پارس ناز پورتال

قاصدک 24

سرنوشت باورنکردنی کسی که یکماه پیش گوگل را با 12 دلار خرید + تصاویر

سرنوشت باورنکردنی کسی که یکماه پیش گوگل را با 12 دلار خرید + تصاویر

سرنوشت باورنکردنی کسی که یکماه پیش گوگل را با 12 دلار خرید

 

دامنه‌های اینترنتی که از اهمیت بسیاری برخوردارند معمولا بر اساس میزان اهمیت وب‌سایتی که بر روی این دامنه وجود دارد، می‌تواند تا میلیون‌ها دلار خرید و فروش شوند ولی در یک استثنا در این زمینه، به گزارش پارس ناز در سپتامبر همین امسال یعنی 2015 ،یک فرد عادی برای مدت‌زمان کوتاهی موفق به خریداری کردن دامنه سایت گوگل تنها با قیمت 12 دلار شد. به‌این‌ترتیب شاهد فروش وب‌سایت گوگل تنها با 12 دلار بوده‌ایم. 

سرنوشت باورنکردنی کسی که یکماه پیش گوگل را با 12 دلار خرید + تصاویر

این دانشجوی آمریکایی که Sanmay Ved نام داشت، در 29 سپتامبر سال جاری کنترل دامنه گوگل را به مدت یک دقیقه و به صورت اتفاقی در دست گرفت.او که تنها با هزینه ای برابر 12 دلار توانسته بود دامنه وب سایت گوگل را خریداری کند، نوتیفیکیشن هایی مبنی برتغییر مالکیت دریافت کرد، وی پس از یک دقیقه دامنه را به شرکت گوگل پس داد و 12 دلار خود را دریافت کرد.

 

یک هفته پس از این اتفاق، گوگل با اهدای پاداشی به این دانشجوی رشته MBA سعی کرد که از او قدردانی کند ولی Sanmay Ved از پذیرش این پاداش امتناع ورزید و آن را به خیریه اهدا کرد.Ved در پستی در لینکدین نوشت: چون من در گذشته در این شرکت کار می کردم، طبق عادت همیشگی دامنه های وب مربوط به گوگل را بررسی می کردم که ناگهان در کنار وب سایت Google.com با پیغام فروش دامنه گوگل مواجه شدم. در ابتدا خیال کردم که اشتباه می کنم ولی با پرداخت 12 دلار تراکنش پرداختی من با موفقیت ثبت شد و کنترل دامنه های گوگل را به دست گرفتم.

سرنوشت باورنکردنی کسی که یکماه پیش گوگل را با 12 دلار خرید + تصاویر

او که به راحتی می توانست از این فرصت سوء استفاده کند بلافاصله تیم امنیتی گوگل را در جریان کار قرار داد و پس از چند دقیقه تراکنش پرداختی وی کنسل و پول به وی بازگردانده شده بود.شرکت گوگل که کار وی را نادیده نگرفت، برای Ved پاداشی در نظر گرفت ولی Ved با رد پذیرش این مبلغ از گوگل خواست آن را به موسسه خیریه هنر زیستن هندوستان (The Art of Living India) اهدا کند و در نتیجه گوگل با دو برابر کردن این مبلغ آن را به خیریه بخشید.

 

گفتنی است؛ تاکنون مبلغ این پاداش مشخص نشده‌ است اما گفته می‌شود این پاداش بیش از 10 هزار دلار است. با این مقدار پاداش می‌توان امکانات آموزشی، حمل و نقل، بهداشتی و تغذیه حداقل 64 دانش‌آموز را برای یک‌سال تامین کرد.

 

مطالب مرتبط:

 

پریسا تبریز یکی از مسئولان امنیتی گوگل (عکس)

 

کشوری که پناهگاهی کاملا امن برای هکرها تبدیل شده‌

 

نحوه ریست کردن تنظیمات مرورگر گوگل کروم

 

چگونگی حذف آدرس های پیشنهادی گوگل کروم