پارس ناز پورتال

قاصدک 24

این دختر ناز که با هرگونه شوک یا ترس خواهد مرد + عکس

این دختر ناز که با هرگونه شوک یا ترس خواهد مرد + عکس
یك كودك به بیماری بسیار نادری دچار است طوری كه هر گونه ترس یا شوك ناگهانی میتواند به قیمت جان او تمام شود. به گزارش پارس ناز اگر ایبی مارشال 2 ساله احساسات شدید را تجربه كند قلبش از كار می‌افتد و تنفس او بطور موقت قطع خواهد شد.
 
نخستین بار زمانی كه ایبی 7 ماهه بود این اتفاق برایش افتاد و پدر و مادرش را متوجه وضعیت خطرناك خود كرد. از آنجایی كه هیجان، درد و حتی یك صدای بلند می‌تواند باعث بروز حمله در ایبی شود، مادر 26 ساله او به نام «آیر» تمام تلاش خود را می‌كند تا شرایط خانه را آرام و به دور از هر گونه استرس نگه دارد. فقط كافی است یكی از افراد خانه در را با صدای بلند به هم بزند و برای همیشه به زندگی ایبی پایان بدهد.
 

مادر او در این‌باره می‌گوید: در مواقعی كه ایبی دچار ترس می‌شود ناگهان بدنش قفل شده و چشمانش به سمت داخل سرش می‌چرخد. در این هنگام او به زمین افتاده و قلب و مغزش از كار می‌افتد. هرقدر او بیشتر در بی‌هوشی به سر ببرد، اكسیژن كمتری به مغزش رسیده و احتمال آسیب دیدن او بیشتر می‌شود. همین شرایط باعث شده تمام وقت خانم آیر در روز و شب صرف مراقبت از فرزندش شود.
 
تشخیص این بیماری در ایبی زمان زیادی طول كشید و پزشكان تا مدت‌ها نمی‌دانستند علت زمین‌خوردن‌ ها و بی‌هوش شدن‌های متوالی در این دختر چیست. اكنون محققان متوجه شدند، عصب‌های مغزی این كودك در اثر عوامل خارجی مانند ترس و هیجان به‌شدت تحریك می‌شود. این شرایط باعث قطع جریان خون به مغز شده و هوشیاری این كودك را به‌طور كامل از بین می‌برد.
 

هنوز هیچ روشی برای درمان این بیماری كشف نشده است اما معمولا با افزایش سن كودكان از شدت بیماری كاسته می‌شود. پزشكان امیدوارند بیماری ایبی با افزایش سن به‌طور كامل درمان شود. اما تا آن زمان پدر و مادر او باید تمام تلاش خود را به كار ببرند تا شوك ناگهانی باعث مرگ فرزندشان نشود.