پارس ناز پورتال

قاصدک 24

پرورش شتر مرغ در پشت بام خانه یک طلبه + عکس

پرورش شتر مرغ در پشت بام خانه یک طلبه + عکس

پرورش شتر مرغ در پشت بام خانه یک طلبه

 

یکی از پردرامدترین مشاغل خانگی ، پرورش شتر مرغ است ، به نحویکه شاید باورتان نشود که درامد ان 4 برابر درآمد پرورش گاو  میباشد! به گزارش پارس ناز شترمرغ ها پرندگانی با قابلیت سازگاری بسیار بالا می باشند. به همین جهت امکان پرورش آنها در طیف جغرافیایی وسیعی وجود دارد، بطوریکه در حال حاضر این پرنده از مناطق گرم آفریقای جنوبی تا مناطق سرد آمریکای شمالی پراکنده بوده و به راحتی مورد پرورش قرار می گیرد.

 

به طور کلی شترمرغ ها توانایی زندگی در دامنه دمایی ۴۵+ ۵۰+ تا ۲۰- درجه سانتی گراد را به راحتی دارا بوده و در اینگونه مناطق توانایی پرورش و تولید را خواهند داشت.بهترین مناطق جهت پرورش این پرنده بگزارش پارسناز مناطق حاشیه کویر و اقلیم خشک می باشد،

 

البته این بدان معنا نیست که در نقاط سردسیر و یا مرطوب امکان پرورش شترمرغ وجود ندارد اما به دلیل نیاز به کنترل عوامل نامساعد جوی نظیر رطوبت زیاد و احتمالا سرمای بیش از حد هزینه های تولید در اینگونه مناطق اندکی بیشتر از مناطق کویری خواهد بود.

پرورش شتر مرغ در پشت بام خانه یک طلبه + عکس

سید هادی علوی طلبه جوان بندرگزی با خرید یک دستگاه جوجه کشی و چندین تخم شترمرغ ، کارگاه کوچکی در پشت بام منزلش ایجاد کرد که در حال حاضر بیش از ۲۰ جوجه شتر مرغ دارد.

 

 

مطالب مرتبط:

 

طبخ استیک گوشت شتر مرغ

 

جهان دیگر سوار بر پوست تخم شتر مرغ است (عکس)

 

طپخ استیک گوشت شتر مرغ با سیر و جعفری 

 

کدام نوع تخم مرغ ارزش تغذیه ای بیشتری دارد

 

شرح ضرب المثل تخم مرغ دزد، شتر دزد می شود

 

ترفندهای کثیف برخی مرغ داری ها برای سود بیشتر

 

طرز درست کردن استیک شترمرغ با سیر و جعفری