پارس ناز پورتال

قاصدک 24

سقوط وحشتناک جرثقيل در خيابان خيام تهران + عکس

سقوط وحشتناک جرثقيل در خيابان خيام تهران + عکس

سقوط وحشتناک جرثقيل در خيابان خيام تهران + عکس

 

آقای ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران ، عنوان کرد :در حادثه ای در خيابان خيام، تقاطع امام خميني (ره) جرثقيل يک ساختمان در حال ساخت شکسته و بر روي ساختمان مجاور افتاده است.وي ادامه داد: از شب گذشته ماموران آتش‌نشاني و شهرداري تهران در محل حادثه حضور داشتند و در حال حاضر نيز منتظر اعزام دو جرثقيل سنگين براي مهار کردن اين جرثقيل شکسته هستيم.ملکي افزود: پليس راهور نيز اين مسير را بسته است تا ايمن‌سازي‌هاي لازم صورت بگيرد.

سقوط وحشتناک جرثقيل در خيابان خيام تهران + عکس

سخنگوي سازمان آتش‌نشاني شهر تهران گفت: فعلاً خطري ساختمان مجاور و اين محدوده را تهديد نمي‌کند و اگر جرثقيل بر روي ساختمان نيفتاده بود قطعاً سقوط مي‌کرد.ابوالفضل قناعتي عضو هيأت رئيسه شوراي اسلامي شهر تهران معتقد است استفاده از جرثقيل‌هاي قديمي و فرسوده باعث بروز چنين حادثه‌هايي مي‌شود.

 

براساس این گزارش، تاورکرین برای ساختن ساختمان های بلند، مورد استفاده قرار می گیرد و اجازه حمل اجسام سنگین به بالای بنای مورد نظر را دارد. تاور کرین یا جرثقیل های برجی جزو لوازم ثابت و رایج در مکان‌های ساختمان سازی بزرگ هستند. آنها اغلب اجسام را صدها متر بالا می برند و می‌توانند به فاصله دوری انتقال دهند. کاربر ساختمانی از تاور کرین برای بلند کردن فولاد، بتون، ابزارهای بزرگی مانند ژنراتورها و مشعل‌های استیلنی و انواع مختلفی از مواد ساختمانی دیگر استفاده می کند.

 

 

 

 

مطالب مرتبط:

 

جدیدترین اخبار و تصاویری از سقوط مرگبار جرثقیل در مکه

 

دلیل بسیار عجیب ممنوعیت فروش جرثقیل به ایران..!

 

حوادث شب گذشته تهران + عکس