پارس ناز پورتال

قاصدک 24

این کودک وقتی به آغوش مادرش رفت از کما بیرون آمد +عکس

یک نوزاد که بدلیل بروز نوعی عفونت مغزی به کما فرو رفته بود، به گفته مادرش با روش در آغوش گرفتن به هوش آمده و به زندگی طبیعی بازگشته است. به گزارش پارس ناز آدام چشایر در بیمارستانی در انگلیس متولد شد اما در همان یک روزه گی، مادرش متوجه صدای عجیب ناله در او و عدم توانایی اش برای خوردن شیر شد.
 
 
این نوزاد تحت مراقبت های ویژه نوزادان قرار گرفت. او توانایی تنفس را از دست داد و کم کم اعضای بدنش از کار افتادند و به کما رفت. 3 روز بعد بیماری مننژیت استرپتوکوکی گروه ب، در آدام تشخیص داده شد، این بیماری است که از مادر باردار به نوزاد و در حین تولد منتقل میشود.
 
 
این بیماری قابل درمان با آنتی بیوتیک در بین زنان انگلیسی رایج است و از هر چهار زن یک نفر به آن مبتلا است. مادر آدام پس از تشخیص بیماری نوزادش، هر روز به مدت 12 ساعت او را در آغوش می گرفت و از مراقبتی موسوم به کانگورویی (در آغوش گرفتن نوزاد نارس) استفاده کرد. او توانست با این شیوه نوزادش را به آغوش خانواده بازگرداند.
 
 
اکنون پس از مدتی که آدام به زندگی بازگشته است،  مادرش می گوید: من با این روش توانستم کودکم را نجات دهم و اگرچه آدام دچار مشکلات شنوایی شده، اما توانست از بیمارستان مرخص شود.