پارس ناز پورتال

قاصدک 24

بدون استفاده از اسپری‌های خوشبو‌كننده خانه را خوشبو کنیم

مجموعه : آموزش آشپزی
بدون استفاده از اسپری‌های خوشبو‌كننده خانه را خوشبو کنیم

بدون استفاده از اسپری‌های خوشبو‌كننده، با تركیب موادی كه خود تهیه می‌كنید خانه را معطر و پاكیزه و به رایحه دلخواه دست پیدا كنید.

با توجه به نقش حس بویایی، تاثیری كه خانه تمیز و معطر در سلامت فكری و جسمی ما دارد بر كسی پوشیده نیست. طبیعت را دوست داشته باشیم و از مواد طبیعی برای این منظور استفاده كنیم.

– با تركیب مساوی آب لیمو و آب و ریختن آن‌ها داخل یک اسپری تمیز و خالی‌، می توانید یك یا دو بار در هفته برای ایجاد رایحه‌ای خوش آن را در جاهای مختلف خانه ریخته یا هنگام آشپزی برای خلاص شدن از بوی غذایی كه حتی به نسوج پرده و فضای آشپزخانه نفوذ می‌كند، استفاده كنید.

– روش دیگر استفاده از كمی دارچین، میخك، زنجبیل تازه و سبزی‌های معطر داخل كمی آب و حرارت دادن آن‌هاست. برای آن كه رایحه‌ای خنك و تابستانی داشته باشید، چند برگ نعنا نیز به 8 پیمانه آب اضافه كنید، بعد از آن كه مخلوط كمی جوشید حرارت را كم كنید. می‌توانید روغن‌های خاصی به آن اضافه كرده یا به تنهایی استفاده کنید.

– برای معطر كردن فوری اتاق‌ها، گلوله‌های پنبه را داخل مخلوط وانیل یا اسانس دلخواه فرو ببرید. آن‌ها را داخل ظرفی زیبا قرار داده و در هر جایی كه دوست دارید، بگذارید.

– هر درخت اكسی‍ژن لازم برای دو نفر را تولید می كند. طبق تحقیق ناسا، برخی گیاهان آپارتمانی به دفع سموم خطرناك موجود در خانه كمك زیادی می‌كنند. به طور كلی كیفیت هوای داخل خانه به دلیل وجود دودهای دست دوم كه دارای سولفور دی اكسید هستند و لوازم خانگی معمول كه موجب انتشار مواد

 
شیمیایی به هوای مورد تنفس ما می‌شود، نگران‌كننده است. یكی از این مواد شیمیایی فرمالدهید است كه در لباس‌ها، چوب‌های چند لایه و فرش است و منجر به سردرد و مشكلات تنفسی می‌شود.

مطالعات ناسا سه نوع آلوده‌كننده داخل خانه یعنی تری كلرواتیلن، فرمالدهید و بنزن را تایید و ضرورت نگه‌داری به طور متوسط 15 گیاه را تایید می‌كند. كار گیاه كه در واقع فیلتر طبیعت است، تولید اكسیژن، دور كردن آلوده كننده‌ها از هوای خانه، ایجاد رطوبت لازم و جذب آلودگی‌هاست.