پارس ناز پورتال

قاصدک 24

دلیل بسیار عجیب ممنوعیت فروش جرثقیل به ایران..!

مجموعه : مجله خبری روز
دلیل بسیار عجیب ممنوعیت فروش جرثقیل به ایران..!
دلیل بسیار عجیب ممنوعیت فروش جرثقیل به ایران..!
 
 
عصر ایران:در اثر فشارهای یك لابی حامی اسراییل در آمریكا ، یك كمپانی ژاپنی تولید جرثقیل اعلام كرد كه در پی دریافت گزارش هایی مبنی بر استفاده از جرثقیل های این شركت برای اعدام در ملأ عام محكومان در ایران ، روابط خود با این كشور را قطع كرده و دیگر به ایران جرثقیل نخواهد فروخت.
 
به گزارش عصر ایران اعلامیه كمپانی ژاپنی تولید جرثقیل " تادانو " چند روز پس از سرمقااله روزنامه لوس آنجلس تایمز منتشر شد كه طی آن این روزنامه آمریكایی از اعدام محكومان در ایران با استفاده از این جرثقیل های ساخت كمپانی ژاپنی خبر داده بود.
 
مارك والاس رییس لابی اسراییلی "اتحاد در برابر ایران هسته ای " ( uani) در این سرمقاله با ادعای افزایش بی سابقه اعدام ها در ایران از این كمپانی ژاپنی خواسته بود تا فروش این جرثقیل ها به ایران را به دلیل استفاده از آنها در اعدام محكومان در ایران ، متوقف كند.
 
گفتنی است لابی اسراییلی اتحاد در برابر ایران هسته ای در ماه مه سال جاری نیز برای نخستین بار با صدور بیانیه ای علیه دو شركت ژاپنی" تا دانو " و " فورو كاوا " كه فروشنده جرثقیل به ایران هستند ، از آنها خواسته بود تا معاملات خود با ایران را متوقف كنند. این لابی با انتشار تصاویری از اعدام های در ملا عام در ایران كه از جرثقیل های ساخت این دو كمپانی ژاپنی برای به دار كشیدن محكومان استفاده شده است ، از این كمپانی ها خواسته بود تا روابط خود با ایران را متوقف كنند.
 
پیش از این دو كمپانی آمریكایی سازنده جرثقیل " تركس " و " كتر پیلار " و كمپانی ژاپنی " كوماتسو " بنا به دلایل مشابه اعلام كرده بودند كه روابط تجاری خود با ایران را قطع كرده اند. شایان ذکر است کسانی که در ایران در ملأ عام اعدام شده اند ، عمدتاٌ قاچاقچیان مواد مخدر ، متجاوزین به نوامیس و سارقان مسلح و قاتلان بوده اند.
 
لابی اسرائیلی در حالی به تلاش های خود برای متوقف ساختن فروش جرثقیل به ایران به خاطر اعدام چند جنایتکار ادامه می دهد که حکومت تل آویو همچنان به جنایات ضد بشری خود ادامه می دهد و کسی هم مانع از تسلیح این رژیم نمی شود.