پارس ناز پورتال

برنامه های نوروزی شبکه یک در سال 1403 + عکس

مجموعه : اخبار سینما
برنامه های نوروزی شبکه یک در سال 1403 + عکس

برنامه های نوروزی شبکه یک در سال 1403 

در این مطلب، برنامه های نوروزی شبکه یک در سال 1403 را لیست کرده ایم. شبکه اول سیما، هر ساله و در ایان نوروز برنامه هایی دیدنی را تدارک می بیند. برنامه ها و سریال های نوروزی شبکه یک سیما همیشه جزو پربیننده ترین ها بوده است. امسال با توجه به تقارن ماه مبارک رمضان و عید نوروز، این شبکه برنامه هایی سرگرم کننده را برای مخاطبان آماده کرده که در ادامه به معرفی آنها پرداخته ایم.

 

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، این مجموعه‌های تلویزیونی زیر خاکی و نون خ از شبکه یک، رستگاری از شبکه دو و هفت سر اژد‌ها از شبکه سه سیما پخش می‌شوند. در حال حاضر هم دوربین ۱۷ مجموعه تلویزیونی روشن است تا رسانه ملی در سایر مناسبت‌های ملی- مذهبی مجموعه‌های متنوعی را به مخاطبان ارائه دهد.

 

ویژه برنامه های نوروزی شبکه 1

شبکه یک سیما در ماه مبارک رمضان و نوروز ۱۴۰۳ و تقارن بهار قرآن با بهار طبیعت ویژه برنامه‌هایی را در نظر گرفته است. آقای سید سلیم غفوری قائم مقام معاون سیما با حضور در استدیوی شبکه خبر در خصوص ویژگی برنامه ریزی امسال برای برنامه‌ها گفت: ویژگی مهم ماه رمضان امسال این است که نوروز کاملا در دل ماه رمضان هست.

برنامه های نوروزی شبکه یک در سال 1403 

به همین علت ما در برنامه ریزی‌هایی که برای ویژه برنامه‌های امسال داشتیم فضای معنوی ماه رمضان را در نظر گرفتیم برای برنامه‌های سحرگاهی و افطار برنامه ریزی کردیم­­، برای ویژه برنامه‌های خاص­ ماه مبارک رمضان برنامه ریزی کردیم از آن طرف هم تلاش کردیم که فضای نشاط و مفرح آنتن هم حفظ شود.

 

به همین جهت یک تنوعی در برنامه‌های امسال خواهیم داشت، در بحث سریال‌ها ما دو سریال طنز داریم، یک سریال ماورایی داریم که محوریت آن موضوع مرگ آگاهی است که از شبکه دو پخش می‌شود و یک سریال اجتماعی- سیاسی داریم که از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

 

بیشتر بخوانید: سریال های ماه رمضان و عید نوروز 1403 + عکس

 

برنامه های رمضان و نوروز شبکه یک

 

1. سریال های نوروزی شبکه 1

سریال تلویزیونی: این شبکه امسال دو سریال برای آنتن در نظر گرفته است که به ترتیب سریال «زیرخاکی» و بعد از آن سریال «نون خ» هرشب ساعت ۲۲:۱۵ روی آنتن خواهد رفت.

سریال های نوروزی شبکه 1

2. زمان پخش برنامه ماه خدا رمضان 1403

«ماه خدا»: ویژه برنامه سحرگاهی «ماه خدا» سحر‌های ماه رمضان ساعت ۳:۳۰ به تهیه کنندگی یونس قاسمی از مشهد مقدس روی آنتن خواهد رفت. این برنامه با بیان نکات اخلاقی، معرفتی، دعا نیایش و اذان صبح تقدیم نگاه مخاطبان می‌شود.

 

3. زمان پخش برنامه ثقلین

«ثقلین»: برنامه «ثقلین» نیز به تهیه کنندگی یونس قاسمی و سید محمد صفدری به جز خوانی روزانه قرآن کریم از حرم مطهر علی بن موسی الرضا علیه السلام می‌پردازد. باید بگوییم که این برنامه سحر‌ها ساعت ۵:۳۰ پخش می‌شود.

 

4. زمان پخش برنامه درس هایی از قرآن شبکه 1

«درس‌هایی از قرآن»: برنامه «درس‌هایی از قرآن» مطابق هر ماه رمضان هر روز به سخنان حجت الاسلام و مسلمین قرائتی از قرآن کریم و بیان مطالب معارفی، اخلاقی و عقیدتی هر روز ساعت ۱۸:۴۵ می‌پردازد.

 

5. زمان پخش برنامه مناجات خوانی

«مناجات خوانی»: برنامه «مناجات خوانی» ویژه ماه مبارک رمضان نیز سحر‌های ماه مبارک ساعت ۳ از حرم حضرت معصومه سلام الله علی‌ها روی آنتن شبکه یک می‌رود.

 

6. زمان پخش برنامه امت قرآن

«امت قرآن»: برنامه «امت قرآن» جز خوانی روزانه قرآن کریم در کشور‌های اسلامی را برای مخاطبان علاقمند هر روز ساعت ۱۱ پخش خواهد کرد.

ویژه برنامه های نوروزی شبکه 1

7. زمان پخش برنامه هلال

«هلال»: ویژه برنامه افطار شبکه یک سیما با نام «هلال» به تهیه کنندگی مجید ظریف هر شب ساعت ۱۷ در ماه مبارک رمضان به استقبال لحظات ملکوتی اذان مغرب و افطار می‌رود. این برنامه با رویکرد امتی و شناخت آداب رسوم و مشترکات فرهنگی و تاریخ کشور‌های مسلمان پخش خواهد شد.

 

8. زمان پخش برنامه طرحی برای فردا شبکه 1

«طرحی برای فردا»: برنامه «طرحی برای فردا» نیز با سخنرانی استاد رحیم پور ازغدی هر شب پخش خواهد شد.

 

بیشتر بخوانید: بیوگرافی تمام بازیگران سریال نون خ 5 + عکس های بازیگران سریال نون خ 5

 

9. زمان پخش برنامه ایران دوست داشتنی

«ایران دوست داشتنی»: ویژه برنامه سال نو؛ «ایران دوست داشتنی» با فضای جشن و متناسب با ایام نوروز و رویکرد شناخت ظرفیت‌های اقلیمی بومی و هویتی و در جهت افزایش حس همبستگی و اتحاد ملی نوروز ۱۴۰۳ هر روز ساعت ۱۹:۳۰ روی آنتن شبکه یک خواهد رفت.

 

10. زمان پخش برنامه کلمه

«کلمه»: سری جدید برنامه «کلمه» به تهیه کنندگی موسوی صمدی نیز ویژه برنامه‌ای است. این برنامه شب‌های ماه مبارک رمضان ساعت ۲۳:۱۵ روی آنتن خواهد رفت.

 

11. زمان پخش برنامه ایران از بالا

«ایران از بالا»: مجموعه مستند «ایران از بالا» مستندی است از تصاویر جذاب از طبیعت مناطق دیدنی استان‌های مختلف کشور که هر روز ساعت ۱۶ تقدیم نگاه مخاطبان در ایام نوروز خواهد شد.

 

12. زمان پخش فیلم های سینمایی شبکه 1

فیلم سینمایی: فیلم‌های سینمایی برای ایام نوروز ماه و ماه رمضان تدارک دیده شده است که ساعت ۲۴ هرشب پخش خواهد شد.

 

نکات جالب درباره برنامه های رمضان و نوروز شبکه 1

آقای سید سلیم غفوری قائم مقام معاون سیما گفت: ما مجموعا ۱۰ ویژه برنامه افطار داریم که برنامه «محفل» از شبکه سه و برنامه «زندگی پس از زندگی» از شبکه چهار شاخص‌ترین آنها هستند. وی افزود: به گونه‌ای برنامه ریزی شده که در هر ساعت از شبانه روز که مخاطبان بخواهند جزء خوانی قرآن را انجام دهند بتوانند با یکی از شبکه‌ها همراهی داشته باشند.

 

غفوری ادامه داد: همچنین، ۲۰ مجموعه سخنرانی و گفتار مذهبی با حضور علما و ایات عظام را خواهیم داشت. ۹ برنامه ویژه سحر داریم برنامه «ماه من» ­­که ویژه برنامه سحر شبکه ۳ هست. برنامه «ماه خدا» ویژه برنامه سحر در شبکه یک هست، شبکه دو ویژه برنامه «سحر نشینی» را تدارک دیده است با موضوع شخصیت حضرت زهرا (س).

 

به علاوه، ویژه برنامه «کلمه» را داریم با موضوع عرفان که در شبکه یک تولید شده، مجموعه‌ای از این گونه برنامه‌ها را داریم و از طرفی هم هدف این بوده است که فضای شاد آنتن حفظ شود. شبکه یک برنامه «ایران دوست داشتنی» ­ را دارد با نگاه به­­اقوام و قومیت‌های مختلف کشور، شبکه دو برنامه­­ «هموطنز و برنامه شصتادیا» را دارد.

 

بیشتر بخوانید: بیوگرافی بازیگران سریال زیرخاکی 4 + عکس های بازیگران سریال زیرخاکی 4

 

برنامه های نوروزی دیگر شبکه های سیما

آقای غفوری توضیح می دهد: شبکه سه هر شب مسابقات «پانتولیک، معرکه و شب خوش» را دارد. شبکه نسیم با «کودک شو، بگو بخند، ­­خوش نمک و مهمانی با حضور آقای ایرج طهماسب­» در خدمت مردم عزیز خواهد بود. امسال به موضوع مستند هم توجه ویژه‌ای شده است. ۸۰ مجموعه مستند خارجی خواهیم داشت، علاوه بر آن دو مستند ویژه شبکه مستند تدارک دیده است.

برنامه های نوروزی تلویزیون 1403

یک مجموعه­ تحت عنوان «همرکاب» که فضای ایرانگردی در سواحل شمالی­ خلیج فارس در جنوب کشور و از بند ماهشهر تا بندرعباس را رکاب خواهد زد.­ و یک برنامه هم داریم «شگفتی‌های حیات وحش ایران» هست، شبکه یک مجموعه «ایران از بالا» را دارد که فضا‌های مختلف اقلیم ایران را از نمای هوایی گرفته است.

 

قائم مقام معاون سیما در خصوص برنامه‌های سال تحویل هم گفت: شبکه یک «ایران دوست داشتنی» را خواهد داشت. (با همان فضای اقوام و آداب و رسوم اقوام مختلف کشور که برنامه مفرحی است که از دو روز مانده به سال تحویل مخاطبان را همراهی می‌کند). شبکه دو برنامه‌ای را با عنوان «شب عیدی» و شبکه سه یک ویژه برنامه را خواهد داشت.

 

شبکه نسیم ویژه برنامه تحویل سال را با حضور هنرمندان، چهره‌های مردمی­ خواهد داشت. بقیه شبکه‌ها هم برای لحظه تحویل سال متناسب با ماموریت شبکه و حال و هوای شبکه برنامه‌های مختلفی را تدارک دیده اند. وی ادامه داد: مجموعا ۱۹۰ فیلم سینمایی برای نوروز امسال در شبکه‌های مختلف پیش بینی شده است. از این تعداد ۱۷۷ فیلم خارجی است، مجموعا ۱۳ فیلم ایرانی خواهیم داشت.