پارس ناز پورتال

نکات آرایشی برای پوست سبزه و زیبایی بیشتر

نکات آرایشی برای پوست سبزه و زیبایی بیشتر

نکات آرایشی برای پوست سبزه 

نکات آرایشی برای پوست سبزه از تعداد و تنوع بالایی برخوردار بوده و زیباجو جهت دستیابی به یک میکاپ زیبا و جذاب باید اصول و ترفندها مختص به این نوع پوست را رعایت کند. البته افرادی دارای پوست تیره و سبزه با هیچ گونه محدودیتی در آرایش مواجه نمی شوند. اما با رعایت تعداد از نکات و اصول می توانند بهترین میکاپ را داشته باشند.

 

همچنین نکات آرایشی مختص پوست سبزه با پوست به رنگ سفید کاملا متفاوت است. اکثر افراد با پوست سبزه دارای مژه های پر و موهای مشکی می باشند که با رعایت اصول و ترفندهای حرفه ای می توانند زیبایی های چهره را چند برابر کنند.

 

شناسایی و خصوصیات پوست سبزه

نخستین نکات آرایشی برای پوست سبزه توجه به تناژ آن است. زیرا میکاپ پوست گندمی با چشمانی به رنگ مشکی با میکاپ پوست سبزه یا پوست سفید کاملا متفاوت می باشد. همچنین بیشتر افراد دارای پوست سبزه از موهای مشکی و مژه های پری برخوردار هستند. پس این افراد با رعایت نکات آرایشی مختص پوست سبزه، سایه چشم و ریمل زدن، زیبایی و جذابیت چشمان و چهره خود را دوبرابر نمایند.

 

البته آرایش لب قلوه و رنگ رژلب باید متناسب تناژ پوست سبز باشد. نحوه شناسایی ته رنگ پوست نیز نقش ویژه ای در انتخاب و خرید لوازم آرایشی از جمله کرم پودر دارد. البته انواع پوست در سه دسته پوست سرد با ته رنگ های صورتی، آبی و قرمز، پوست خنثی با ته رنگی بین تناژ سرد و گرم و پوست گرم با ته رنگ زرد یا طلایی است.

نکات آرایشی برای پوست سبزه 

یکی از مراحل تشخیص ته رنگ پوست جهت رعایت نکات آرایشی برای پوست سبزه همان تست رگ است. پس از طریق رگ مچ دست می توان ته رنگ پوست را تشخیص داد. اگر رنگ رگ سبز است تناژ پوستی فرد، ته رنگ گرم دارد. همچنین رنگ رگ مچ آبی از ته رنگ پوست سرد خبر می دهد. ولی اگر رنگ رگ مچ دست مابین رنگ سبز و آب باشد یعنی رنگ پوست خنثی است.

 

تست رنگ کرم و سفید نیز یکی دیگر از روش های تشخیص ته رنگ پوست است و فرد با پوشیدن دو رنگ لباس کرم و سفید می تواند به این مسئله پی ببرد. برای مثال اگر لباس سفید مکمل مناسبی برای پوست فرد است یعنی ته رنگ گرم دارد. ولی اگر لباس کرم با پوست فرد هماهنگ است به معنای ته رنگ سرد می باشد.

 

بیشتر بخوانید: عمل های زیبایی عجیب در ایران که در بین جوانان رواج پیدا کرده است!

 

مهم ترین نکات آرایشی برای پوست سبزه کدامند؟

 

هر سبک میکاپی از ترفندهای مختص به خود برخوردار بوده و با توجه به فرم صورت، رنگ مو، رنگ چشم، نوع پوست و سن تغییر می کند. البته رنگ پوست در این میان حرف نخست را می زند و نکات آرایشی برای پوست سبزه نیز از این قاعده نیست.

 

ناگفته نماند هماهنگی هردو رنگ می تواند ته رنگ پوست خنثی را به نمایش بگذارد. همانگونه که قبلا اشاره شد رنگ پیشنهادی و انتخابی برای میکاپ پوست سبزه با میکاپ پوست روشن یا گندمی کاملا متفاوت می باشد. بنابراین از مهم ترین نکات آرایشی برای این نوع پوست می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 

پرایمر مناسب پوست سبزه

پرایمر از جمله نکات آرایشی برای پوست سبزه بوده که در صورت انتخاب صحیح، میکاپی جذاب و زیبا ایجاد می کند. این محصولات از عملکرد متفاوتی برخوردار بوده و بسته به نوع و رنگ پوست مورد استفاده قرار می گیرند. برای مثال افراد پوست سبزه گزینه مناسبی برای مصرف پرایمر شفاف نیستند. زیرا این محصول برای افرادی دارای پوست معمولی طراحی و تولید شده تا جلوه خاصی به آرایش بدهد.

 

پس خانم هایی که دارای پوست سبزه و تیره هستند باید پرایمر رنگی زرد را انتخاب کنند. چون این محصول به عنوان روشن و شفاف کننده پوست عمل می کند. همچنین قسمت هایی از پوست صورت که دارای اختلاف رنگ هستند با استفاده از پرایمر رنگی، یکنواخت می شوند. ناگفته نماند که جوش های سرسیاه را نیز پوشش می دهد.

 

کانسیلر مناسب پوست سبزه

کانسیلر زیر مجموعه نکات آرایشی برای پوست سبزه بوده که جذابیت و زیبایی خارق العاده ای به چهره فرد می بخشد. پس کانسیلر نارنجی رنگ برنز یک زیرسازی عالی برای این نوع پوست بوده که لک ها و تیرگی ها را به راحتی پوشش می دهد تا چهره را خوش رنگ تر و درخشان تر به نمایش بگذارد.

 

البته نکته مهم اینجاست که رنگ کانسیلر انتخابی باید یک درجه از رنگ پوست زیباجو روشن تر باشد. سپس کانسیلر را به کمک دست یا براش مخصوص در نقاط مختلف صورت پخش نموده و بعد از آن کرم پودر را مورد استفاده قرار دهید. ناگفته نماند پس از مصرف کانسیلر نارنجی و فید آن روی پوست صورت می توان از رنگ های دیگر کانسیلر استفاده کرد تا چهره را روشن نشان داد.

 

بیشتر بخوانید: غذاهایی که پوست را جوان و شاداب می کنند | از سبزی ها تا میوه ها

 

کرم پودر مناسب پوست سبزه

یکی از نکات آرایشی برای پوست سبزه به انتخاب رنگ کرم پودر اختصاص دارد. البته اکثر افراد پوست سبزه دارای موهای تیره و مژه های پرپشتی هستند که با استفاده از یک کرم پودر می توانند هارمونی زیبا بین موها و پوست صورت ایجاد کنند. پس کرم پودر انتخابی نباید بیشتر از حد معمول روشن باشد و با ماسیده شدن روی پوست چهره به حالت یک ماسک ظاهر شود.

نکات آرایشی پوست سبزه 

خوشبختانه اکثر کرم پودرهای موجود در بازار به آسانی روی پوست خوابیده و تمام نواقص صورت را می پوشانند. در حالت کلی اگر پوست زیباجو تناژ گرم یا به زردی می زند باید از کرم پودرهای با تناژ قرمز استفاده کند. عکس قضیه نیز صدق کرده و افرادی که قصد دارند قرمزی پوست خود را بپوشانند بهترین گزینه کرم پودر با تناژ طلایی یا زرد است.

 

اگر پوست سبزه هیچ گونه قرمزی نداشته باشد مسلما یک کرم پودر با تناژ رنگ های طبیعی (Natural) بهترین گزینه است. پس یکی دیگر از نکات آرایشی برای پوست سبزه با تناژ خنثی، استفاده از کرم پودر رنگ بژ است. البته اگر پوست تیره و سبزه نیز خشک باشد، مراقبت از آن بسیار مشکل بوده و به محصولات آرایشی باکیفیت تری نیاز دارد.

 

آرایش چشم مناسب پوست سبزه

از جمله نکات آرایشی برای پوست سبزه جهت میکاپ چشم استفاده از سایه هایی به رنگ های دارای تن خاکستری یا قهوه ای می باشد. رنگ های زرد یا قرمز نیز گزینه مناسبی برای میکاپ با این رنگ پوست هستند. گروهی دیگر طیف های رنگی موکا یا ماهاگونی را انتخاب می کنند.

 

در حالت کلی انتخاب رنگ سایه در پوست سبزه کاملا به رنگ چشمان زیباجو بستگی دارد. پس افرادی با چشمان قهوه ایی باید سایه اسموکی را انتخاب کنند. البته هر چقدر رنگ قهوه ای چشمان فرد به سوی تیره تر برود، پروسه میکاپ آسان تر بوده و می توان رنگ مناسب را برگزید.

 

افراد پوست سبزه با چشم مشکی می توانند از خطم چشم مشکی تا گوشه داخلی چشم ها استفاده کنند. در نهایت با کمی سایه صورتی یا قهوه ای روشن آن را محو کنند. نکات آرایشی برای پوست سبز فقط مختص پوست های تیره نیست. پس افرادی که دارای پوست روشن تری هستند به جای خط چشم مشکی می توانند از خط چشم خاکستری استفاده کنند.

 

سپس جهت تاثیرگذاری بیشتر می توانند گوشه خارجی و قسمت داخلی را مقداری مشکی کنند. البته رنگ سایه مناسب این نوع خط چشم در گروه قهوه ای، سبز، گوجه ای و آبی قرار دارد. سبزه های چشم آبی بایستی سایه های به رنگ بنفش یا خاکستری روشن را انتخاب نمایند. در نهایت سایه مناسب میکاپ پوست سبزه با چشم های سبز همان رنگ سبز، قهوه ای شتری، بژ طلایی و یا خود بژ است.

 

چشم های طوسی و پوست سبزه

چشم های طوسی نیز باید نکات آرایشی برای پوست سبز را را در اولویت قرار دهند. بنابراین سایه مناسب افراد سبزه با چشم طوسی همان رنگ های قهوه ای با تناژ قرمزی یا خاکی هستند. البته اگر افراد سبزه هنگام آرایش چشم دچار قرمزی می شوند بایستی از سایه های بنفش و مایل به قرمز استفاده نکنند.

نکات میکاپ برای پوست سبزه 

پس برای چنین موقعیتی بهترین رنگ همان سایه های خاکستری یا قهوه می باشند. همچنین ابروها در میکاپ پوست سبزه نباید فراموش شوند و در نمای نهایی تاثیر بسزایی دارند. در نهایت افرادی دارای رنگ موی قهوه ای روشن باید سایه با رنگ های قهوه ای با تناژ خاکستری و افرادی دارای موهای قهوه ای با تناژ قرمز باید سایه به رنگ قهوه ای متوسط استفاده کنند.

 

بیشتر بخوانید: دستورالعمل های آرایشی برای پوست مستعد جوش

 

رژگونه مناسب پوست سبزه

رژگونه علاوه بر ایجاد تغییر مثبت در چهره، مهارت زیباجو یا میکاپ آرتیست را در آرایش به نمایش می گذارد. پس از جمله نکات آرایشی برای پوست سبزه، توجه به رژگونه است. بنابراین بهترین رنگ برای رژگونه در آرایش پوست سبزه همان تناژ قرمز می باشد که این تن را می توان با قهوه ای ترکیب کرد. همچنین رنگ هایی با تناژ هلویی یا زرد صورت زیباجو را بی روح نشان می دهند.

 

البته استفاده از رژگونه هایی به رنگ پرتقالی و نارنجی برای پوست سبزه کار دشواری بوده و میکاپ آن به مهارت بالایی نیاز دارد. زیرا رنگ نارنجی لکه های قرمز چهره را نمایان کرده و به پوست صورت حالت رنگ پریدگی می بخشد. ناگفته نماند که استفاده از برنزرها جهت براق نمودن قسمت هایی از پوست یا تیره نمودن گونه توصیه نمی شود.

 

رژلب مناسب پوست سبزه

استفاده از رژلب قرمز تنها برای یک رنگ پوست بیشترین جذابیت را دارد که همان پوست سبزه و تیره است. پس یکی از مهم ترین نکات آرایشی برای پوست سبزه، رژلب محبوب و پرطرفدار رنگ قرمز می باشد. بنابراین قرمز روشن برای میکاپ پوست سبزه عالی بوده به این شرط که داخل رژلب، سایه های آبی رنگ را مشاهده نکنید.

 

همچنین رنگ های قهوه ای متمایل به صورتی و قرمز گوجه ای برای آرایش لب افراد با پوست سبزه بهترین گزینه هستند. اگر زیباجو موهای قهوه ای متمایل به قرمز داشته باشد قادر به استفاده از انواع رژلب های مشابه رنگ مو خواهد بود. هنگام انتخاب رژلب برای پوست های سبزه نیازی نیست که حساسیت زیادی به خرج داد.

 

البته اگر فرد از رنگ های براق و شاین برای سایه چشم استفاده می کند بایستی رنگ رژلب کاملا مات باشد. همچنین عکس قضیه صدق کرده و افرادی که سایه های مات و ساده را انتخاب می کنند باید رژلب های براق را جایگزین نمایند تا همزمان زیبایی چشم ها را نیز به نمایش بگذارند. رژلب قهوه ای مسی یکی دیگر از انتخاب های مناسب برای پوست سبزه است.

 

رنگ مو مناسب پوست سبزه

رنگ مو نقش پررنگی در زیبایی و جذابیت فرد دارد. پس یکی دیگر از رایج ترین نکات آرایشی برای پوست سبزه، توجه ویژه به رنگ مو است. البته از مهم ترین رنگ موهای مناسب پوست تیره و سبزه می توان به رنگ موی قهوه ای، رنگ موی آمبره و رنگ موی بلوند طلایی اشاره کرد. رنگ موی قهوه ای در حالت طبیعی جذابیت زیادی به رنگ پوست سبزه می بخشد.

پوست سبزه را چگونه آرایش کنیم

پس اگر هایلایت عسلی یا بلوند مابین موهای قهوه ایجاد شود این جذابیت را دوچندان می نماید. در حالت کلی رنگ موی قهوه ای برای تمام طیف های پوست گرم مناسب است. رنگ موی آمبره نیز گزینه مناسبی برای پوست تیره و سبزه می باشد که در قسمت پایین مو نسبت به ریشه آن دارای رنگ روشن تری است.

 

همین دو رنگی مو جذابیت بالایی به میکاپ این نوع پوست می بخشد و به امتحانش می ارزد. اکثر افراد جامعه بر این باورند که رنگ موی بلوند طلایی مخصوص پوست های روشن است. اما این تفکر اشتباه بوده و اگر روی موی افراد با پوست سبزه پیدا شود بیشترین بازدهی از زیبایی و جذابیت را دارد.

 

بیشتر بخوانید: چه کنیم تا جوش نزنیم؟ (روش های مقابله با جوش صورت)

 

جمع بندی نکات آرایشی پوست سبزه

نکات آرایشی برای پوست سبزه همانند سایر تناژ پوستی بسیار متعدد و زیاد است. پس فرد قبل از میکاپ باید تناژ پوست خود را به کمک رگ های مچ دست تعیین کند. البته افراد پوست سبزه هیچ گونه محدودیتی در آرایش نداشته و تنها با رعایت تعدادی از نکات و اصول می توانند بهترین میکاپ را تجربه نمایند.

 

همچنین اکثر افراد پوست تیره دارای موهای مشکی و مژه های پرپشتی هستند که بر جذابیت و زیبایی میکاپ می افزایند. در حالت کلی نکاتی آرایشی مخصوص این پوست شامل پرایمر رنگی زرد، کانسیلر نارنجی، کرم پودر یک درجه روشن تر از پوست، رژگونه قرمز، رژلب قرمز و قهوه ای مسی و البته آرایش چشم مناسب رنگ چشم می باشد.