جستجو در پارس ناز

رایج ترین اشتباهات در آرایش صورت +عکس

رایج ترین اشتباهات در آرایش صورت +عکس

رایج ترین اشتباهات در آرایش صورت +عکس,آرایش و استفاده از لوازم آرایشی در حقیقت برای زیباتر شدن است.

 

اما ناآگاهی از برخی تکنیک های آرایش صورت گاهی کار را تا جایی پیش می برند که چهره ساده و بدون آرایش به مراتب زیباتر به نظر می رسد. در راهنمای آرایش و زیبایی سعی کرده ایم تعدادی از اشتباهات رایج در آرایش صورت را به شما گوشزد کنیم.

 

خط چشم
رایج ترین اشتباهات در آرایش صورت +عکسخط چشم بیرونی

این آرایش از مد افتاده و زننده به نظر می رسد. بهتر است اگر می خواهید خط چشم تان را بیرون از چشم تان بکشید از یک سایه چشم قهوه ای رنگ استفاده کنید.

 

خط چشم را بالا نبرید
خط چشمانی که به سمت بالاکشیده می شوند؛ یعنی بالاتر و خارج از گوشه خارجی چشم کشیده می شوند، این سبک از آرایش چشم قدیمی شده و این روزها در سبک های جدید آرایشی به کار برده نمی شوند.

 

خط چشم ناتمام
کشیدن خط چشم ناتمام از نیمه های چشم تا انتهای آن چشم را کوچک نشان می دهد و تاثیر کمی دارد. شما می توانید فقط بالای پلک تان را خط چشم بکشید، اما از داخلی ترین ناحیه چشم تا بیرون چشم آن را ادامه دهید.

 

سایه چشم

رایج ترین اشتباهات در آرایش صورت +عکسسایه روشن برای چشم درشت ها ممنوع

کسانی که چشمانی درشت دارند نباید از سایه های روشن و به رنگ های تند و نامتناسب استفاده کنند. سعی کنید از رنگ های مات و تیره استفاده کنید. سایه های تیره فرم چشم های درشت را متناسب می کند.

 

سایه های سرخ
زدن سایه سرخ رنگ روی تمامی نقاط پلک پیشنهادی است که آرایشگران برای شما دارند.

 

اما اگر بخواهید از رنگ سرخ برای زدن سایه و استفاده از آن رو تمام نقاط پلک تان استفاده کنید رنگ چشمان تان را سرخ یا صورتی نشان می دهد. بهتر است به جای این کار، از سایه هایی با رنگ های ملایم تر مانند صورتی مات و هلویی استفاده کنید.

 

هماهنگ کردن رنگ سایه ها
هیچ گاه رنگ سایه تان را با رنگ چشمان تان هماهنگ نکنید. مخصوصا اگر شما چشمانی آبی یا سبز دارید.

 

جشمان آبی رنگ با خط چشم آبی زیبا و جذاب می شود. اما با سایه آبی چشم زیبایی اش را از دست می دهد. اصولا رنگ های طبیعی که در تضاد با رنگ چشمان شما باشد بهتر است.

 

سایه ابرو
رایج ترین اشتباهات در آرایش صورت +عکسمحو کردن خطوط سایه ابرو را فراموش نکنید

مداد ابرو هم مانند مداد چشم و مداد لب است. اما ما این بار خط های محوتری می خواهیم. برای جلوگیری از واضح به نظر رسیدن خطوط، از یک قلم مو یا شانه کوچک مخصوص ابرو، برای محو و پخش کردن اثر مداد استفاده کنید

 

(بعضی از مدادهای ابرو در طرف دیگر خود شانه کوچکی هم دارند). ابروها را به سمت پایین شانه کنید تا خطوط مداد در تمام سطح ابرو یکسان پخش شود.

 

همچنین می توانید برای این کار از پدهای مخصوص سایه های آرایشی یا گوش پاک کن هم استفاده کنید.

 

استفاده از مداد نوک تیز برای سایه ابرو
ساده ترین راه برای حذف مرحله محوکردن، استفاده از یک مداد با نوک مناسب است. این روش به کمرنگ تر شدن و کاهش وضوح خطوط ایجادشده خیلی کمک می کند.

 

بیش ازحد تیره کردن سایه ابرو
شاید تضاد بین موهای روشن و ابروهای تیره زیبا به نظر برسد. اما تیره تر کردن بیش از حد ابروها ممکن است سن تان را بالاتر نشان بدهد!

 

به منظور ایجاد تناسب و برجسته تر کردن رنگ چشم هایتان (به ویژه چشم های قهوه ای) مداد ابرویی انتخاب کنید که دو درجه از رنگ موهایتان روشن تر باشد.

 

ریمل های حجم دهنده
رایج ترین اشتباهات در آرایش صورت +عکساین ریمل زدن ها مربطه به سال های 1960 است، اما امروزه دیگر کاربردی ندارد. بهترین راه برای پرپشت نشان دادن مژه ها این است که با یک ریمل معمولی چند بار مژه های خود را ریمل بزنید.

 

اگر احساس کردیده مژه هایتان سنگین شده، با یک دستمال خشک حجم ریمل را از برس آن بگیرید.

 

کشیدن خط پهن سایه ابرو
جوی هیلی، متخصص طراحی ابرو، پیشنهاد می کند هنگام پرکردن ابروها با مداد، ضربه های سریع و سطحی بزندی تا خط هایی مانند موها کوچک خود ابرو ایجاد شود. هیچ گاه سعی نکنید با کشیدن مداد در کل ابرو خط های پهن و پیوسته ایجاد کنید.

 

صرف نظر کردن از لوازم موردنیاز
یک مداد ابرو بهترین ابزار برای کشیدن شکل دقیق ابروهاست. پودر ابرو (یا همان سایه مات) برای پرکردن نقاط خالی ابروها بسیار مناسب است (با نشستن روی پوست زیر ابروها، ابروها را پرتر نشان می دهد)،

 

و ژل رنگی یا بی رنگ ابرو برای نگه داشتن حالت ابروها. برای داشتن ابروهایی فوق العاده و خوش حالت به تمامی این لوازم نیاز خواهیدداشت.

 

رژگونه
رایج ترین اشتباهات در آرایش صورت +عکس

انتخاب رنگ مناسب
هنگام خرید رژگونه، اطمینان حاصل کنید که آن رنگ نزدیک ترین رنگ به رنگ پوست شما باشد تا بتوانید در هر زمان از سال از آن استفاده کنید و تنها مختص تابستان یا زمستان نباشد (برای مثال رنگ برنزه تنها برای تابستان است.)

 

تست روی مچ داخلی دست
هنگامی که آن را روی پوست امتحان می کنید، از قسمت داخلی مچ دست استفاده کنید، چرا که رنگ آن کمتر است و بهترین ایده را برای شدت رنگ رژگونه انتخابی به شما می دهد.

 

رژگونه ترکیبی
نوع رژگونه که ممکن است به شکل پودری، رژگونه مایع یا ژل، رژگونه کرمی و… است را انتخاب کنید. پس از انتخاب رژگونه مناسب، پس از استفاده حتما آن را به  خوبی ترکیب کنید. همین طور سعی کنید از یک قلم خوب برای زدن آن استفاده کنید.

 

جهت را درست انتخاب کنید
افرادی که صورت گرد دارند باید رژگونه را به صورت اریب و از گوشه صورت تا نزدیک لب ها استفاده کنند، اما کسانی که صورت کشیده تری دارند باید رژگونه را به صورت صاف و مستطیلی بزنند تا صورت شان گردتر به نظر بیاید.

 

کرم پودر
رایج ترین اشتباهات در آرایش صورت +عکسکرم پودر پرایمر

این نوع کرم پودر بی رنگ است یعنی بعد از مصرف آن رنگ پوست عوض نمی شود با استفاده از این محصول بستری مناسب برای پوست فراهم می شود و می توانید کرم پودر اصلی تان را به پوست بزنید یا حتی دیگر از کرم پودر استفاده نکنید.

 

مرطوب کننده رنگی
این محصول برای مصارف خاص نیست و تولیدکنندگان آن را برای عموم مردم ساخته اند. این محصول ضمن نرم کردن پوست، رنگ آن را بهبود می بخشد و ممکن است ضدآفتاب هم باشد.

 

اگر پوست تان مستعد جوش زدن یا چرب است از این محصولات استفاده نکنید.

 

کرم پودر براق کننده
این محصول ظاهر پوست تان را براق می کند و برای استفاده در روز مناسب است.

 

براق کننده را باید روی کرم پودر و قسمت های به خصوصی از پوست زد (گونه ها، خط ابرو و حدقه چشم ها) تا پوست حالت درخشانی بگیرد. اگر پوست تان چرب است، از مصرف این محصول خودداری کنید.

 

کرم پودر خالص (شیر sheer):
این محصول همان کرم پودر اصلی است و باعث می شود پوست درخشان تر به نظر برسد. به علاوه باعث گرفتگی منافذ پوست نمی شود. اگر زیاد اهل آرایش نیستید، این محصول برای شما مناسب است.

 

کرم پودر استیک
این محصول معمولا از ترکیب کانسیلر و کرم پودر ساخته می شود و برای پوست واقعا سنگین است اما ظاهر پوست را به نحو قابل توجهی بهبود می بخشد.

 

رژلب
رایج ترین اشتباهات در آرایش صورت +عکسسراغ رنگ های مات بروید، مثل صورتی کمرنگ یا بژ روشن، چرا که رنگ های تیره روی لب های رنگ پریده بیش از اندازه جلب توجه می کنند؛ بنابراین چنین رنگ هایی را خیلی ملایم روی لب ها بنشانید.

 

برای لب های خیلی تیره
رژهای پررنگ و رژهایی با تم رنگ آبی برای شما مناسب است. رنگ های روشن روی لب های تیره خاکستری و متمایل به سیاه جلوه می کند.

 

لب هایی با رنگ غیریکنواخت:
اگر سراغ رنگ های تیره می روید قسمت داخلی لب پایین را صورتی کنید یا یک لب را رنگ روشن بزنید و لب دیگر را تیره. شما می توانید با این روش رنگ طبیعی لب های خودتان را هم بپوشانید و هم در صورت تمایل آن را برجسته تر کنید.

 

یعنی از یک رنگ ملایم برای لب کمرنگ تر استفاده کنید و رنگ تیره تر برای قسمت دیگر لب. برای پوشاندن این حالت اول روی قسمت کمرنگ تر لب به عنوان پایه کمی رنگ تیره بزنید و بعد رژلب همیشگی را استفاده کنید.

 

 

منبع:مجله دیده بان