پارس ناز پورتال

قاصدک 24

بلیط لحظه آخری

روحانی ضیافت ناهار در فرانسه را بخاطر شراب بهم زد + عکس

روحانی ضیافت ناهار در فرانسه را بخاطر شراب بهم زد + عکس

روحانی ضیافت ناهار در فرانسه را بخاطر شراب بهم زد 

 

ضیافت ناهار کاخ الیزه به افتخار رییس جمهوری ایران، به دلیل اصرار میزبان فرانسوی به سرو شراب در مراسم های رسمی لغو شد.بنا بر گزارش خبرنگار صدای آمریکا ، رئیس جمهور دعوت ناهار اولاند را بخاطر سرو مشروب نپذیرفت.

 

به نقل از سی ان ان، رادیو “ار تی ال” فرانسه به نقل از منابع دیپلماتیک اعلام کرده است برنامه سفر حسن روحانی رییس جمهور ایران به فرانسه به دلیل تاکید و اصرار الیزه بر رسم سرو شراب در ضیافت ناهار تغییراتی داشته است و هیات ایرانی اعلام کرده است در ضیافت ناهاری که در آن روی میز سرو شراب شود شرکت نخواهد کرد و به همین خاطر این ضیافت لغو شده است.

 روحانی ضیافت ناهار در فرانسه را بخاطر شراب بهم زد + عکس

گفتنی است پیشتر و در جریان سفر سید محمد خاتمی رییس جمهور پیشین نیز به فرانسه این مساله باعث خودداری رییس جمهور وقت ایران از حضور در میهمانی ناهار کاخ الیزه شده بود.

 

حسن روحانی قرار است 17 نوامبر (7 روز دیگر) در پاریس میهمان فرانسوا اولاند رییس جمهور فرانسه شود.روحانی به دعوت فرانسوا اولاند رییس جمهور فرانسه عازم این سفر رسمی می شود. این نخستین دیدار رییس جمهور ایران از فرانسه پس از دیدار رییس جمهور دولت اصلاحات از پاریس در دوره ریاست جمهوری ژاک شیراک ریییس جمهور اسبق فرانسه است.

 

بر اساس این گزارش روحانی در کاخ الیزه به مدت دو ساعت با اولاند همتای فرانسوی خود درباره موضوعات مختلف منطقه ای و جهانی از جمله مساله مبارزه با داعش و اوضاع سوریه و دیگر موضوعات دیدار و گفت و گو خواهد کرد.

 

هیات ایرانی پیش از سفر به فرانسه شرط حضور رییس جمهور ایران و هیات همراه در ضیافت ناهار الیزه را عدم سرو شراب و استفاده از محصولات حلال در غذاها عنوان کرده است، اما ظاهرا طرف فرانسوی با عدم پذیرش این شروط بر رسوم همیشگی خود تاکید کرده و سرو شراب را جزء سنت های رایج و قدیمی مراسم رسمی الیزه دانسته است و با تاکید بر این مساله که این درخواست مخالف اصول جمهوری فرانسه است، مراسم ناهار را لغو کرده است.

 

در مقابل لغو برنامه ناهار، طرف فرانسوی برنامه صبحانه مشترک دو رییس جمهور را پیشنهاد داده است اما این پیشنهاد با توجیه ساده بودن از طرف هیات ایرانی رد شده است.

 

 

مطالب مرتبط:

 

شوخی روحانی با احمدی‌ نژاد که خالی از معنی نبود

 

 خنده‌های جالب حسن روحانی +عکس

 

حسن روحانی از چه مدل رایانه ای استفاده می‌کند؟ +تصاویر

 

تمامی وعده های جنجالی حسن روحانی +عکس