جستجو در پارس ناز

جوانی سلول ها با سیب زمینی

جوانی سلول ها با سیب زمینی

به گفته متخصصان تغذیه، سیب‌زمینی از جمله صیفی‌هایی است كه برای پوست مفید است و پف اطراف چشم را می‌خواباند.سیب‌زمینی آب‌پز در درمان افسردگی موثر است و براساس نتایج پژوهش‌های انجام شده، سیب‌زمینی آب‌پز با افزایش ترشح هورمون سروتونین (هورمون احساس خوشبختی) به درمان افسردگی و بدمزاجی كمك می‌كند.از سوی دیگر سیب‌زمینی در عین حال برای سلامتی دندان‌ها مضر است.

 

 

براساس نتایج پژوهشی جدید، عادت به خوردن خوراكی‌هایی مانند سیب‌زمینی سرخ شده، در كار لعاب دهان كه نقش محافظت از دندان‌ها در برابر پوسیدگی را دارد، اختلال به وجود می‌آورد.

 

 

در این پژوهش آمده است كه خوراكی‌های حاوی كربوهیدرات، موجب اسیدی شدن لعاب دهان می‌گردد و زمینه را برای رشد میكروب‌های عامل پوسیدگی دندان هموار می‌كند و مواد معدنی مینای دندان را كاهش می‌دهد.

 

 

سیب‌زمینی به دلیل داشتن مقدار ویتامین سی، ضدبیماری اسكوربیت است و مردم كشور‌هایی كه از این گیاه استفاده می‌كنند، كمتر به این بیماری دچار می‌شوند.برگ و میوه سیب‌زمینی به علت داشتن سولانین مخدر و آرام‌بخش است؛ ولی به علت سمی بودن نباید مورد مصرف داخلی قرار گیرد و باید فقط به عنوان ضماد و استعمال خارجی استفاده شود.

 

 

سیب‌زمینی دارای آنزیم مهاركننده است بنابراین ضدسرطان و ضدویروس است، مخصوصا سیب‌زمینی در این مورد از شیر یا سویا قوی‌تر است.