پارس ناز پورتال

عکس استوری عید نوروز 1403 با متن و بدون متن

عکس استوری عید نوروز 1403 با متن و بدون متن

عکس استوری عید نوروز ۱۴۰۳

دراین مطلب، گالری انواع عکس استوری عید نوروز 1403 رابه اشتراک گذاشته ایم. دوباره وارد ایام نوروز می‌شویم. تعطیلات دوهفته ای نوروز که بهترین زمان سال برای تمام پارسی زبانان است. از قدیم الایام مردم در ایام سال نو به دید و بازدید و مسافرت می‌روند. و از زمان ظهور شبکه های اجتماعی نیز، مردم این روزها رابا به اشتراک گذاری استوری های زیبا بـه دوستان خود تبریک می گویند.

 

گالری عکس استوری عید نوروز ۱۴۰۳

عکس استوری عید نوروز 1403

عکس استوری عید نوروز 1403

عکس استوری تبریک عید نوروز ۱۴۰۳

عید نوروز چه روزی است؟

جشن نوروز با تحویل سال یا لحظه برابری اعتدال بهاری آغاز می شود؛ لحظه‌اي کـه خورشید در سیر ظاهری خود در ابتدای برج حمل از استوای زمین گذشته و بـه شمال آسمان میل می کند. در گاهشماری هجری خورشیدی، لحظه تحویل سال، تعیین کننده اولین روز «هرمز روز یا اورمزد روز» از ماه فروردین اسـت.

عکس استوری عید نوروز بدون متن ۱۴۰۳

عکس استوری سبزه عید نوروز 1403

عکس استوری عید نوروز با متن ۱۴۰۳

طبق نظر تاریخ شناسان عید نوروز از زمان کوروش بزرگ یعنی حدود ۵۳۸ سال قبل از میلاد مسیح همگانی و بعنوان عید ملی شناخته شده اسـت. جشن نوروز نه تنها در ایران و افغانستان بلکه در اکثر کشور‌هاي آسیای میانه هم چون تاجیکستان، روسیه، قزاقستان، قرقیزستان، ترکیه و … برگزار میشود.

 

بیشتر بخوانید : عکس پروفایل عید نوروز ۱۴۰۳ | متن های تبریک جدید برای عید نوروز 1403

 

بررسی آداب عید نوروز

مردم ایران برای عید نوروز آداب و رسوم خاصی دارند کـه مهم ترین آن چیدن سفره هفت سین و جمع شدن اعضای خانواده با لباس‌هایي نو در لحظه تحویل سال بـه دور سفره هفت سین اسـت. با خوانده شدن دعای تحویل سال اعضای خانواده سال جدید رابه هم تبریک میگویند و بزرگ تر‌هاي خانواده بـه کوچک تر‌ها عیدی می دهند و… کـه البته پشت هر کدام از اینها فلسفه اي وجوددارد.

عکس استوری عمو نوروز 

عکس استوری سفره هفت سین عید نوروز 

عکس برای استوری عید نوروز 

مادر اسپند دود میکند برای دوری از زخم چشم حسود. با روشن کردن شمع بر روشنایی خانه و زندگی تاکید میشود و از افراد بزرگ خانواده می خواهند تا درسال نو، خانه آن‌ها رابا شمع وجود پدر و مادر نورانی کنند؛ قرآن خوانده می شود تا در آغاز سال نو دل‌ها بـه سوی خداوند بزرگ سوق داده شود و از صاحب قرآن خواسته شود کـه دراین سال جدید نیز یار و مددکار اهل خانه باشد.

عکس استوری عید نوروز اینستاگرام

عکس استوری عید نوروز واتس آپ

عکس استوری عید نوروز واتساپ

حضور ثابت و گسترده قرآن نه تنها در سفر عید بلکه در تمام آداب اجتماعی نوروز نشان از توجه مردم ایران زمین بـه قرآن دارد و قرائت قرآن و بوسیدن آن در ساعات تحویل سال از جمله آداب تحویل سال اسـت. بر روی سفره هفت سین سکه کـه نشان از خیر و برکت و رفاه و آب نشان از روشنایی و گشایش کار و ماهی قرمز نشان از شگون دارد، گذاشته می شود.

 

بیشتر بخوانید: عکس پروفایل عید نوروز 1403 + متن های زیبای تبریک عید نوروز ۱۴۰۳

 

توصیه های نوروزی مهم که نباید فراموش کنید

توصیه میشود کـه هموطنان تا حد امکان غذا را شخصا آماده کرده و از مصرف مواد غذایی در رستوران و غذاخوری‌‏هاي نامطمئن و یا خرید مواد غذایی از دستفروشان خودداری کنند. هنگام سفر، بهترین غذایی کـه می‌‏توانید همراه داشته باشید، غذا هاي خشک و یا انواع کنسرو اسـت. در مسافرت بهتر اسـت قاشق، چنگال، کارد و لیوان شخصی خودرا همراه داشته باشید.

عکس تبریک عید نوروز

استوری برای عید نوروز

عکس استوری عید نوروز خاص

ضمنا همراه داشتن دستمال کاغذی‌‏هاي مرطوب شده با مواد ضدعفونی کننده جهت تمیز کردن قاشق و چنگال توصیه می‌‏شود. غذا هاي کاملا داغ و تازه، میوه‌‏هاي تازه پوست کنده، انواع کنسروها، بستنی‌‏هاي پاستوریزه، غذا هاي خشک و نان تازه جزو غذا هاي سالم تلقی می‌‏شوند. غذاهایی کـه دستفروشان عرضه می‌‏کنند و میوه‌‏هایي کـه مدتی از پوست کندن آن گذشته اسـت جزو غذا هاي پرخطر محسوب می‌‏شوند.

 

در صورت استفاده از غذا در رستوران‌‏هاي بین راه، غذا رابه صورت کاملا داغ یا کاملا سرد مصرف کنند. از مصرف سالاد اولویه بعنوان غذای مسافرتی اکیدا خودداری کنید. هم چنین، درصورتی کـه در سفر غذا هاي گوشتی همراه دارید، باید قبل از مصرف آنرا کاملا حرارت دهید. بـه علاوه از مصرف سالاد بـه ویژه سالادهایی کـه در آن ها کاهو بکار رفته اسـت در غداخوری‌‏هاي بین راهی خودداری کنید.