پارس ناز پورتال

قاصدک 24

این کودک در انتظار انفجار جمجمه اش است! + تصاویر

این کودک در انتظار انفجار جمجمه اش است! + تصاویر

این کودک در انتظار انفجار جمجمه اش است!

 

بیماری مغزی نادر که بسیار پیشرفت کرده است کودکی 14 ماهه را درمعرض از دست ناگهانی جان خود قرار داده است.خانواده یک کودک 14 ماهه بخاطر مشکل شدید ناتوانی مالی برای تامین هزینه جراحی مغز کودکشان شرایط بدی را میگذرانند

 

متاسفانه این نوزاد که نام وی Dhabubi  است  مبتلا به نوع خاصی از بیماری هیدروسفالی است.به گزارش پارس ناز بر اثر این بیماری مایع مغزی در بخش‌های میانی مغز تجمع میکند و سبب افزایش حجم مغز و مشکلات متعدد ناشی از آن میشود.

 

این وضعیت دارای عوارضی مثل دوبینی یا نابینایی ، سردرد، تهوع،‌ استفراغ، گیجی و دیگر مشکلات بینایی (مانند تاری دید، دوبینی) است.متاسفانه به خاطر این بیماری مغز این کودک 3 برابر اندازه طبیعی آن  شده است و به ابعاد حدود 23 اینچ رسیده است.

 این کودک در انتظار انفجار جمجمه اش است! + تصاویر

 پدر و مادر این کودک عنوان کرده‌اند هزینه لازم برای انجام جراحی کودک خود را ندارند.به گزارش پارس ناز این کودک درحال حاضر بستری است و امکان دارد دچار پارگی مغز و از دست دادن جان خود شود.

 

در شرایط شدید و پیشرفته تر بیمار دیگر قادر به دیدن اشیاء و تکلم نخواهد بود.با وجود انجام معالجات اولیه و حتی مصرف انواع داروها جمجمه این کودک همچنان به رشد خود ادامه داده است و حال نگرانی از بابت آن است که جمجمه او منفجر شود.

 

کودک 14 ماهه مبتلا به هیدروسفالی در یک روستای دور افتاده در منطقه گجرات هندوستان زندگی میکند. وزن بسیار بزرگ سر این کودک سبب شده تا او توانایی نشستن، راه‌رفتن و حتی نیم خیز شدن را نداشته باشد و به طور دائم به حالت خوابیده است .متاسفانه این بیماری از 2 ماهگی در بدن  Dhabubi خود را نشان داده است

 

پزشکان به والدین او هشدار داده بودند که این کودک بیشتر از یک سال با این بیماری زنده نخواهد ماند.هزینه انجام این جراحی در کشور‌های مختلف دنیا می‌تواند بین 5 هزار الی 10 هزار پوند باشد.خانواده این دختر کوچک امیدوار هستند تا قبل از انفجار جمجمه بتوانند جان فرزندشان را نجات دهند.

 

مطالب مرتبط:

 

بررسی علل بروز هیدروسفالی

 

بیماری عجیب این نوزاد او را تبدیل به پوست و استخوان کرده