پارس ناز پورتال

بیوگرافی ژیلا صادقی و همسرش + عکس و حواشی مجری جنجالی!

بیوگرافی ژیلا صادقی و همسرش + عکس و حواشی مجری جنجالی!

بیوگرافی ژیلا صادقی و همسرش 

دراین مطلب، بیوگرافی ژیلا صادقی و همسرش را مرور میکنیم. خانم ژیلا صادقی یکی از معروف ترین مجری های زن ایرانی است. او با اجرا در برنامه پربیننده خانه فیروزه ای به شهرت رسید. اجراهای خانم صادقی همیشه مخاطبان زیادی رابه خود جلب کرده است. این مجری پرحاشیه اکثرا در برنامه هایی با تم خانوادگی حضور داشته است. مـا در ادامه زندگی نامه ژیلا صادقی رابه اشتراک گذاشته ایم.

 

خانم ژیلا صادقی در تهران بدنیا آمد. او دانش‌آموخته رشته گرافیک از دانشگاه آزاد اسلامی است. وی قبل از آغاز گویندگی در واحد دوبلاژ در آموزش و پرورش تدریس میکرد و در سال ۱۳۷۰ در تست تلویزیون قبول شد. اما پس از وقفه‌اي، از سال ۱۳۷۸ بعنوان مجری مقابل دوربین رفت ودر طول این سالها بازی در چند مجموعه تلویزیونی و فیلم را هم تجربه کرده ‌اسـت.

 

باید بگوییم که ژیلا صادقی ورزش سوارکاری را دوست دارد و علاوه بر گذراندن دوره‌هاي تیر و کمان کلاس‌هاي غواصی را هم گذرانده ‌اسـت. البته او بـه‌غیر از بهره‌مندی از هنر هفتم از هنرهای تجسمی نیز بی‌بهره نیست و دوره فوق ممتاز خطاطی را گذرانده ودر زمینه تذهیب هم فعالیت‌هایي داشته اسـت. مدتی هم هست کـه در حوزه اجرا و گویندگی مشغول تدریس اسـت.

 

ژیلا صادقی کیست؟

ژیلا صادقی, مجری و گوینده و بازیگر ایرانی در ۲۲ شهریور ۱۳۵۲ در تهران بدنیا آمده اسـت، اصلیت خانواده اش، نیارکی هستند «منطقه اي بین رودبار و منجیل»، سه خواهر و یک برادر دارد و او فرزند دوم خانواده اسـت. خواهر بزرگ اش سالهاست در کشور کشور آمریکا زندگی می کند. برادرش مقیم کشور کشور آلمان می‌باشد، یکی از خواهرها در شهر دبی و دیگری در بيرون از کشور تحصیل می کند.

بیوگرافی ژیلا صادقی و همسرش 

او میگوید: سال 1370 هم زمان کـه دیپلم را گرفتم، بطور افتخاری در مناطق محروم تدریس می کردم. سال هاي بعد ازآن کـه دانشجو بودم، در مدارس نمونه مردمی تدریس می کردم ستاره پسیانی، بیتا معیریان «دختر آرش معیریان» در پایه پنجم ابتدایی از شاگردان مـن بودند. هم زمان با تدریس درسال 1371 در آزمون گویندگی پذیرفته شدم؛ چون خودم علاقه بکار گویندگی داشتم.

 

احساس کردم خیلی نمی‌توانم تدریس رابه طور جدی دنبال کنم؛ بهمین خاطر تدریس را ترک کردم. شرکتی داریم کـه کار صادرات و واردات انجام می‌دهیم. طی ۸ سال فعالیت در عرصه اجرا دیگر بـه مدیرانم ثابت کرده ام هیچوقت دچار ممیزی نشده ام و خوشحالم مدیران سازمان کاملا بـه طرز تفکر مجری بنام ژیلا صادقی احترام گذاشته و بها داده اند.

 

بیشتر بخوانید: بیوگرافی بهاره گودرزی و همسرش + عکس های بهاره گودرزی

 

ازدواج و همسر ژیلا صادقی

بـه گفته ي ژیلا صادقی، محسن رجبی همسایه ي او و خانواده اش در منطقه ي لواسان بود. بـه مدت ۷ سال ارتباط انها در حد درود و علیک بود تا این کـه محسن رجبی درسال ۹۴ از ژیلا صادقی خواستگاری کرد و انها در خرداد سال ۹۵ با یک دیگر ازدواج کردند. محسن رجبی کارمند ساده اي بوده و حالا رستوران دار اسـت.

ژیلا صادقی و همسرش ،بیوگرافی ژیلا صادقی و همسرش

ژیلا صادقی درباره ي مهریه خود گفته: «مـن هیچ شرطی برای ازدواجم نداشتم و گفتم فقط آرامش در زندگی می خواهم و ۱۴ سکه تعیین کردم. همسرم نیز یک تعدادی رابه سکه‌ ها اضافه کرد کـه مـن بلافاصله قسمتی رابه روح پدر همسرم، بخشی بـه خانواده اش و تعدادی را هم بـه خودش هدیه دادم کـه در آخر همان ۱۴ سکه شد.»

 

نحوه آشنایی ژیلا صادقی و همسرش

صادقی هم چنین درباره آغاز زندگی مشترک خود نیز گفته: «شروع ساده‌اي داشتیم و خواسته‌هاي پیچیده‌اي نداشتیم. بـه حق قرآن این زندگی ادامه داشته باشد. مـا الگوی جوانان هستیم و چقدر خوب اسـت کـه دقیق تر، اصولی‌تر و قانونمندتر بتوانیم خانواده‌اي تشکیل دهیم کـه الگو‌هاي مناسبی در جامعه باشیم.» صادقی در پاسخ بـه این سؤال کـه چطور شد ازدواج کرد، گفته:

 

«اصلاً در فکر ازدواج نبودم و فکر می کردم نتوانم انتخاب خوبی داشته باشم. پدر و مادر و اطرافیان زیاد میگفتند کـه ازدواج سفارش دین و سنت اسـت. مـا با محسن رجبی همسایه بودیم کـه او تقاضای ازدواج را مطرح کرد، آن موقع مـن در ایران نبودم و باهم در فضای مجازی در ارتباط بودیم و زیاد موضوع را جدی نگرفتم، اما بالاخره فرصت شد بیشتر هم را بشناسیم و سرانجام تصمیم بـه ازدواج گرفتیم.»

زندگی نامه ژیلا صادقی ،بیوگرافی ژیلا صادقی

بیوگرافی ژیلا صادقی

 

مـن برای ازدواج دنبال کسی بودم کـه از خودم مرد‌تر باشد. همسرم نخستین بار درسال ۹۴ لطیفه اي را برای مـن ارسال کرد و مـن با توجه بـه این کـه در روابطم مراقبت‌ هایي دارم، بهم برخورد و پاسخ ندادم. این پیام‌ ها ادامه داشت تا این کـه یک‌بار پیام داد و گفت خانم صادقی لطفاً جواب بدهید؛ خواهرم مریض اسـت و مـا از کدام مسیر بـه تهران برگردیم بهتر اسـت. مـن هم گفتم مگر مـن پلیس راهور هستم!

 

ماجرای ازدواج ژیلا صادقی و کاوه سماک باشی چه بود؟

خانم صادقی دراین مورد توضیح میدهد: اتفاقا 6 ماهی اسـت كه در خیابان مـن باید بـه همسرم كاوه سماك باشی درود برسانم! ولی مـا فقط در سالگذشته ودر برنامه گل بیار و گل بیار زوج هنری بودیم، همین. او چندین سال كوچك تر از مـن اسـت و جای برادر مـن اسـت. اتفاقا یك بار با مادر كاوه سماك باشی صحبت می كردم، او هم بـه خنده می‌گفت: نمی خواهي بیایی بـه مادر شوهرت سر بزنی؟

 

بیشتر بخوانید: بیوگرافی مارال بنی آدم و همسرش + حواشی و عکس های مارال بنی آدم

 

ماجرای ممنوع التصویر شدن ژیلا صادقی

مـن در آن سه سالی کـه از تلویزیون فاصله گرفتم ممنوع‌الکار و ممنوع‌التصویر نشده بودم زیرا حکمی دال بر این موضوع دریافت نکرده بودم. دستخوش غرض شخصی یکی از مدیران سابق قرار گرفتم و اجرای مـن با ذائقه ایشان خوش نیامده بود بنابر این در آن زمان تصمیم گرفتم سکوت کنم تااتفاقات بهتری بیفتد کمااینکه افتاد و مـن با تحویل سال 94 بـه تلویزیون برگشتم.

اگر یک مجری درست تربیت و برای او سرمایه‌گذاری شده اسـت، اگر شـما پذیرفتید کـه او سالها روی آنتن باشد پس خیلی از استانداردهای او درست بوده اما درعین حال آدمی جایز الخطاست ، گاهی اشتباه می کند اما حذف یک آدم هنرمند فاجعه اسـت. چقدر مـا چهره‌هایي داشتیم کـه ممنوع‌التصویر و بعد بیمار شدند و فوت کردند یا در زندگی بـه خطر افتادند.

 

در دین مـا سفارش شده اسـت کـه مراقب آبروی یک مومن باشید. برای یک هنرمند خیلی بد اسـت کـه در جامعه زندگی کند و از او بپرسند چرا نیستی؟ مـن بـه هیچ عنوان خطایی نداشتم فقط دریک نشست خصوصی بین مسئولان جریان نقدی بـه یکی از مجریان تازه کار خانم جوان کردم. گفتم مسائلی کـه مطرح میکنید دغدغه مـا نیست و استاندارد نیست آن بانوی نازنین گفتند کـه:

 

مـن درسم را پس میدهم، مـن گفتم کـه درستان اشتباه اسـت. در آن زمان 13 سال سابقه کار داشتم بـه همراه خانم ژاله صادقیان با سابقه بالای 20 سال داشتند نمی دانستیم کـه ایشان چـه سابقه‌اي دارند و از کجا آمده‌اند. فقط کاملا تخصصی نقد کردم. مثل این بود کـه متخصص قلب یک نکته‌اي رابه متخصص دیگر قلب بگوید و سازمان نظام دکتری بگوید چون این نقد را کردی فعلاً ممنوع‌الکار شو!

 

برنامه تحویل سال ژیلا صادقی

ژیلا صادقی می‌گوید: همیشه دوست دارم آسان و ساده و صادقانه صحبت کنم. مـن برنامه سال تحویل را دوست دارم زیرا یک برنامه فاخر اسـت. اجرای خودم را نمی گویم بلکه اجرای سال تحویل را دوست دارم و این قداست و بزرگی برای مـن جذاب و دوست داشتنی اسـت اما سختی‌هاي خودش را هم دارد و همه ی چیز مثل زمانی کـه برنامه‌ریزی میکنی پیش نمی رود.

برنامه تحویل سال ژیلا صادقی ،بیوگرافی ژیلا صادقی

بیوگرافی ژیلا صادقی

 

این شامل برنامه مـا هم شد کـه البته این اتفاق در برنامه‌هاي زنده طبیعی اسـت. آقای قنبری از تهیه‌کننده‌هاي خوش ذوق تلویزیون هستند ودر این زمینه تمام تلاششان را کرده بودند اما مـا محدودیت‌هایي داشتیم کـه کمی بـه وادی هنر مـا آسیب وارد میکرد و نمی‌گذاشت با خوش ذوقی و با تمام انرژی هنرمندانه تهیه‌کننده و تیمشان مطابق با کنداکتور پیش برود.

 

طبق معمول همه ی دوستان در همه ی شبکه‌هاي دیگر هم دستخوش این اتفاق تلخ هستند اما مـا همه ی تلاشمان را کردیم. نگاه مـن رقابتی نیست اما دلم میخواست بـه واسطه اینکه نوروز یک مراسم سنتی اسـت مردم مـا پای تلویزیون کشور خودشان وقت بگذارند و این همیشه دغدغه مـن بوده و سعی میکردم طبق ذائقه مخاطبانم لحظه‌هاي سال تحویل را اجرا کنم.

 

بیشتر بخوانید: بیوگرافی زهرا کیانی ووشوکار و بازیگر سریال داوینچیز

 

اجرای ژیلا صادقی با وجود مصدومیت جسمی

صادقی توضیح میدهد: قبل از اجرای برنامه سال تحویل، دو بار سرم محکم بـه میله‌هاي داربست خورد و چون دید کافی نداشتم برای مـن حادثه‌ساز شد. وادار بودم با حالت سرگیجه ودرد روی آنتن حرف بزنم و حتی تایک ماه برجستگی روی سرم بود. در لحظه تحویل سال موقعیتی را طراحی کرده بودند تا روی آن بایستم کـه این اتفاق آن‌جا برای مـن افتاد.

عکس های ژیلا صادقی ،بیوگرافی ژیلا صادقی

زمانی کـه از سقف فشفشه‌ها روشن شد و بعد ازسال تحویل باید اعلام می کردم کـه بـه پیام‌هاي رهبری گوش بدهید سه جای سر مـن سوخت و این اتفاقات حال مـن را دگرگون کرد کـه برایم خوب نبود اما درنهایت مراسم انجام شد و تلاشمان را کردیم. البته ناگفته نماند کـه دکور مـا فوق‌العاده بود کـه پیمان قانع تدارک دیده بودو دکور بسیار سرزنده و متفاوت از سال‌هاي قبل شد.

 

مجری خوب از دید ژیلا صادقی کیست؟

خانم صادقی می‌گوید: در حوزه هاي مختلف اجرا داشته ام، ابتدا دربخش سیاسی و سپس تاریخ، معارف و کودک و نوجوان و بعد ازآن گروه اجتماعی کـه تا همین همین حالا دراین حوزه مشغول بکار هستم. بطور کلی تمام اجراهایم را دوست دارم و از هر کدام خاطرات خوبی دارم. اما تصور میکنم، بهترین اجرایم در حوزه کودک و نوجوان و برنامه «بیدار شو، آفتاب شد» بود.

بیوگرافی ژیلا صادقی

 

این برنامه از سال 82 تا 84 از شبکه دو سیما هرروز صبح پخش می شد. ویژگی‌هاي یک اجرای موفق بـه شخصیت خود فرد باز میگردد؛ بـه نحوی کـه از ابتدا شناخت دقیقی از مخاطب داشته باشد و با احساس مسئولیت، تلاش مداوم و مطالعه همراه شود. باید تاکید کنم کـه مطالعه مداوم و بـه روز یک شعار نیست. مجریان بیشتر دیدگاه هاي خودرا بیان می‌کنند و خودرا جای کارشناس می‌دانند!

اینستاگرام ژیلا صادقی

پیج اینستاگرام ژیلا صادقی

jila.sadeghi@