکت می‌کنند.

 

حضور بیش از 400 میهمان خارجی از بیش از 30 کشور جهان، اجرای برنامه همسرایی 600 هزار نوجوان و جوان دانش آموز و بسیجی در مراسم راهپیمایی یوم الله 22 بهمن و در قالب گروههای سرود 1357 نفری در مراکز استانی و شهرستانی و گروه 22000 نفره در تهران از جلوه های ویژه مراسم امسال است.

 

از ساعت ده صبح، مراسم رسمی یوم‌الله 22 بهمن در میدان آزادی تهران و با تلاوت آیات قرآن و اجرای سرود رسمی جمهوری اسلامی و با حضور مسئولین لشکری و کشوری، سفرا و میهمانان خارجی در تهران آغاز می شود.

 

سقوط چتربازان نیروهای مسلح و انجام عملیات نمایش هوایی ، اجرای سرود توسط رزم‌نوازان دژبان ارتش جمهوری اسلامی ایران ، اجرای دو سرود توسط گروه سرود 22 هزار نفری جوانان دانش آموز در حضور ریاست محترم جمهوری.، قرائت قطعنامه سراسری یوم الله 22 بهمن1393 از دیگر برنامه های این روز است.

 

امسال، بیش از 265 خبرنگار خارجی و 1500 خبرنگار ، عکاس و عوامل تصویر برداری و خبری داخلی (در تهران ) وبیش از 2800 خبرنگار،عکاس و تصویربردار در تمامی استانهای کشور و اکثرشبکه های صدا و سیمای جمهوری اسلامی از جمله 350 گروه خبری و تمام شبکه های برون مرزی و جام جم در تهران و تمام شبکه های استانی کشوردر مسیرهای راهپیمایی ، مراسم 22 بهمن را در سراسر کشور، پوشش خبری ـ تصویری خواهند داد.

 

همچنین بسیاری از شبکه های رادیویی و تلویزیونی کشورهای دیگر از جمله شبکه تلویزیونی کویت -المنار- الاخبار-آناتولی- تلویزیون ملی تونس-الجزیره قطر-رادیو فرانسه-رادیو سوئد پژواک-شبکه2نروژ– شین هوا چین -فوجی و آساهی ژاپن- شبکهzdf (زد دی اف )آلمان-خبرگزاری ای اف ای اسپانیا –خبرگزاری تیما انگلستان -کانال دی ترکیه-(سی بی اس ) cbs و شبکه ای پی AP – روزنامه های فیگارو ، نوول کمرا وان فرانسه – فاکس نیوز و ای بی سی نیوز و سی ان ان و ان پی آر آمریکانیز آمادگی پخش گزارشات خبری را داشته اند و با استقرار در مسیرهای راهپیمایی و میدان آزادی خبر رسانی خواهند کرد.

 

22 بهمن شکوه همبستگی ملی و اقتدار ایرانی
باشگاه خبرنگاران جوان: شرکت کنندگان در راهیپمایی شعارهایی همچون «انرژی هسته‌ای حق مسلم ماست»، «خونی که در رگ ماست هدیه به رهبر ماست»، «مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل»،‌ «دانشجو می‌میرد سازش نمی‌پذیرد»و … سر می‌دهند.

 

تصاویر امام خمینی(ره) بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری در دست شرکت کنندگان در راهپیمایی است.

 

حضور بیش از 400 میهمان خارجی از بیش از 30 کشور جهان، اجرای برنامه همسرایی 600 هزار نوجوان و جوان دانش آموز و بسیجی در مراسم راهپیمایی یوم الله 22 بهمن و در قالب گروه‌های سرود 1357 نفری در مراکز استانی و شهرستانی و گروه 22000 نفره در تهران از جلوه های ویژه مراسم امسال است.

 

غرفه سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری تهران با برنامه‌های فرهنگی  ویژه، پذیرای مردم انقلابی تهران است.

 

مردم همیشه در صحنه پایتخت، در حالی جشن پیروزی انقلاب اسلامی را آغاز کرده‌اند که در ساعات اولیه پیش از آغاز رسمی راهپیمایی،‌ خیابان‌های منتهی به میدان آزادی مملو از جمعیت مشتاق است.

 

شعار «من انقلابی‌ام» در میدان انقلاب و چهارراه ولیعصر
خبرگزاری مهر: در دقایق باقی مانده به آغاز رسمی مراسم راهپیمایی بیست و دوم بهمن ماه، مسیر راهپیمایی چهارراه ولیعصر تا میدان انقلاب تهران آماده میزبانی از راهپیمایان تهرانی است.

 

برپایی چندین غرفه فرهنگی و هنری از چهارراه ولیعصر تا میدان انقلاب توسط نهادهای دولتی و خصوصی با هدف ارائه دستاوردهای فرهنگی هر نهاد در ایام دهه فجر انقلاب اسلامی، توزیع پرچم جمهوری اسلامی ایران در اندازه‌های مختلف و توزیع پلاکاردهای مزین به نام پیامبر گرامی اسلام(ص) از جمله اقداماتی است

 
که توسط این نهادها در دقایق باقی مانده به آغاز رسمی مراسم راهپیمایان تهرانی انجام گرفته است.
 

فرهنگسرای انقلاب تهران نیز با استقرار یک واحد سیار در میدان انقلاب ضمن برپایی نمایشگاه عکس، ایستگاه نقاشی و مسابقه کتابخوانی حضور چشمگیری در مراسم راهپیمایی دارد.

 
 
این در حالی است که کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران، سازمان بسیج مهندسین تهران بزرگ، ستاد حمایت از فعالیت سازمان‌های مردم نهاد شهر تهران، پایگاه‌های امدادی و درمانی هلال‌احمر و گشت‌های ویژه نیروی انتظامی آماده میزبانی از راهپیمایان تهرانی هستند.
 

از نکات قابل توجه این مسیر می‌توان به حضور رفتگران شهرداری تهران در مسیر یاد شده اشاره کرد که با یک لباس واحد و در دست داشتن پرچم جمهوری اسلامی ایران، از راهپیمایان استقبال می‌کنند.

 

واحدهای سیار شبکه‌های مختلف رادیویی و تلویزیونی نیز در مبادی ورودی به میدان انقلاب و چهارراه ولیعصر در تدارک تولید و پخش برنامه‌های زنده خود هستند.

 

عده‌ای از کودکان و دانش‌آموزان کفن‌پوش هم با سردادن شعار «مرگ بر آمریکا» به استقبال راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن رفته‌اند.

 

همچنین جمعی از پدران و مادران شهدای هشت سال دفاع مقدس نیز با در دست داشتن تابلویی از چهره فرزند شهیدشان، با آرمان‌های انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران تجدید میثاق کردند.

 

آنچه که در دقایق آغازین مراسم راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن دیده می‌شود، شور و هیجان قشرهای مختلف مردم از جمله جوانان است که با شعار «من انقلابی‌ام» آماده حضور در مراسم رسمی راهپیمایی ۲۲ بهمن هستند.

 

لاریجانی برای شرکت در راهپیمایی 22 بهمن وارد اصفهان شد
 رئیس مجلس شورای اسلامی به منظور شرکت در راهپیمایی 22 بهمن همراه با مردم ولایتمدار اصفهان وارد این شهر شد.

 

دکتر علی لاریجانی صبح امروز (چهارشنبه 22 بهمن) وارد اصفهان شد و مورد استقبال مسئولان و مقامات استانی و نمایندگان اصفهان در مجلس شورای اسلامی قرار گرفت.

 

رسول زرگر استاندار اصفهان، حمیدرضا فولادگر، عباس مقتدایی و حسن کامران در مراسم استقبال از دکتر لاریجانی حضور داشتند.

 

شرکت در راهپیمایی 22 بهمن و سخنرانی در این مراسم و نیز دیدار با آیت‌الله مظاهری از جمله برنامه‌های رییس مجلس در سفر به اصفهان است.

 

ارائه خدمات پزشکی به راهپیمایان 22 بهمن
بیمارستان های شهر تهران پایگاه های سنجش پزشکی در مسیرهای راهپیمایی 22 بهمن برپا کرده‌اند.

این خدمات که به صورت چادرهای سیار به راهپیمایان ارائه می شود، در بخش هایی مثل تست قندخون، فشار خون و وزن و قد انجام می‌شود.

 

«ما تا آخر ایستاده‌ایم»
مردم حاضر در راهپیمایی 22 بهمن پلاکاردهایی با مضمون «ما تا آخر ایستاده‌ایم» در دست دارند.

 

اعضای گروه امداد و نجات کوهستان سازمان هلال احمر جمهوری اسلامی همزمان با راهپیمایی 22 بهمن مانور هوایی خود را از ساختمان‌های بلند شهر تهران آغاز کردند.

 

این مانور در گروه‌های چندنفره متشکل از امدادگران هلال احمر بر فراز ساختمان‌های بلند در مسیر راهپیمایی در حال انجام است.

 

مانور جمعیت هلال احمر با واکنش و استقبال جمعیت حاضر در راهپیمایی مواجه شد که مانوردهندگان را تشویق می کردند.

 

روحانی به جمع راهپیمایان 22 بهمن پیوست
حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور دقایقی پیش به جمع راهپیمایان 22 بهمن پیوست.

 

رئیس‌جمهور با حضور در تقاطع خیابان نواب و آزادی از مقابل ساختمان بنیاد ملی نخبگان به جمع راهپیمایان تهرانی پیوست.

 

قرار است رئیس‌جمهور تا دقایقی دیگر در میدان آزادی تهران  و در اجتماع مردم سخنرانی کند.

 

 اوباما در یک کاریکاتور: از این دمپایی کمترم
 بنری در خیابان آزادی نصب شده که در آن اوباما در حالی که دمپایی در دست دارد، می گوید، از این دمپایی کمترم اگر ایرانی ها امسال در راهپیمایی 22 بهمن شرکت کنند.

 

این بنر به تعداد زیادی در مسیرهای برگزاری راهپیمایی 22 بهمن به ویژه در حوالی میدان آزادی(تقاطع توحید تا یادگار امام) نصب شده است.

 

بنر «اوبامای دمپایی به دست» از سوی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران تهیه و در مسیرهای برگزاری راهپیمایی 22 بهمن شهر تهران نصب شده است.

 

وقتی راهپیمایی از اتوبوس آغاز می شود
 حضور راهپیمایان تهرانی در اتوبوس های منتهی به مسیر راهپیمایی و شعار مرگ بر آمریکا در این اتوبوس ها قابل توجه بود بویژه آنکه پیرمدری با شعار تا غارتگری هست بهار نیست توجه همه را به سمت خود جلب می کرد.

 

پلاکاردهایی با مضمون نقض همه تحریم شرط توافقات است‏‏ نه تحریم نه ذلت مذاکره با عزت / من انقلابی ام/ در دست راهپیمایان تهرانی به چشم می خورد.

 
بروشورهایی با محتوای نقد مذاکرات در بین راهپیمایان توزیع می شود.
 

موشک های نمادین بر فراز آسمان تهران
سی و ششمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در 22 بهمن از ساعات ابتدایی امروز زودتر از موعد مقرر با حضور مردم آغاز شد که در این گزارش حاشیه هایی از این روز انقلابی را می خوانید.

 

از ساعت ابتدایی صبح مردم تهران به منظور حضور در مراسم جشن تولد سی و ششمین سال انقلاب اسلامی خود را به سمت مقرهای تعیین شده و به سمت میدان آزادی می کشانند.

 

آسمان تهران امروز به سه رنگ سبز، سفید و قرمز درآمده و تمامی اقشار حاضر در این مراسم با در دست داشتن پرچم ایران و تصاویری از مقام معظم رهبری و امام خمینی (ره) با شعارهای انقلابی خود این روز را در حال ابراز رضایت و خرسندی جشن می گیرند.

 

در اطراف میدان آزادی موشک های نمادین که به بادکنک های سفیدرنگ متصل است مشاهده می شود.

 

از ساعات ابتدایی صبح دانش آموزان مدارس دخترانه و پسرانه خود را به سمت جایگاه رسانده و شور و شعف انقلابی خود را از همان آغاز نشان می دهند و تصاویر خلق شده از سوی این نوجوانان مورد توجه و ویژه عکاسان خبری شده است.

 

حضور مهمانان خارجی در جایگاه سخنرانی رئیس جمهوری در جشن تولد انقلاب نیز قابل توجه است. سفرا و کاردارهای کشورهای مقیم تهران از ساعات ابتدایی آغاز مراسم در  میدان آزادی حاضر شده اند.

 

مراسم با سر دادن شعار الله اکبر‏، لااله الا الله، محمد رسول الله ، 22 بهمن نشانگر اسلام است. روز پیوند و میثاق با رهبر و امام است. 

 
 
حزب فقط حزب علی رهبر فقط سید علی ، این همه لشکر آمده به عشق رهبر آمده… مرگ بر آمریکا… مرگ بر اسرائیل… مرگ بر انگلیس به صورت هماهنگ از سوی ملت یکصدا با احتزاز پرچم ایران آغاز شد.
 

پرچم 232 متری آمریکا توسط بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف مقابل در اصلی این دانشگاه  آتش کشیده شد.

 

روحانی: حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن بیشتر از سال‌های قبل است
 رئیس جمهور با بیان اینکه حضور مردم در راهپیمایی امسال ۲۲ بهمن بیش از سال‌های گذشته است، اظهار داشت: مردم ایران برای عبور از همه مشکلات مصمم هستند.
 

حجت‌الاسلام حسن روحانی با حضور در مراسم راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن در جمع خبرنگاران گفت: حضور مردم در خیابان‌ها امسال بیش از سال‌های گذشته است و این نشان از این دارد که ملت ایران آرمان‌های انقلاب و راه امامشان را ادامه می‌دهند.

 

روحانی با بیان اینکه مردم ایران، برای عبور از همه مشکلات مصمم هستند، خاطر نشان کرد: دست ملت ایران همیشه باز بوده و امروز بازتر از همیشه است.

 

«توافقات ننگین، مایه ذلت ماست»
 راهپیمایان روز ۲۲ بهمن، در شعارهای خود خواستار انعقاد توافق عزتمندانه و با حفظ منافع ملی در مذاکرات هسته ای شدند.

 

همزمان با آغاز مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن در سراسر کشور به ویژه تهران، غرفه های متعددی در خیابان انقلاب و چهار راه ولیعصر اعم از غرفه کودکان و نوجوانان متعلق به کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، غرفه سازمان دانش آموزان تهران، یگان رزم نوازان ارتش برپا شد.

 

همچنین مردم با در دست داشتن پلاکارت هایی با عنوان «نه تحریم، نه ذلت، مذاکره با عزت» و همچنین شعار «نه سازش، نه تسلیم، نبرد با آمریکا» و «توافقات ننگین، مایه ذلت ماست» خواستار انعقاد توافقی عزتمندانه و با حفظ منافع ملی در مذاکرات هسته ای شدند.

 

راهپیمایان همچنین با در دست داشتن پلاکارت هایی حمایت خود را از جبهه مقاومت در عراق، سوریه اعلام کردند و همچنین خواستار آزادی شیخ علی سلمان مبارز انقلاب بحرین شدند.

 

اولین عکس ها از راهپیمایی 22 بهمن در تهران
تصاویری از ساعات اولیه راهپیمایی یوم الله 22 بهمن در تهران را مشاهده می کنید.
اخبار دقیق و کامل جشن ملی ایرانیان +عکس

اخبار دقیق و کامل جشن ملی ایرانیان +عکس
اخبار دقیق و کامل جشن ملی ایرانیان +عکس
اخبار دقیق و کامل جشن ملی ایرانیان +عکس
اخبار دقیق و کامل جشن ملی ایرانیان +عکس
اخبار دقیق و کامل جشن ملی ایرانیان +عکس
اخبار دقیق و کامل جشن ملی ایرانیان +عکس
اخبار دقیق و کامل جشن ملی ایرانیان +عکسرئیس قوه قضائیه در جمع راهپیمایان 22 بهمن

رئیس قوه قضائیه در راهپیمایی 22 بهمن 1393 شرکت کرد.
آیت‌الله صادق آملی‌لاریجانی برای شرکت در راهپیمایی 22 بهمن، لحظاتی پیش در محدوده تقاطع خیابان نواب – آزادی به جمع راهپیمایان 22 بهمن پیوست.
 

حضور جهانگیری در راهپیمایی 22 بهمن
اسحاق جهانگیری دقایقی پیش از مسیر خیابان اسکندری به سمت میدان آزادی به راهپیمایان 22 بهمن ملحق شد .

 

راهپیمایی 22 بهمن به مناسب پیروزی انقلاب اسلامی از ساعت 9 صبح امروز ( چهارشنبه) با حضور پرشور مردم تهران در مسیرهای منتهی به میدان آزادی در حال برگزاری است.

 

جنتی: اختلافات ما داخلی است

دبیر شورای نگهبان با تأکید بر این‌که «حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن پیام‌های بسیاری دارد» گفت: یکی از پیام‌های حضور مردم این است که اختلافات ما داخلی است و در مورد سیاست‌های ظالمانه خارجی همه در داخل یک کلمه بر زبان می‌آوریم.
 

آیت‌الله احمد جنتی در حاشیه مراسم راهپیمایی 22 بهمن در جمع خبرنگاران با تأکید بر این‌که «حضور پرشور مردم در راهپیمایی 22 بهمن دارای صد پیام است» خاطرنشان کرد: یکی از پیام‌های حضور پرشور مردم در سالروز پیروزی انقلاب اسلامی این است که ما در داخل همه باهم در مقابل آمریکا، اسرائیل و دنیا متحدیم.

 

وی با تأکید بر این‌که «پیام مردم این است که اختلافات ما داخلی است» افزود: پیام امروز مردم این است که ما در داخل و در پاسخ به سیاست‌های ظالمانه خارجی همه یک کلمه بر زبان می‌آوریم.

 

جنتی همچنین با بیان این‌که «امروز روز شادی ملت ایران است» اظهار کرد: امروز امام (ره) ناظر بر وضعیت ما است و روح امام شاد است.

 

این عضو مجلس خبرگان رهبری همچنین با تأکید بر این‌که «مردم امروز یکصدا فریاد می‌زنند که ما از دشمن نمی‌ترسیم» گفت: ما الله اکبر و رهبر داریم و زیر لوای علی و آل علی هستیم.

 
 
ما حسینی هستیم و حسینیه داریم و از هیچ دشمنی نمی‌ترسیم. همانطور که شهدای ما ایستادند تا شهید شوند ما نیز همه ایستاده‌ایم تا یا دشمن را بشکنیم یا خودمان شهید شویم.
 

تابوت داعش روی دوش راهپیمایان
 راهپیمایان 22 بهمن، تابوت نمادین گروه تکفیری داعش را روی دوش خود حمل می‌کنند.

 

روی این تابوت تصاویری از ابوبکر بغدادی رهبر گروه داعش،‌ باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا و نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی به چشم می‌خورد.

 

همچنین راهپیمایان پلاکاردی با خود حمل می‌کنند که داعش را گروه دولت الحادی عصیان و شرارت معرفی می‌کند.

 

حضور ظریف در جمع عظیم راهپیمایان تهرانی
وزیر امور خارجه کشورمان همزمان با حضور گسترده مردم در راهپیمایی 22 بهمن در جمع عظیم راهپیمایان تهرانی حضور یافت.

 

محمدجواد ظریف، وزیر خارجه کشورمان صبح روز چهارشنبه در مسیر تقاطع فلسطین انقلاب در میان راهپیمایان تهران یوم الله 22 بهمن را گرامی داشت.

 

آملی‌لاریجانی: هیچ قدرتی توان شکست ملت ایران را ندارد
رئیس قوه قضائیه گفت: تا زمانی که مردم همدل و همنوا در این گونه راهپیمایی‌ها شرکت می‌کنند، هیچ قدرتی توان شکست آن‌ها را ندارد.

 

آیت‌الله صادق آملی‌لاریجانی با حضور در راهپیمایی 22 بهمن در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز مثل ایام مشابه حضور مردم با شکوه و با نشاط است و الحمدالله می‌تواند نشانه خوبی داشته باشد.

 
 
همچنین این حضور می‌تواند پیامی برای کشورها خصوصا کشورهای سلطه طلب داشته باشد و آن این است که این ملت پای ارزش‌های انقلاب، عزت و استقلال خود ایستاده است و با فشارها و تحریم‌ها این کشورها راه به جایی نخواهند برد.
 

وی افزود: تا زمانی که مردم همدل و همنوا در این گونه راهپیمایی‌ها حضور پیدا کنند و نظر خود و آنچه در ضمیرشان است را ابراز کنند هیچ قدرتی توان شکست آن‌ها را ندارد.

 

رئیس دستگاه قضایی گفت: الحمدالله مردم به انقلاب و ارزش‌های آن پایبند هستند و این راهپیمایی‌ها پیامی برای مسئولان دارد که برای دفاع از انقلاب دلگرم باشند و خادم خوبی برای این ملت با ایمان باشند.

 

حاشیه‌های راهپیمایی 22 بهمن
مردم ایران در 22 بهمن ماه با حضور پرشور و نشاط و وحدت‌آمیز خود برگ زرین دیگری بر افتخارات خود افزودند و گام‌های بلندی در مسیر اقتدار کشور برداشتند تا بدخواهان ملت بیش از پیش مایوس شوند.

 

22 بهمن امسال ویژگی خاصی داشت و آن پاسخ صریح ملت ایران به یاوه‌گویی‌ها و اهانت هتاکانه نشریه فرانسوی به پیامبر عظیم‌الشان اسلام بوده است. ملت ایران در شعار و عمل خود نشان دادند که ما عاشق رسول الله(ص) هستیم.

 

22 بهمن امسال بار دیگر ملت بزرگ ایران از بیداری اسلامی در کشورهای همسایه و مقابله با تحرکات تروریستی تکفیری‌ها و حرکت‌های آزادیخواهی و مقابله با شیطان بزرگ آمریکا و هم‌پیمانان آن در هر نقطه از جهان دفاع و حمایت کردند.

 

خانواده‌های شهدا با همراه داشتن تصاویر شهیدان در راهپیمایی، نخبگان، ورزشکاران، قهرمانان و برگزیدگان رتبه‌های علمی و مدال‌آوران المپیادهای جهانی با حضور خود جلوه‌ ویژه‌ای را به تصویر کشیدند.

 

حضور هنرمندان جوان تجسمی دانشگاه‌های هنر در مسیرهای راهپیمایی و خلق آثار و تابلوهایی به دست آنان در حاشیه مراسم 22 بهمن امسال مشهود بود.

 

امسال جانبازان به ویژه جانبازان ویلچری، شیمیایی و قطع نخاعی با وجود مشکلات و وخامت احوال‌شان برای حفظ و حراست از دستاوردهای انقلاب و آرمان‌های شهدا با حضور در راهپیمایی 22 بهمن با ولایت و رهبری بیعتی دوباره بستند.

 

بیش از 4 هزار و 500 خبرنگار، عکاس و عوامل خبری در تمامی استان‌های کشور برای پوشش خبری ویژه برنامه 22 بهمن فعالیت داشتند؛

 
 
بیش از 265 خبرنگار خارجی و 1500 خبرنگار، عکاس و عوامل خبری داخلی در تهران و همچنین بیش از دو هزار و 800 خبرنگار، عکاس و تصویربردار در استان‌های کشور مراسم 22 بهمن را پوشش خبری و تصویری دادند.
 

بیش از 980 غرفه فرهنگی، هنری، خبری، امدای و رفاهی در مسیرهای ده‌گانه راهپیمایی در تهران و حدود 18هزار غرفه در مسیرهای راهپیمایی در سراسر کشور تعبیه شده است.

 

اقلام تبلیغاتی از جمله پرچم و ماکتی از پهپاد RQ170 ایرانی به راهپیمایان اهدا می‌شد.

 

ظریف: نظر ما مطابق دیدگاه رهبری یک مرحله ای بودن مذاکرات است
وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به نظر رهبر معظم انقلاب در خصوص ضرورت یک مرحله ای بودن توافقات گفت: دیدگاه ما نیز منطبق بر دیدگاه رهبر انقلاب است.

 

 محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان با حضور در جمع مردم در راهپمایی ۲۲ بهمن در جمع خبرنگاران در واکنش به سخنان اخیر آمریکایی ها در خصوص بسته بودن دست ایران در مذاکرات اظهار کرد:

 
 
اینکه مردم ایران با مقاومت خود به دنیا نشان دادند که زیر بار ذلت نخواهند رفت و همیشه پیشرفت خواهند کرد بیانگر آن است که آن کسی که دستش بسته است آنهایی هستند که همیشه سعی کردند با فشار این مردم را به زانو در بیاورند که البته نتوانستند و هیچ وقت هم نخواهند توانست.
 

وی در پاسخ به سوالی در خصوص اظهارات اخیر اوباما که گفته است در مذاکرات توپ در زمین ایران است گفت:

 
 
این حرف ها را برای خوشایند طرف های خودشان می زنند و یک بحث هایی است که تازگی ندارد و امروز مشخص است که چه کسانی تروریسم داعش را حمایت کردند و تروریسم دولتی را پشتیبانی می کنند و امروز باید بگویند که در سرزمین های اشغالی چه کسانی چه اقدامی انجام می دهند.
 

ظریف در ادامه با اشاره به نظرات مقام معظم رهبری در خصوص مذاکرات گفت: نظرات رهبری همواره راهگشای ما بوده و روشی بوده که ما از آن استفاده کردیم و یار و کمک کار ما محسوب می شده است.

 

وزیر امور خارجه همچنین راهپیمایی امروز مردم اشاره کرد و گفت: راهپیمایی امروز نشان می دهد که مردم همیشه کنار دولت و در خط رهبری حضور داشته و این حضور را ادامه خواهند داد.

 
ظریف همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه در واکنش به اهانت به پیامبر (ص) از سوی غرب چه اقداماتی را انجام داده اید گفت:
 
 
ما از اولین گروه هایی بودیم که نسبت به این اقدام واکنش نشان دادیم و من در این خصوص نامه ای به دبیر کل سازمان ملل نوشتم
 
 
و ضمن اینکه پیام رهبری را برای وی فرستادم و به این موضوع تاکید کردم که ضرورت دارد غرب به این فکر بیفتد که یک بار برای خودش مشخص کند که چرا این همه افراطی از محیط غرب بیرون می آیند.
 

وی افزود: حتی اینکه چرا کسانی امروز گردن مردم را می زنند و اینکه این ها دست پرورده غرب هستند را برای دبیر کل سازمان ملل نوشتیم و فکر می کنیم یک کار جدی در این زمینه باید صورت گیرد.

 

ظریف همچنین در پاسخ به سوال خبرنگار مهر که رهبری یک مرحله ای بودن توافقات را تاکید کرده اند و این موضوع چه تاثیری می تواند در روند مذاکرات داشته باشد اظهار کرد: دیدگاهی که بنده مدتی است در مذاکرات دنبال کردم همین دیدگاه بوده است و خوشحالم که نظر مقام معظم رهبری نیز همین است.

 

وی در ادامه با بیان اینکه رسیدن به توافق مستلزم اراده سیاسی طرف مقابل است خاطرنشان کرد: اگر طرف مقابل اراده سیاسی داشته باشد همین امروز می شود به توافق رسید و اگر طرف مقابل اراده سیاسی نداشته باشد ۱۰سال هم که مذاکره کنیم به توافقی نمی رسیم.

 

وی همچین با اشاره به حمایت های رهبری از تیم مذاکره کننده تاکید کرد: اگر حمایت های مردم و رهبری نباشد ما امکان کار نداریم و خوشحالیم که مردم همواره در کنار تیم مذاکره کننده بوده اند و وام دار مقام معظم رهبری نیز هستیم.

 

ظریف در پایان خاطرنشان کرد: راهپیمایی ۲۲ بهمن بزرگترین نماد مقاومت مردم است و این عامل قدرت نظام و کشور محسوب می شود.

 

وی تاکید کرد: پیام این راهپیمایی به تیم مذاکره کننده این است که ما با تکیه بر این قدرت کار خود را ادامه می دهیم.

 

استقرار پلیس تا پایان مراسم یوم الله 22 بهمن/تعطیلی موقت خط بی آر تی آزادی – تهران پارس
 جانشین رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ گفت: تمامی محدودیت های تردد ممنوع و توقف ممنوع در طول خیابان آزادی و خیابان‌های منتهی به آن اجرا شده است.

 

سرهنگ حسن عابدی ، جانشین رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ گفت: پلیس در تمامی مسیر‌های منتهی به طول خیابان آزادی، انقلاب حضور دارند و تا پایان مراسم یوم الله 22 بهمن پوشش کامل را در معابر دارند.

 

وی در ادامه بیان کرد: مراسم امسال به نسبت سال گذشته زودتر از ساعت مقرر برگزار شده و طول خیابان آزادی از جمعیت اشباع شده است.

 

سرهنگ‌ عابدی افزود: با توجه به حضور راهپیمایان، حرکت اتوبوس‌های بی آر تی خط آزادی – تهران پارس متوقف شده و پس از پایان مراسم و نماز (ساعت 13) مجددا اتوبوس‌های خدمات رسانی خود را آغاز می‌کنند.

 

این مقام مسئول پلیس در پایان عنوان کرد: در معابر خروجی شهر تهران ترافیک عادی و روان است و مشکل ترافیکی در معابر شهری تهران وجود ندارد.

 
عارف: موضع ما در مذاکرات توجه به منافع ملی است
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه پیام امروز مردم به مسئولان حفظ وحدت، توجه به منافع ملی و کنار گذاشتن اختلافات است افزود: موضع ما در مذاکرات توجه به منافع ملی است.
 

محمدرضا عارف عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام امروز ظهر با حضور در راهپیمایی سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سئوال که با توجه به صحبت های اخیر شما مبنی بر کنار گذاشتن کدورت ها پیشنهادات شما در این خصوص چیست اظهار داشت:

 
راهکار این مسئله توجه بهآرمانهای انقلاب و اصول مورد پذیرش همه مردم است تا به این وسیله کدورت‌ها و مناقشاتی که حقیقتا در زمره سلیقه ها محسوب می شود کنار گذاشته شود.
 

وی در ادامه افزود: ما باید تلاش کنیم دنباله رو رهبری و مردم باشیم.

 

عارف تصریح کرد: پیام امروز مردم به مسئولان حفظ وحدت، توجه به منافع ملی و کنار گذاشتن اختلافات است.

 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: اگر به نکاتی که  مورد نظر مردم است توجه کنیم هیچ مشکلی نخواهیم داشت و مشکلات کشور حل خواهد شد.

 

عارف در پاسخ به سئوال خبرنگاری درباره اینکه پیشنهاد شما به تندروها در قبال فعالیت های دولتی گفت: من از تندروها می خواهم به خواست ملت و رهبری توجه کنند و تلاش داشته باشند تا از رهبری جلو نیفتند.

 

وی همچنین درباره مذاکرات هسته ای ایران با کشورهای ۱+۵ گفت: موضع ما در مذاکرات توجه به منافع ملی است.

 

بازتاب عکس «الحوثی» در راهپیمایی‌ 22 بهمن
برخی رسانه‌های یمنی، نصب تصاویری از رهبر جنبش انصارالله یمن در خیابان‌های تهران در سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران را بازتاب دادند.

 

پس از آنکه در مسیرهای راهپیمایی یوم الله 22 بمن (امروز چهاشنبه) تصاویری از «عبدالملک الحوثی» رهبر جنبش انصارالله یمن، نصب شد، این اتفاق، بسرعت در رسانه‌های یمنی بازتاب یافت.

 

طبق گزارش فارس، وبگاه خبری «یمن 24» در خبری با انتشار تصویری از یک بنر بزرگ از تصویر عبدالملک الحوثی، نوشت: فعالان در فضای مجازی در شبکه اجتماعی فیس‌بوک تصاویری از خیابان‌های تهران، پایتخت ایران منتشر کردند که نشان می‌دهد، مقامات ایران به عبدالملک الحوثی به دلیل انقلابش در یمن تبریک گفتند.

 

این وبگاه یمنی همچنین مدعی شد که عبدالملک به تهران آمده است و نصب این تصاویر نشان می‌دهد که وی این روزها در تهران است (!).

 

همچنین وبگاه خبری «الصحافه نت» یمن، با پوشش این خبر، تصویری از یکی از بنرهایی که در تهران نصب شده است، به نمایش گذاشت.

 

همچنین «الیمن السعیدة» و «رصد 24» از جمله دیگر سایت‌های یمنی هستند که این خبر را بازتاب دادند.

 

رضایی: توافق سیاسی یعنی گرفتن شکلات
 دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار کرد: نقاط اختلاف و توافق مذاکرات روشن است و نباید بیش از این وقت تلف شود.

 

 محسن رضایی، در حاشیه راهپیمایی 22 بهمن در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه در مورد مذاکارت هسته‌ای به اندازه کافی مذاکره انجام شده، گفت: طرفین باید هر چه زودتر جزئیات بحث‌های خود را نوشته و آن را امضا کنند تا مسئله پایان یابد. آمریکا به جرأت بیشتری نیاز دارد و نباید از اسرائیل بترسد.

 

وی همچنین خاطر نشان کرد: باید سریعتر مذاکرات به نتیجه برسد، تاکید کرد: مسائل مربوط به تولید کشورمان که در بلاتکلیفی قرار دارد زودتر مشخص شود.

 

وی درباره پیام راهپیمایی 22 بهمن نیز گفت: این حضور مردم به این معنا است که ما بر ارزش‌های انقلاب خود ایستاده‌ایم و این نعمت بزرگ را از دست نمی دهیم.

 

وی در پایان اضافه کرد: توافق سیاسی مثل گرفتن یک شکلات محسوب می شود و نمی‌تواند مسائل ما را خیلی حل و فصل کند.

 

حضور مراجع تقلید در راهپیمایی 22 بهمن
 مراجع تقلید، علما و شخصیت‌های برجسته حوزوی و ائمه جمعه همزمان با سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، همگام با دیگر اقشار مردمی در راهپیمایی حماسی 22 بهمن حضور یافتند.

 

براساس این گزارش، آیات عظام ناصر مکارم شیرازی، حسین نوری‌همدانی و عبدالله جوادی آملی در راهپیمایی 22 بهمن در شهر مقدس قم شرکت کردند.

 

اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، نمایندگان مجلس خبرگان رهبری، شخصیت‌های حوزوی، مدیران نهادها و مراکز مختلف حوزه و استادان سطوح مختلف حوزه علمیه قم نیز حضور چشمگیری در راهپیمایی یوم الله 22 بهمن داشتند.

 

مراجع تقلید در حاشیه راهپیمایی 22 بهمن، در گفت‌وگو با خبرنگاران از حضور پرشور مردم در راهپیمایی قدردانی کردند و این حضور را نشان دهنده دشمن شناسی و وفاداری مردم به آرمان‌های والای نظام اسلامی و ولایت فقیه دانستند.

 

تاکید راهپیمایان بر برداشته شدن همه تحریم‌ها
مردم ایران با حضورپرشور در راهپیمایی 22 بهمن، گام‌ بلند دیگری در مسیر اقتدار کشور برداشتند تا بدخواهان ملت مایوس شوند.

 

 بعضی از حاشیه‌های راهپیمایان تهرانی به شرح زیر است:

در این راهپیمایی حضور نیروهای پسماند، هلال احمر و حضور اقوام با لباس محلی دیده می‌شود.

 

در دست بعضی از مردم پلاکاردهایی با مضمون «ما مشتاق گزینه‌های روی میزیم، همه تحریم‌ها باید برداشته شود،‌ آمریکا حق ندارد حتی یک شرط بذاره تا وقتی مثل آدم تحریم برنداره، مذاکره با قدرت نشانه عزت ماست، توافقات ننگین مایه ذلت ماست»

 

بعضی از شعارهایی که مردم سر می‌دادند، عبارت بود از «الموت لامریکا الموت لاسراییل، مطیع امر رهبریم، ما تا آخر ایستاده‌ایم».

 

قطعنامه راهپیمایی سراسری 22 بهمن‌
در پایان راهپیمایی با‌شکوه و دشمن‌شکن یوم‌الله بیست و دوم بهمن‌ماه امسال، قطعنامه‌ای در ۱۰ بند قرائت شد.

 

متن قطعنامه راهپیمایی سراسری یوم‌الله۲۲ بهمن‌ماه ۱۳۹۳به شرح زیر اعلام شد:  

وَ لَقَدْ کَتَبْنا فِی الزَّبُورِ مِنْ بَعْدِ الذِّکْرِ إنَّ الْأَرْضَ یَرِثُها عِبادِیَ الصَّالِحُونَ (سوره انبیاء /۱۰۵)

 

حمد و سپاس بی‌پایان، خداوند یکتای بی‌همتا را که ملت ایران را از نعمت ولایت و بیداری بهره‌مند ساخت

 
تا به برکت رهبری های حکیمانه و مدبرانه حضرت امام(ره) و خلف صالح و شایسته ایشان حضرت امام خامنه‌ای(مدظله العالی)، انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، در عصر جدیدی از تاریخ بشریت، الگوی نجات‌بخش سایر ملل و جوامع قرار گیرد.
 

اینک در طلیعه‌ی سی و هفتمین بهار عزت و آزادی که انقلاب اسلامی با اقتدار ذاتی و عمق راهبردی و تعیین‌کننده خود، روح تازه‌ای در کالبد امت اسلامی دمیده و با گسترش “حوزه مقاومت” و

 
“عرصه تقابل راهبردی با نظام سلطه و استکبار”، فصل نوینی ـ که در آن احیای معنویت و فهم راستین و دقیق از اسلام عزیز می‌درخشد ـ
 
 
را فراروی جامعه‌ی بشری قرار داده و با تحمیل شکست‌های پی در پی به جبهه‌ی دشمنان اسلام ناب محمدی(ص)، نوید‌بخش تغییر “هندسه قدرت جهانی” گردیده است،
 
 
ما شرکت‌کنندگان در راهپیمایی سراسری و دشمن‌شکن یوم‌الله ۲۲ بهمن‌ماه که در تقارن با تحولات سرنوشت‌ساز منطقه‌ای اهمیت معناداری یافته است؛ مواضع خود را با بانگ رسای توحیدی”الله اکبر”و “خامنه‌ای رهبر” به جهانیان اعلام می‌داریم:
 

۱ـ ملت انقلابی و شهیدپرور ایران اسلامی، با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان والامقام و تجلیل از حماسه‌آفرینی‌های جانبازان، ایثارگران و خانواده‌های معظم شهیدان گرانقدر،

 
ضمن تجدید میثاق با آرمان‌های بلند امام راحل(ره)، رمز تداوم انقلاب اسلامی و پیشرفت همه‌جانبه کشور و عبور از چالش‌ها و مشکلات فراروی ـ به‌ویژه توطئه‌های متراکم و مستمر جبهه دشمن و معاندین انقلاب اسلامی
 
 
و در رأس آن شیطان بزرگ امریکای جنایتکار ـ را تمسک به “ولایت مطلقه فقیه” و اطاعت از رهنمودهای حکیمانه و خردمندانه رهبر فرزانه انقلاب(مدظله العالی) دانسته و هرگونه تلاش و اقدامی که بخواهد “فصل‌الخطاب” بودن منویات رهبری در جامعه و نظام اسلامی را خدشه‌دار سازد، شدیداً محکوم می‌نماید.
 

۲ـ ملت رشید و متحد ایران؛ با تأسی به وصایای حضرت امام(ره) و منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی)،

 
حفظ وحدت ملی را تکلیف شرعی آحاد مردم و مسئولین کشور دانسته و ضمن تأکید بر ضرورت انسجام و یکپارچگی بین اقوام، طوائف و مذاهب به‌ویژه وحدت و هم‌افزایی میان شیعه و سنی در جغرافیای ایران اسلامی،
 
 
هرگونه اقدام وحدت‌شکنانه و تفرقه‌انگیزی که مسائل اصلی کشور را به حاشیه برده و اسباب خرسندی و سوء استفاده دشمنان علیه انقلاب و نظام را فراهم آورد، محکوم می‌نماید.
 

۳ـ ملت فهیم و آزاده ایران؛ با توجه به سناریوهای مستمر و زنجیره‌ای نظام سلطه و استکبار از تهدید، تحریم و تحریک تا جنگ نرم و تلاش برای بیگانه‌سازی نسل جوان با حقایق و دستاوردهای انقلاب اسلامی و القای دروغ و چهره‌ای وارونه از انقلاب،

 
امام و رهبری و مأیوس‌ساختن مردم نسبت به آینده انقلاب و کشور؛ برنامه‌ها و اقدامات قوای سه‌گانه ـ به‌ویژه قوه مجریه ـ در حل مشکلات اقتصادی و دغدغه‌های فرهنگی و مقابله با نفوذ فتنه‌گران و چهره‌های وابسته به اردوگاه لیبرال سرمایه‌داری غرب را ناکافی دانسته
 
 
و از آنان می‌خواهد با تدبیر، هماهنگی و همت جهادی مطالبات عمومی در این عرصه‌‌ها را محقق ساخته و دشمنان داخلی و خارجی را در پیگیری راهبرد “ایجاد فاصله بین ملت با انقلاب و نظام” مأیوس و ناامید سازند.
 

۴- ملت صبور و مقاوم ایران اسلامی، پیشرفت‌ها و دستاوردهای بزرگ در حوزه علم و فن‌آوری به‌ویژه در عرصه‌ی هسته‌ای را که در شرایط سخت و ظالمانه‌ی تحریم، تهدید و مانع‌تراشی‌های استکبار جهانی با تقدیم شهدای گرانقدر

 
به‌ویژه شهیدان علی‌محمدی، شهریاری، رضایی‌نژاد و احمدی‌روشن و نیز سردار بی‌ادعا شهید حسن تهرانی مقدم حاصل شده است را مایه‌ی افتخار و عظمت میهن اسلامی دانسته
 
 
و ضمن حمایت از تیم مذاکره‌کننده کشورمان در مذاکرات هسته‌ای با گروه ۱+۵ ، تنها راه دست‌یابی به توافق هسته‌ای را پذیرش حقوق مسلم ملت ایران در حفظ ظرفیت و توسعه مطمئن زیرساخت غنی‌سازی برای تأمین نیازهای کشور و لغو همه‌جانبه تحریم‌های اعمال‌شده
 
 
همزمان با اعلام توافق فراگیر می‌داند و از مذاکره‌کنندگان می‌خواهد خطوط قرمز تعیین‌شده توسط مقام معظم رهبری و نکات مطرح‌شده در سخنرانی اخیر معظم‌له به‌ویژه محفوظ‌ماندن تکریم،
 
 
حرمت و پیشرفت ملت ایران و توافق یک مرحله‌ایِ غیر قابل تفسیر و تأویل را در فرایند مذاکرات به‌عنوان منشور تأمین حقوق هسته‌ای ایرانیان، به‌طور جدی و دقیق رعایت نمایند.
 

۵ـ ملت مقاوم و با بصیرت ایران اسلامی؛ رفتارهای غیرمنطقی، باج‌خواهانه و اعمال تحریم‌های ظالمانه و یک‌جانبه نظام سلطه به سرکردگی امریکا را محکوم نموده

 
و با تأکید بر تقویت ساخت درونی و تکیه بر ظرفیت‌های بالنده و بی‌شمار کشور به‌عنوان مطمئن‌ترین راه مقابله با راهبرد دشمن، از مسئولین و کارگزاران نظام می‌خواهد
 
ضمن قطع امید از خارج از کشور، با نهادینه‌سازی رویکرد “اقتصاد مقاومتی” و مدیریت جهادی و انقلابی در صحنه‌ی تولید ملی و اعتماد به جوانان خلاق و کارآفرین؛
 
 
زمینه تسریع در تحقق سند چشم‌انداز بیست‌ساله نظام را فراهم ساخته و با کاهش اتکا به فروش نفت و کُند کردن حربه تحریم، دشمنان و جبهه معاندین انقلاب و نظام را در دست‌یابی به اهداف شیطانی و ضد ایرانی خود با شکست و خفت مواجه سازند.
 

۶ـ ما ملت انقلابی و استکبار ستیز ایران، مقاومت اسلامی در منطقه که بیش از هر زمان دیگری

 
نظام سلطه و رژیم صهیونیستی را به وحشت انداخته است را حاصل “صدور انقلاب” و گفتمان عزت‌آفرین و رهایی‌بخش آن دانسته و با محکوم‌کردن جنگ‌های نیابتی و جنایات تروریستی داعش و گروهک‌های سلفی و تکفیری در کشورهای اسلامی که با طراحی و حمایت امریکا،
 
 
رژیم اشغالگر قدس و هم‌پیمانان غربی ـ عربی آنان، برای تأثیرگذاری بر جریان سیال مقاومت و امنیت‌سازی برای صهیونیست‌های غاصب، صورت می‌پذیرد، پشتیبانی خود را از دولت و مردم مقاوم کشورهای سوریه و عراق اعلام داشته و برای نجات آنان از این فتنه بزرگ از هیچ تلاشی دریغ نخواهیم کرد.
 

۷ـ ملت انقلابی و بصیر ایران، خیانت رژیم‌های دست‌نشانده منطقه و همراهی با رژیم صهیونیستی و جبهه کفر و استکبار را عامل خون‌های به ناحق ریخته شد

 
مردان و زنان و کودکان مظلوم در سوریه، عراق و نیز، غزه و بحرین دانسته و از کمک‌های مستشاری و تعیین‌کننده “سپاه پاسداران انقلاب اسلامی” و فرمانده غیرت‌مند و ولایت‌مدار
 
 
نیروی قدس که در کنار ارتش و بسیج مردمی عراق و سوریه با خنثی‌سازی توطئه‌های استکبار و فتنه تروریستی داعش و گروهک‌های تکفیری و سلفی در این کشورها، موجبات افتخار و مباهات ایرانیان نزد امت اسلامی را فراهم آورده‌اند، قدردانی و بر تداوم تلاش آنان در این مسیر مقدس و انقلابی تأکید می‌نماید.
 

۸ـ ملت مسلمان و بیداری‌بخش ایران، ضمن ابراز تنفر و انزجار از اقدام غیر انسانی و شنیع اهانت به ساحت پیامبر اعظم(صلی الله علیه و آله و سلم) که خشم مقدس امت اسلامی را برانگیخته است،

 
 
تلاش اردوگاه سلطه و صهیونیسم بین‌الملل در جهت خدشه‌دار کردن چهره رحمانی دین مبین اسلام از طریق فرقه‌سازی‌های جعلی و تولید و سازماندهی گروهک‌های منفورِ تروریست و ضداسلامی مانند القاعده و داعش را محکوم نموده
 
 
و از دستگاه‌ها و نهادهای مسئول کشور می‌خواهد با تبیین مفاهیم کلیدی پیام اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی به جوانان اروپا و امریکا، بسترهای لازم برای شناخت بی‌واسطه از اسلام و آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی را به‌ویژه در تعاملات و مناسبات بین‌المللی بیش از بیش فراهم آورند.
 

۹ـ ملت انقلابی و مجاهد ایران اسلامی، ضمن حمایت از انقلاب‌های مردمی ملت‌های منطقه و تأکید بر خاموشی‌ناپذیری شعله‌های دشمن‌سوز بیداری اسلامی و محکوم‌کردن جنایات مزدوران وابسته به امریکا و ارتجاع منطقه

 
در بحرین و دیگر بلاد اسلامی، تحولات اخیر یمن را حاصل مبارزه و مقاومت مردم و خون‌های ریخته‌شده در پای نهال انقلاب این کشور و نوید‌بخش آینده مستقل و روشن برای رهایی سرزمین یمن از سلطه غرب و حاکمان دست‌نشانده دانسته
 
 
و با تأکید بر حساسیت شرایط به آحاد مردم به‌ویژه گروه‌های سیاسی این کشور اسلامی هشدار می‌دهد که مراقب دشمنان اسلام و توطئه‌های خارجی بوده و بسترهای لازم برای استقرار دولتی فراگیر و مردمی را به‌عنوان تنها راه حل پایان بحران و عبور از مرحله‌ی دشوار کنونی فراهم نمایند.
 

۱۰ـ ملت مجاهد و شهیدپرور ایران اسلامی، دستاوردها و توانمندی‌های خود در حوزه صنعت دفاعی به‌ویژه اقتدار موشکی را نماد قدرت بازدارندگی، تضمین امنیت ملی و غیرقابل مذاکره با جبهه بهانه‌جویان و زورگویان در فرآیند مذاکرات هسته‌ای دانسته

 
و به قدرت‌های استکباری هشدار می‌دهد در صورتی که بخواهند در پی تحقیر ایرانیان برآمده و با انجام خطای محاسباتی، امنیت و منافع ملی ملت ایران را با تهدید و خطر مواجه سازند
 
 
با ضربه متقابل ملت مقاوم ایران روبرو شده و به مدد نیروهای مسلح و مقتدر کشور با پاسخ قاطع، ویرانگر و غیرقابل مهار خود در تمامی موقعیت‌های دسترسی به دشمن، باعث عبرت و پشیمانی زورگویان خواهد شد.
 

والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته

بیست و دوم بهمن‌ماه ۱۳۹۳

برابر با بیست و یکم ربیع‌الثانی ۱۴۳۶ هجری قمری

و مصادف با یازدهم فوریه ۲۰۱۵ میلادی

مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسراییل، مرگ بر انگلیس

 

 
طنین شعار «هاشمی هاشمی خدا نگهدار تو»
 رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در راهپیمایی 22 بهمن، حضور یافت.
 

آیت الله هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام برای شرکت در راهپیمایی 22 بهمن، صبح امروز به خیل عظیم و صفوف به هم فشرده مردم پیوست.

 

در مسیر راهپیمایی، مردم با شعارهای «خامنه ای زنده باد، هاشمی پاینده باد»، «هاشمی هاشمی خدا نگهدار تو»، «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» وی را همراهی کردند.

 

حضور پرشور جوانان و نوجوانان در راهپیمایی 22بهمن
 از جمله حواشی راهپیمایی سی و ششمین سالگرد 22 بهمن و پیروزی انقلاب اسلامی حضور پررنگ و پرشور جمع زیادی از جوانان و نوجوانان در این مراسم بود.

 

از دقایق ابتدایی آغاز راهپیمایی یوم الله 22 بهمن غرفه‌های مختلف در مسیرهای راهپیمایی حضور فعال داشتند.

 
از جمله غرفه خانه شهریاران جوان و سازمان تبلیغات اسلامی که امیر دریادار علی شمخانی ،دبیرشورای عالی امنیتملی نیز ضمن حضور در جمع افشار مختلف مردمی شرکت‌کننده در راهپیمایی و مصاحبه با خبرنگاران در غرفه خانه شهریاران جوان حضور یافت.
 

پسر نوجوانی با در دست داشتن ماکت کاریکاتور اوباما شعار مرگ بر آمریکار سرمی‌داد.

 

عده دیگری ضمن سردادن شعارهایی پیرامون مذاکرات هسته‌ای خطاب به کشورهای 1+5 و آمریکا شعار “آمریکا ریزه میزه، مذاکره رو میزه” سرمی‌دادند.

 

همچنین حضور نیروها و کارکنان شهرداری در راهپیمایی امسال جهت فراهم‌کردن تسهیلات برای مردم بسیار پررنگ بود که ضمن جمع‌آوری تراکتها از روی زمین، با آغاز بارش باران بین شرکت‌کنندگان در راهپیمایی پاکتهای نایلونی توزیع می‌کردند تا از آنها مقابل ریزش باران محافظت کند.

 

در دست تعداد زیادی از شرکت‌کنندگان در راهپیمایی پرچم‌های زرد رنگ «لبیک یا خامنه‌ای» به چشم می‌خورد.

 

حضور ناطق نوری در راهپیمایی 22 بهمن
حجت‌الاسلام و المسلمین علی اکبر ناطق نوری در راهپیمایی 22 بهمن شرکت کرد.

 

رییس دفتر بازرسی مقام معظم رهبری در سی‌وششمین سالگرد انقلاب اسلامی در راهپیمایی 22 بهمن حضور یافت.

 

ناطق نوری با حضور در تقاطع خیابان انقلاب و ولیعصر در جمع اقشار مختلف مردمی،در راهپیمایی شرکت کرد.

 

سعید جلیلی در اهواز راهپیمایی کرد
خبرگزاری ایسنا: دبیر پیشین شورای عالی امنیت ملی که در کنار مردم اهواز در راهپیمایی 22 بهمن شرکت کرده بود گفت: شکست​های آمریکا همچنان ادامه دارد. آمریکا بداند که در خواب خواهد دید که بتواند برای ملت​ ما تصمیم بگیرد. بیداری ملت​ها موجب شد که خواب​های آمریکا دیگر تعبیر نشود.

 

سعید جلیلی در مراسم گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و در جمع راهپیمایان 22 بهمن، در مصلی اهواز عنوان‌کرد:​ ملت ایران تصمیم خود را 36 سال پیش گرفت و هر کسی بخواهد ملت ایران را تحقیر کند، ملت ایران بر دهن او خواهند زد.

 

وی ادامه‌ داد: هر کسی و در هر مقامی که قصد تحقیر ملت ایران را داشته است شکست خورده است و رهبران پیشین آمریکا این شکست را تجربه کردند. آمریکا اراده کرده بود که شاه بماند و ملت اراده کرد که شاه برود و در آخر این شاه بود که رفت.

 

وی افزود:​رهبران آمریکا می‌خواستند مانع پیشرفت ایران شوند و تحریم را در پیش گرفتند و از سال‌های گذشته مخالفت خود را با نیروگاه بوشهر اعلام کردند اما امروز ملت ایران با اراده خود توانست در زمینه هسته‌ای پیشرفت بسیار چشمگیری داشته باشد.

 

جلیلی در ادامه با اشاره به پدیده گرد وخاک در خوزستان بیان‌کرد: خاک استان خوزستان مقدس است. در هر قدم آن این خاک با خون شهدا آمیخته شده است.

 

وی تصریح‌ کرد: مردم خوزستان حماسه ملی بزرگی در انقلاب اسلامی و دفاع مقدس آفریدند و این مردم افتخار تمام جهان اسلام هستند.

 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه‌ داد: این حماسه‌ها می‌تواند ادامه داشته باشد. امروز این حماسه‌ها در اقتصاد، صنعت و محیط زیست می‌تواند تداوم داشته باشد.

 

جلیلی با اشاره به این‌که باید رنج و مشکلات مردم خوزستان حل شود، عنوان‌کرد: مردم خوزستان در قلب ملت ایران جا دارند .

 

وی خاطرنشان‌کرد: مشکلات و رنج​های مردم خوزستان خصوصا در بخش محیط زیست و گرد و خاک اخیر باید به سرعت رفع شود.

 

عکس: حسن روحانی در راهپیمایی 22 بهمن
تصاویری از حضور رییس جمهور در راهپیمایی یوم الله 22 بهمن را مشاهده می کنید.
اخبار دقیق و کامل جشن ملی ایرانیان +عکس

اخبار دقیق و کامل جشن ملی ایرانیان +عکس
اخبار دقیق و کامل جشن ملی ایرانیان +عکس
اخبار دقیق و کامل جشن ملی ایرانیان +عکس
اخبار دقیق و کامل جشن ملی ایرانیان +عکسعکس: حضور آیت الله هاشمی رفنسجانی در راهپیمایی 22 بهمن

 آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام روز چهارشنبه (22 بهمن) به جمع راهپیمایان حاضر در مراسم سی و ششمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی پیوست.
اخبار دقیق و کامل جشن ملی ایرانیان +عکس
اخبار دقیق و کامل جشن ملی ایرانیان +عکس
اخبار دقیق و کامل جشن ملی ایرانیان +عکس
اخبار دقیق و کامل جشن ملی ایرانیان +عکس
اخبار دقیق و کامل جشن ملی ایرانیان +عکس
اخبار دقیق و کامل جشن ملی ایرانیان +عکسامام جمعه اهواز با ماسک در راهیپمایی 22 بهمن
 آیت‌الله موسوی جزایری در راهیپمایی 22 بهمن حضور پیدا کرد.

اخبار دقیق و کامل جشن ملی ایرانیان +عکسراهپیمایی مردم خوزستان با وجود گرد و غبار

 مردم غیور خوزستان نیز همراه و همدل با سراسر ایران با وجود گرد و غبار شدید استانشان با ماسک‌هایی بر صورت و پلاکاردهایی در دستانشان برای تجدید میثاق با امام راحل، رهبر معظم انقلاب و دفاع از نظام در راهپیمایی 22 بهمن شرکت کردند.
 

مردم با حضور خود در سراسر کشور بار دیگر حمایت خود را از نظام جمهوری اسلامی ایران و آرمان‌های امام خمینی(ره) اعلام کردند،

 
در کنار این شور و شکوه مردم غیور و ولایتمدار خوزستان علارغم گرد و غبار شدید استانشان، با ماسک‌هایی بر صورت و پلاکاردهایی در دستانشان برای تجدید میثاق با امام راحل، رهبر معظم انقلاب و دفاع از نظام در راهپیمایی 22 بهمن شرکت کردند.
 
 
گفتنی است؛ جمعی از راهپیمایان تهرانی نیز در حمایت از مردم استان خوزستان از حوالی چهارراه ولیعصر وارد خیابان انقلاب شدند، ماسک‌هایی روی صورت خود گذاشته بودند. این افراد دست‌نوشته‌هایی به دست گرفته بودند که بر روی آن نوشته شده بود «دولت به یاری مردم خوزستان بشتابد.
 

عکس: حاشیه های راهپیمایی 22 بهمن در تهران

  مردم تهران در سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی روز چهارشنبه همزمان با سراسر کشور در راهپیمایی 22 بهمن شرکت کردند.
اخبار دقیق و کامل جشن ملی ایرانیان +عکس

اخبار دقیق و کامل جشن ملی ایرانیان +عکس

 

اخبار دقیق و کامل جشن ملی ایرانیان +عکس
اخبار دقیق و کامل جشن ملی ایرانیان +عکس
اخبار دقیق و کامل جشن ملی ایرانیان +عکس
اخبار دقیق و کامل جشن ملی ایرانیان +عکس
اخبار دقیق و کامل جشن ملی ایرانیان +عکس
اخبار دقیق و کامل جشن ملی ایرانیان +عکس
اخبار دقیق و کامل جشن ملی ایرانیان +عکس
اخبار دقیق و کامل جشن ملی ایرانیان +عکس
اخبار دقیق و کامل جشن ملی ایرانیان +عکس
اخبار دقیق و کامل جشن ملی ایرانیان +عکس
اخبار دقیق و کامل جشن ملی ایرانیان +عکس
اخبار دقیق و کامل جشن ملی ایرانیان +عکس
اخبار دقیق و کامل جشن ملی ایرانیان +عکس
اخبار دقیق و کامل جشن ملی ایرانیان +عکس
اخبار دقیق و کامل جشن ملی ایرانیان +عکس
اخبار دقیق و کامل جشن ملی ایرانیان +عکس
اخبار دقیق و کامل جشن ملی ایرانیان +عکس
اخبار دقیق و کامل جشن ملی ایرانیان +عکس
اخبار دقیق و کامل جشن ملی ایرانیان +عکس
اخبار دقیق و کامل جشن ملی ایرانیان +عکس
اخبار دقیق و کامل جشن ملی ایرانیان +عکس
اخبار دقیق و کامل جشن ملی ایرانیان +عکس
اخبار دقیق و کامل جشن ملی ایرانیان +عکس
اخبار دقیق و کامل جشن ملی ایرانیان +عکس
اخبار دقیق و کامل جشن ملی ایرانیان +عکس
اخبار دقیق و کامل جشن ملی ایرانیان +عکس
اخبار دقیق و کامل جشن ملی ایرانیان +عکس
اخبار دقیق و کامل جشن ملی ایرانیان +عکس
اخبار دقیق و کامل جشن ملی ایرانیان +عکس
حضور مربیان پدیده در راهپیمایی ۲۲ بهمن
 امروز و همراه با سایر آحاد مردم کشورمان مربیان تیم فوتبال پدیده خراسان هم در راهپیمایی 22 بهمن شرکت کرده و آرمان‌های انقلاب اسلامی را گرامی داشتند.
 

علیرضا مرزبان و سایر مربیان تیم فوتبال پدیده امروز با حضور در راهپیمایی 22 بهمن یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی را گرامی داشتند.

 

گفتنی است تیم فوتبال پدیده روز جمعه و در مشهد پذیرای تیم فوتبال پرسپولیس در هفته بیستم خواهد بود.

 

عکس: پوستری که در راهپیمایی توزیع شد

 پوستر زیر در راهپیمایی بیست و دوم بهمن توزیع شد.
اخبار دقیق و کامل جشن ملی ایرانیان +عکستوزیع 45 هزار ماسک در راهپیمایی اهواز

 «سید فتح‌الله هاشم‌نژاد» اظهار کرد: با توجه به پیش‌بینی‌های اداره‌ی هواشناسی استان در خصوص افزایش غلظت ریزگردها، 5 دستگاه آمبولانس به همراه 100 نفر از کارکنان و امدادگران جمعیت هلال‌اهمر اهواز در 10 ایستگاه امدادی مستقر در طول مسیر راهپیمایی با شکوه 22 بهمن نسبت به توزیع 45 هزار ماسک و 2500 پاکت شیر اقدام کردند.
اخبار دقیق و کامل جشن ملی ایرانیان +عکس

اخبار دقیق و کامل جشن ملی ایرانیان +عکس
اخبار دقیق و کامل جشن ملی ایرانیان +عکسوی خاطرنشان کرد: پیش‌بینی‌های لازم در خصوص تأمین داروهای تنفسی و کپسول‌های اکسیژن کافی در آمبولانس‌ها برای ارائه خدمات پیش بیمارستانی به مصدومان انجام گرفته بود.
 
 
 
 
منبع:خبرگزاری ایسنا