پارس ناز پورتال

چگونه قبل از ازدواج خود را کنترل کنیم؟

چگونه قبل از ازدواج خود را کنترل کنیم؟

چگونه قبل از ازدواج خود را کنترل کنیم؟ 

چگونه قبل از ازدواج خود را کنترل کنیم؟ یکی از مسائل و مشکلات بسیار مهمی که پسران و دختران مجرد با آن مواجه هستند. همچنین نمی دانند که چه کاری درست است که در آن مواقع انجام دهند. کنترل شهوت و نیاز جنسی قبل از ازدواج بسیار مهم می باشد. قبل از ازدواج برخی از افراد متاسفانه درگیر روابطی بسیار اشتباه و نادرست می شوند. همچنین از این راه نیاز های جنسی خود را بر آورده می سازند.

 

برخی از آنان نیز روش بسیار اشتباه خود ارضایی را پیش می گیرند. این دو امر برای جوانان بسیار مخرب است و هرگز نباید انجام شود. در ادامه این مقاله توضیحاتی در مورد روابط جنسی زمان دوستی و خود ارضایی آورده شده است. همچنین مطالب بسیار مفیدی در مورد کنترل نیاز جنسی قبل از ازدواج توضیح داده شده است. بهتر است افراد این مطالب را برای آگاهی بیشتر بخوانند.

 

ارضای نیاز جنسی در زمان مجردی

یکی از موضوعاتی که هم اکنون بسیار مهم شده است. همچنین بر آینده نوجوانان و جوانان تاثیرات بسیاری دارد. رفع نیاز های جنسی قبل از ازدواج می باشد. امروزه ارضای نیاز های جنسی برای نوجوانان و جوانان به یکی از دغدغه های بسیار اصلی تبدیل شده است. در چند سال اخیر به دلایل مختلفی چون ادامه تحصیل و مشکلات اقتصادی، سن ازدواج بالا رفته است.

چگونه قبل از ازدواج خود را کنترل کنیم

همین امر موجب شده فاصله زیادی بین دوران بلوغ و دوران ازدواج وجود داشته باشد. این در حالی است که افراد در تمام سال های مجردی دارای نیاز های جنسی می باشند. بسیار مهم است که افراد بتوانند راه حلی برای این کار پیدا کنند. تا کنون راه حل مناسبی برای این دوران معرفی نشده است.

 

اغلب این افراد با روش هایی مانند خود ارضایی، فیلم های پورن و برقراری رابطه با یک فرد دیگر را پیش گرفته اند. این موارد دارای پیامد ها و تاثیرات بسیار منفی در زندگی افراد می باشند. به همین دلیل است که در این مقاله در مورد این موارد به طور مفصل توضیح داده شده است. افراد می توانند برای داشتن اطلاعات بیشتر این مقاله را تا انتها بخوانند.

 

بیشتر بخوانید: چرا قبل از ازدواج آزمایش خون می گیرند؟

 

چرا خودارضایی کار بدی است؟

در زمان قبل از ازدواج از راه کار هایی که معمولاً برای رفع نیاز جنسی در زمان مجردی استفاده می شود خود ارضایی است. خود ارضایی می تواند در مدت کوتاهی میل جنسی افراد را کاهش داده و برطرف کند. اما مغز متوجه تفاوت این شرایط با یک رابطه جنسی می باشد. چون مغز در این حالت هیچ گونه لمس عادی یا تماس پوستی عاطفی را دریافت نمی کند. همین امر موجب می شود تاثیرات بسیار بدی از این کار بگیرد.

 

علاوه بر این، این عمل موجب ایجاد اعتیاد رفتاری در فرد می شود. به این صورت که حتی بعد از ازدواج نیز افراد نمی توانند از آن دست بکشند. همچنین نیاز افراد را بیشتر می کند و باعث می شود افراد در طول زمان های مختلف احساس نیاز داشته باشند. همچنین ممکن است افراد در ابتدا روزانه یا هفتگی یک بار این کار را انجام دهند.

 

اما به دلیل حس اعتیادی که وجود دارد بعد ها این مشکل به روزی ۲ الی سه بار افزایش می یابد که عملکرد فرد را در زمینه های مختلف تحصیلی و کاری تحت تاثیر قرار می دهد. بنابراین به افراد توصیه می شود که در دوران مجردی برای ارضای نیاز جنسی خود خود ارضایی نکنند. همچنین خود ارضایی تبعات و اثرات بسیار منفی به دنبال دارد. که در ادامه به آن ها پرداخته شده است.

 

ایجاد احساس گناه و پشیمانی

همه افراد می دانند که خود ارضایی از لحاظ شرعی گناه می باشد. بنابراین بعد از انجام آن اغلب افراد احساس پشیمانی و گناه می کنند. این احساس گناه و پشیمانی در طول زمان اعتماد به نفس فرد را تا حد زیادی کاهش می دهد. زیرا فرد می داند که عملی که انجام داده اند گناه می باشد. آن ها مدام در فکر این هستند که رفتار ناپسند و اشتباه خود را متوقف کنند. اما به دلیل اعتیاد نمی تواند این عمل را کنار بگذارند.

 

همین امر موجب احساس گناه بیشتر و بیشتر در فرد می شود. این احساس در طول زمان به افراد این باور را می دهد که انسانی ضعیف و بی کفایت می باشند. همچنین او فکر می کند که دیگر نمی تواند خودش را کنترل کند و رفتار اشتباهش را کنار بگذارد. احساس گناه کار بودن در طول زمان همراه فرد باقی می ماند و او را از لحاظ عصبی تحت فشار قرار می دهد.

 

ایجاد اعتیاد با عمل خود ارضایی

در هنگام انجام عمل خود ارضایی در بدن هورمون لذت ترشح می شود. مغز به صورت ناخود آگاه به این هورمون لذت وابسته شده و اعتیاد پیدا می کند. همچنین فرد بعد از گذشت مدتی برای به دست آوردن این لذت خواهان افزایش تعداد دفعات می شود. همچنین می تواند به حدی برسد که فرد تمام برنامه های مهم زندگی اش را لغو کرده و به انجام این عمل بپردازد.

 

اعتیاد مربوط به عادت کردن بدن به هورمون لذت تحت یک عمل یا ماده خاص می باشد. اعتیاد به خود ارضایی موجب می شود که فرد از لحاظ شغلی و تحصیلی تحت تاثیر قرار بگیرد و مشکلات فراوانی برایش به وجود آید. همچنین در این صورت افراد حتی حاضر می شوند کمتر حالت عادی بیرون بروند. تا بتوانند لذت بیشتری را به مغز خود برساند. اعتیاد به این عمل جنبه های مختلف زندگی فرد را تحت تاثیر قرار می دهد.

 

افراد بعد از انجام خود ارضایی دچار زود انزالی یا دیر انزالی می شود

 

بد ترین و مخرب ترین عوارض خو د ارضایی دیر انزالی یا زود انزالی می باشد. زیرا فرد به ا یک سری اعمال خاص در این مورد عادت می کند و اگر آن کار ها را انجام ندهد ارضا نمی شود. همچنین در برخی از افراد کوچک ترین تحریکی منجر به ارضا شدن فرد می شود. به همین دلیل خود ارضایی زمینه ساز مشکلاتی مانند دیر انزالی و زود انزالی در افراد می باشد. این مشکل در بیشتر موارد برای آقایان اتفاق می افتد.

چگونه قبل از ازدواج نیاز جنسی را کنترل کنیم

کیست یا تنبلی تخمدان با انجام خود ارضایی در زنان

یکی از بد ترین عوارض خود ارضایی مکرر در بانوان ایجاد تنبلی تخمدان یا کیست می باشد. در این صورت خانم ها زمانی که بخواهند بچه دار شوند با مشکلات بسیاری مواجه می شوند.

 

بیشتر بخوانید: قبل از ازدواج چه واکسنی باید زد؟

 

کاهش قدرت باروری مردان با انجام خود ارضایی

یکی از عوامل و عوارض بسیار بد خود ارضایی در آقایان کاهش قدرت باروری آنان است. با این کار قدرت حرکت اسپرم ها کاهش می یابد. همچنین ممکن است تعداد آن ها نیز کمتر از حالت عادی شود. در مواردی نیز ممکن است اسپرم ها دچار تغییر شکل شوند و حالت غیر عادی داشته باشند. همه این موارد منجر به کاهش قدرت باروری آقایان می شود. که بعد ها برای بچه دار شدن دچار مشکلات فراوانی می شوند.

 

ایجاد مشکلات روحی و روانی با انجام خود ارضایی

 

شایع ترین عوامل خود ارضایی اضطراب، استرس و افسردگی می باشند. بعد از اینکه خود ارضایی انجام داد رفتار خود را مرور می کند و همین ممکن است به او احساس گناه و اضطراب بدهد. همچنین فرد با انجام این عمل می داند که سلامت جسمی و جنسی خود را تحت خطر قرار داده است. فکر کردن به این مورد می تواند برای فرد اضطراب و استرس بسیاری به دنبال داشته باشد.

 

برقراری رابطه جنسی قبل از ازدواج

 

یکی از راه های رفع نیاز جنسی در دوران مجردی رابطه جنسی در زمان دوستی می باشد. متاسفانه در جامعه امروزی برخی از افراد در زمان دوستی و قبل از اینکه شناخت کافی از طرف مقابل شان داشته باشند. همچنین بدون جدی و رسمی شدن رابطه شان روابط جنسی را بر قرار می کنند. این کار موجب ایجاد پیامد ها و عواقب زیادی برای افراد می شود.

 

برخی از افراد با در نظر گرفتن این عواقب این کار را انجام می دهند. اما برخی دیگر با در نظر گرفتن عواقب این کار را انجام می دهند. این افراد نتیجه کار خود را در نظر گرفته و همچنین پای عمل خود می ایستند. اما در مواردی دیگر با در نظر گرفتن عواقب بعد از به هم خوردن رابطه آسیب های بسیار زیادی می بینند. این روابط برای افراد پیامد ها و آسیب های بسیاری به دنبال دارد.

 

از بین رفتن پرده بکارت خانم با رابطه در دوران دوستی

 

بد ترین پیامد از بین رفتن رابطه در دوران دوستی از بین رفتن باکرگی خانم می باشد. برخی از افراد بر این باور اند که موضوع باکرگی موضوع چندان مهمی نمی باشد. اما باید توجه داشته باشند که در جامعه سنتی ایرانی این موضوع برای بسیاری از افراد هنوز هم مهم است. اغلب این افراد دوست ندارند با افرادی که باکره نیستند و قبلاً رابطه جنسی را تجربه کرده اند وارد رابطه شوند یا ازدواج کنند.

 

این مورد موجب می شود خانمی که در یک رابطه جنسی بکارت خود را از دست داده است. فرصت کمتری برای ازدواج با فرد مورد علاقه اش داشته باشد. همچنین زمانی که یک مرد بداند خانمی که می خواهد با او ازدواج کند باکره نیست. ممکن است دیگر نخواهد رابطه اش را با او ادامه دهد. در موارد بسیاری خانم ها به اشتباه در مورد رابطه قبلی با همسر شان صحبت نمی کنند.

 

اغلب آن ها در صورت ترس پایان یافتن رابطه این موضوع را با نامزد و همسر آینده خود مطرح نمی کنند. اما زمانی که همسر شان بدانند که در این موضوع به آن ها دروغ گفته شده است. بسیار ناراحت شده و حتی ممکن است افراد به این دلیل از یک دیگر جدا شوند. معمولا آقایان در این موارد احساس می کنند که فریب خورده اند و این احساس موجب عصبانیت و سردی در رفتار آن ها می شود.

 

بنابراین بهتر است ابتدا افراد از انجام دادن این کار اجتناب کنند. همچنین در مواردی که این اتفاق برای فردی افتاده است. بهتر است آن را بدون دروغ و پنهان کاری با شریک عاطفی اش در میان بگذارد. همچنین اعتراف صادقانه خود فرد بهتر از این است که روزی دروغش در موارد دیگری آشکار شود.

 

سرد شدن یا منصرف شدن آقایان از ازدواج با داشتن رابطه در دوران مجردی

 

معمولاً خانم ها در روابط عاطفی و جنسی تمام توانایی ها و سیاست های خود را نشان می دهند. بعد از انجام رابطه جنسی و به دست آوردن لذت به شدت وابسته می شوند. اما معمولا طرف مقابل آن ها دیگر دلیلی برای ازدواج و قبول مسئولیت های زندگی مشترک نمی بیند. پس همه چیز را در دوران آشنایی و دوستی با آن فرد تجربه می کند.

 

همین امر واجب می شود که:

از رسمی کردن رابطه یا ازدواج منصرف شود و حتی نسبت به آن خانم از لحاظ جنسی و عاطفی سرد شود.

 

بیشتر بخوانید: چگونگی برخورد با مردان قبل از ازدواج چه می دانید؟

 

احتمال ابتلا به بیماری های مقاربتی با روابط دوران مجردی

 

افرادی که در دوران مجردی و آشنایی قبل از ازدواج رابطه جنسی دارند. نمی توانند تشخیص دهند. که آیا طرف مقابل شان دارای بیماری پوستی یا مقاربتی می باشد یا خیر. زیرا در این دوران هیچ گونه آزمایشی برای افراد انجام نمی شود. بسیاری از افراد دارای بیماری هایی مانند ایدز، هپاتید یا زگیل تناسلی می باشند. که در آن لحظه تشخیص این موارد بسیار سخت و غیر ممکن می باشد.

 

امکان ابتلا به بارداری های ناخواسته

در روابط دوران مجردی بارداری بد ترین تاثیر رابطه در دوران مجردی ایجاد بارداری های نا خواسته می باشد. متاسفانه در جامعه امروزی آگاهی های افراد در مورد مسائل جنسی بسیار کم می باشند. به همین خاطر ممکن است اشتباهات زیادی را در این مورد انجام دهند. از مهم ترین عوارض و پیامد های برقراری رابطه در این دوران ایجاد بارداری می باشد. اگر بارداری ناخواسته در زمان دوستی رخ دهد. خانم مجبور می شود که بچه به وجود آمده را سقط کند.

خطرات رابطه قبل از ازدواج

سقط جنین آسیب های بسیاری را برای فرد به دنبال دارد. همچنین ممکن است خانم ها را دچار مشکلات روحی روانی و جسمی کنند. این خانم ها به دلیل اینکه نمی خواهند افراد از بارداری آن ها مطلع شوند. فوراً بدون درخواست کمک از یک متخصص یا فرد آگاه سعی می کنند. با قرص و دارو جنین به وجود آمده را سقط کنند. این کار می تواند آسیب های جسمی بسیار زیادی به مادر برساند.

 

شناخت طرف مقابل به طور کامل صورت نمی گیرد

 

از معایب دیگر برقراری رابطه در زمان دوستی نرسیدن به شناخت کامل در مورد فرد می باشد. با بر قراری رابطه جنسی هورمون های لذت در مغز افراد ترشح می شوند. این لذت ناخود آگاه ایجاد عشق می کند. بنابراین موجب می شود که دو طرف به حدی در رابطه غرق شوند. که تمرکز شان را برای شناخت از طرف مقابل از دست بدهند.

 

در نتیجه احساسات و هورمون های افراد برای او تصمیم می گیرند. به همین دلیل است که افراد بعد از ازدواج دچار مشکلات زیادی در زندگی زناشویی می شوند. همچنین در اغلب موارد احساس می کنند که اشتباه کرده و انتخاب اشتباهی داشته اند. همچنین این روابط درصد ازدواج های نا موفق در جامعه را بالا می برد.

 

احتمال باجگیری عاطفی با برقراری رابطه در دوران دوستی

 

برخی از افراد از ایجاد رابطه جنسی احساس می کنند. مالک طرف مقابل خود شده اند. همچنین توقع دارند که فرد تمام و کمال همه چیز خود را در اختیار آن ها بگذارد. با توجه به این مورد آن ها شروع به باج گیری عاطفی و تهدید می کنند. تا به هدف های دیگر شان در رابطه برسند.

 

چگونگی کنترل میل و نیاز جنسی در دوران مجردی

 

همان گونه که در مطالب قبلی گفته شد خود ارضایی یا بر قراری رابطه جنسی در دوران مجردی آسیب های بسیاری برای افراد به دنبال دارد. همچنین هیچ کدام از این راه حل ها برای رفع نیاز در این زمان مناسب نیستند. در ادامه این مطلب راه کار هایی برای کنترل نیاز های جنسی آورده شده است. افراد بهتر است با کمک آن ها نیازهای خود را مهار کرده تا دچار مشکل نشوند.

 

مهار نیاز جنسی در دوران مجردی

بهتر است افراد سعی کنند نیاز های جنسی خود را مهار کنند. اما آن ها را ارضا نکنند. نیاز جنسی مانند تمام نیاز ها و هیجانات بدن انسان یک نیاز بسیار طبیعی و معمولی می باشد. همه انسان ها چه زن و چه مرد این نیاز را دارند و برای رفع آن باید تلاش کنند. افراد نمی توانند این نیاز را درون خود به طور کامل حذف کرده یا آن را مهار کنند.

 

اما لازم است که افراد آن را ارضا نکنند و اجازه دهند که این نیاز به صورت طبیعی در بدن باقی بماند. نیازی که برطرف نشده باشد افراد را مجبور نمی کند که برای رفع آن دست به کار های اشتباه بزند. هر زمان فرد احساس کرد نیاز جنسی افزایش یافته است بهتر است مسغول به انجام کاری شود. همچنین حواس خود را بر روی چیز دیگری پرت کند.

 

تا نیاز خود را از یاد ببرد. افراد برای رفع نیاز خود می توانند بیرون بروند، قدم بزنند، ورزش کنند، فیلم ببینند و کتاب بخوانند. این کار ها ذهن افراد را در گیر کرده و به آن ها اجازه نمی دهد که بر روی خواسته و نیاز شان تمرکز کنند. زمانی که فرد بر این موضوع تمرکز نکند. مجبور به ارضای آن نمی شود.

 

بیشتر بخوانید: همه چیز درباره جدایی قبل از ازدواج

 

تشکیل گروه دوستانه برای سرکوب میل جنسی

 

در دوران مجردی هرچه افراد بیشتر در اجتماع باشند و کمتر تنها بمانند. به این مسائل کمتر فکر می کنند. بهتر است آن ها گروهی از دوستان خود را دور هم جمع کنند و با هم یک گروه دوستانه تشکیل دهند. همچنین آن ها می توانند سعی کنند که با خانواده شان رابطه خوب و نزدیکی داشته باشند.

معایب داشتن رابطه قبل از ازدواج

وجود در گروه های صمیمی دوستان و خانواده می تواند افراد را به طور کامل سرگرم کرده. همچنین به آن ها کمک می کند روابط سالم را داشته باشند. همچنین در این صورت وقت افراد پر شده و دیگر از روش ها و راه های اشتباه نیاز جنسی خود را بر طرف نمی کنند.

 

تغذیه مناسب و ورزش

در دوران مجردی لازم است افراد در این انرژی خود را تخلیه کرده تا انرژی برای رابطه جنسی و خود ارضایی نداشته باشند. آن ها می توانند با یک روش سالم انرژی را از بدن خود خارج کنند. همچنین سر حال و سر زنده باشند. فعالیت های بدنی مانند ورزش افراد را از لحاظ جنسی نیز آرام می کنند. علاوه بر این داشتن یک تغذیه مناسب به افراد کمک می کند که مواد مغذی بیشتری به بدن شان برسد.

 

فرد نیز انرژی بیشتری برای تحرک داشته باشد. اما غذا های بی فایده و چاق کننده تحرک فرد را گرفته و باعث ماندن او در رخت خواب می شوند. زمانی که فرد بی دلیل و طولانی مدت در رخت خواب باقی بماند بر این مسائل تمرکز بیشتری داشته و دچار اشتباه می شود. همچنین برای رفع نیاز خود دست به کار های خطا و گناه می زند.

 

مقایسه نکردن خود با افراد متاهل

در زمان مجردی بهتر است افراد خود را با دوستانی که ازدواج کرده اند و زندگی خوبی دارند مقایسه نکنند. زیرا همه افراد در زندگی چالش ها و دشواری های خاص خود را دارند. هیچکس در زندگی نمی تواند رابطه ای سراسر لذت و خوشی را داشته باشد. بهتر است افراد این نکته را در نظر بگیرند که آن ها نیز زمانی مجرد بوده و در جایگاه او قرار گرفته اند.

 

ارزش صبر کردن در ارضای نیازهای مجردی

در دوران مجردی بهتر است افراد از این زاویه به موضوع نگاه کنند. که با چند سال صبر می توانند شخص مناسب خود را یافته و با او ازدواج کنند. همچنین بعد از آن تا آخر عمر رابطه های جنسی جذابی داشته و از آن لذت کامل ببرند. بسیار مهم است که افراد راه های بهتری را برای ارضای نیاز جنسی خود مورد استفاده قرار دهند. با توجه به موارد گفته شده می توان به این نتیجه رسید که رابطه جنسی و ارضای نیاز ها ارزش صبر کردن دارند.

 

در روابط عاطفی حد و مرز تعیین شود

افرادی که در دوران مجردی در یک رابطه عاطفی هستند. بهتر است در این روابط خط قرمز ها و مرز ها تعیین شوند. اگر طرف مقابل به این خط قرمز ها و حد و مرز ها احترام نمی گذارد. بهتر است فرد در رابطه اش تجدید نظر کند. زیرا ممکن است این فرد متناسب او نباشد. به افراد توصیه می شود، هرگز و به خاطر هیچ کس خط قرمز ها و چهار چوب های خود را زیر پا نگذارند.

 

به طور واضح:

افراد باید در رابطه شان اعلام کنند که نمی خواهند قبل از ازدواج رابطه جنسی و معاشقه را تجربه کنند. همچنین تاکید کنند که این موضوع یک خط قرمز و ارزش برای آن ها محسوب می شود.

 

به خداوند اعتماد کنید

خداوند این نیاز طبیعی را در بدن تمامی افراد و انسان ها قرار داده است. پس زمانی که آن ها را قرار می داده است. حتماً قدرت تحمل و کنترل آن ها را نیز به انسان داده است. بهتر است افراد قدرت و تدبیر خداوند را باور کنند. همچنین به او توکل نمایند. علاوه بر این باور داشته باشند که همه افراد توانایی مدیریت این کنترل این نیاز طبیعی در بدن خود قبل از ازدواج را دارند.