جستجو در پارس ناز

بیوگرافی سینا سرلک همسرش + عکس های سینا سرلک

بیوگرافی سینا سرلک  همسرش + عکس های سینا سرلک

بیوگرافی سینا سرلک 

در این پست، بیوگرافی سینا سرلک خواننده مشهور ایرانی را مرور می کنیم. سینا سرلک خواننده موسیقی سنتی و پاپ ایرانی در تاریخ 6 آبان 1361 و در الیگودرز لرستان چشم به جهان هستی گشود. وی مدتی به عنوان خواننده ارکستر ملی ایران به سرپرستی فرهاد فخرالدینی مشغول به فعالیت بود.

 

همچنین با ارکستر سمفونیک تهران به رهبری نادر مشایخی همکاری نمود. از دیگر فعالیت های سرلک در این عرصه می توان به ارکستر ملل و ارکستر پایور اشاره کرد. وی از دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران فارغ التحصیل شده است.

 

سینا سرلک کیست؟

سینا سرلک به عنوان نوازنده و خواننده سبک سنتی و پاپ ایرانی در تاریخ 6 آبان 1361 و در شهر الیگودرز لرستان به دنیا آمد. وی موسیقی را از همان دوران کودکی و با ملودی بختیاری زیر نظر پدرش آغاز نمود. بهرام سرلک پدر سینا محقق موسیقی بختیاری و مسئول امور فرهنگی شهرستان الیگودرز بود.

بیوگرافی سینا سرلک 

بهرام قطعاتی که از سوی پیراهن دهات بازخوانی یا نوشته می شد را جمع آوری کرده و به زنده نگه داشتن موسیقی بختیاری کمک شایانی کرد. همچنین سینا از سن 6 سالگی و قبل ورود به دبستان با صدای تار پدر به زمزمه ترانه های مختلف می پرداخت. پدر وی که نیز به موسیقی و هنر علاقه خاصی داشت تمام نکات موسیقی را به فرزندش یاد داد.

 

وضعیت تاهل سینا

سینا در حال حاضر متاهل است و ازدواج وی با همسرش به سال 1390 باز می گردد. حاصل این ازدواج یک دختر به اسم ساغر می باشد. وی در پیج شخصی اینستاگرامش اینگونه در مورد همسرش صحبت می کند که رفیقی واقعی یعنی شخصی که در سختی و خوشی همراهت باشد.

زندگینامه سینا سرلک ،بیوگرافی سینا سرلک

سپاس و ستایش پروردگار که یک رفیق واقعی سر راه من قرار داد تا در شرایط مختلف همراهیم کند و برای فرزندم بهترین مادر است. احسنت بر همه بانوان با شخصیت و فهیم که زندگی و شرایط کاری همسرشان را درک می نمایند. همچنین به جای ایجاد تنش و ناراحتی، فضای دوستی و صلح را در زندگی مشترک فراهم می سازند.

 

سینا 6-7 سالی است که موفق به اخذ اقامت آمریکا شده و هم اکنون به همراه خانواده در آنجا زندگی می کند. ناگفته نماند که به همراه خوانندگی، نواختن تنبک را نیز در پروسه یادگیری سینا قرار داد.

 

آغاز فعالیت هنری سینا سرلک

سینا سرلک موسیقی را از همان دوران کودکی و 6 سالگی زیر نظر پدرش با ملودی های بختیار آغاز کرد. وی در سن 6 سالگی به همراه تار بهرام سرلک به وجود آمده و ترانه های مختلفی را زمزمه می کرد. زمانی که مادر وی متوجه زمزمه های پسرش می شود آن را به همسرش اطلاع می دهد. سپس پدرش پروسه آموزش موسیقی را از همان کودکی آغاز می نماید.

 

تا جایی که سینا در سال 1367 و در سن 7 سالگی موفق به خواندن ترانه محلی مجموعه تلویزیونی “شاخه طوبی” مختص شبکه یک می شود. سینا پس از این موفقیت به طور جدی به یادگیری موسیقی می پردازد و نواختن تنبک را پی اساتیدی از جمله جمشید محبی و حسن جزایی فرا می گیرد. در نهایت به مدت 6 سال از تجربیات زنده یاد ناصر فرهنگ فر نیز بهره برد.

 

اولین موفقیت این خواننده محبوب

تلاش های پدر سینا سرلک بعد از 6 سال به ثمر نشست و پسرش در دوران نوجوانی و در نواختن تنبک و رشته آواز موفق به کسب مقام نخست شد. سینا مقام اول را در بین بزرگان موسیقی و در بخش موسیقی نواحی “9مین جشنواره فجر” در سال 1372 به دست آورد که بعد از آن جایزه اتفاق جریان سازی برای وی رخ داد.

زیرا حاج قربان سلیمانی، نوازنده مشهور دوتار سرلک را به محمدرضا جریان استاد آواز ایران معرفی نمود و وی سینا را به عنوان شاگرد خود پذیرفت.

 

سینا سرلک شاگرد محمدرضا شجریان

سینا سرلک پس از کسب رتبه نخست در رشته آواز و تنبک از نهمین جشنواره فجر در 11 سالگی برای وی اتفاق نادری رخ داد. حاج قربان سلیمانی نوازنده مشهور دوتار سینا را به محمدرضا شجریان استاد آواز ایران معرفی کرد. سپس شجریان سینا را به عنوان شاگرد پذیرفت. البته کلاس های شجریان در طول هفته یک بار و در روز سه شنبه برگزار می شد که سینا به همراه والدین از الیگودرز به شهر تهران می آمد.

سینا سرلک و همسرش

بیوگرافی سینا سرلک

 

این رفت و آمدها برای نوازنده و خواننده با استعداد همچون سینا هیچ فرقی نداشت که تابستان است یا زمستان و یا فصل امتحان است. وی با انرژی بی پایان دو سال را به یادگیری تکنیک های صداسازی نزد محمدرضا شجریان سپری نمود. سینا نزد شجریان به یادگیری جمله بندی های تحریر و دستگاه های مورد استفاده در موسیقی سنتی پرداخت.

 

همچنین با کسب تجربه نزد شجریان آموخت که چطور از بخش های مختلف دستگاه صوتی خود بهره ببرد. همچنین چگونه تحریرهای “مخفی” و “بالارونده” و تکنیکهای “تکی”، “دوتایی”، “بلبی” و “چکشی” را به کار ببرد. بنابراین با گذشت این 6 سال بر سایر ردیف ها و دستگاه های آوازی تسلط کامل پیدا کرد.

 

زمان اوج شهرت این خواننده

شهرت سینا به خوانندگی وی در دو سریال معروف تلویزیونی “خانه ای در تاریکی” و “مرده متحرک” باز می گردد. همچنین صدای سرلک به همراه محسن چاووشی در سریال “شهرزلد” در اذهان و افکار عمومی به یادگار مانده است. یکی دیگر از دلیل شهرت سینا این است که هر نوع موسیقی را گوش می دهد و معتقد بوده که حضور هر نوع موسیقی جهت پیشبرد این عرصه ضروری می باشد.

اینستاگرام سینا سرلک 

بیوگرافی سینا سرلک

 

البته دلیل علاقه جوان ها به موسیقی سبک پاپ، آسان گوار بودن آن است زیرا خوانندگی سبک پاپ آسان بوده و افرادی که در این زمینه کار می کنند به آموزش کامل نیازی ندارند.

 

جمع بندی

سینا سرلک نوازنده و خواننده سبک پاپ ایرانی زاده الیگودرز لرستان می باشد. وی در همان دوران کودکی نزد پدرش به آموختن موسیقی پرداخت و تنبک را به صورت حرفه ای فرا گرفت. سینا از دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران فارغ التحصیل شده و در آذر ماه 1390 ازدواج کرد که حاصل این زندگی مشترک دختری به اسم ساغر است.

 

سینا به مدت دو سال زیر نظر استاد شجریان و به صورت حرفه ای موسیقی را آموخت و شهرت وی به خواندن تیتراژ دو سریال تلویزیونی “خانه ای در تاریکی” و “مرده متحرک” باز می گردد. ناگفته نماند در سریال معروف “شهرزاد” با خواننده محبوب ایرانی محسن چاووشی نیز خوانندگی را تجربه کرده است.