پارس ناز پورتال

قاصدک 24

طرز تهیه حلوای آرد گندم در سفره رمضان

مجموعه : آموزش آشپزی
طرز تهیه حلوای آرد گندم در سفره رمضان

مواد لازم حلوای آرد گندم :

 

آرد گندم

۵۰۰ گرم

100 گرم / 360 کالری

شکر

۳۸۰ گرم

100 گرم / 400 کالری

زعفران ساییده شده

۱ قاشق چای خوری

100 گرم / 310 کالری

مارگارین

۵۰۰ گرم

100 گرم / 110 کالری

آب

۲ لیوان پر

100 گرم / 0 کالری

گلاب

۱پیمانه

نامشخص

 

طرز تهیه حلوای آرد گندم :

 

*.  آب و شکر را با هم مخلوط می کنیم و روی حرارت قرار می دهیم. بعد از جوش آمدن و آب شدن شکر، زعفران را اضافه میکنیم و در آخر گلاب را می ریزیم و بعد از یکی دو جوش ظرف را از روی حرارت برمیداریم تا از داغی بیفتد (در حد ولرم کفایت می کند.)

 

*.  مارگارین را در قابلمه ی مناسبی می ریزیم و روی حرارت قرار می دهیم تا داغ شود و بعد آرد را که بهتر است اَلک شده باشد کم کم اضافه می کنیم. حرارت را کم می کنیم و آن را مرتب هم می زنیم تا رنگ آرد کاملا خرمایی شود و بوی عطر آن به مشام برسد ( اگر با حرارت بالا این عمل انجام شود، آرد می سوزد.

 

*. حلوای تلخی به دست می آید). سپس ظرف را از روی حرارت برمیداریم. یک دقیقه تحمل میکنیم تا از داغی بیفتد بعد شربت را داخل آن می ریزیم و مرتب هم میزنیم تا آرد و شربت با هم مخلوط شوند. اگر حلوا کمی شل بود می توانیم ۱ تا ۲ دقیقه ی دیگر ظرف را روی حرارت قرار دهیم.

 

*. (بعد از اضافه کردن شربت نباید حلوا را روی حرارت قرار داد، زیرا باعث خشک شدن آن می شود). حلوا را در دیس می کشیم و با سر قاشق یا انواع قالب ها آن را تزیین میکنیم و در آخر قدری پودر پسته و یا پودر نارگیل رویش می پاشیم.

 

خواص زعفران :

*. بر طبق نتایج این تحقیقات استفاده از زعفران در غذا و نوشیدن حداقل یک فنجان چای زعفران برای تمدد اعصاب توصیه می شود. زعفران افزایش دهنده تمرکز حواس است و در پیشگیری از آلزایمر و پارکیسون موثر می باشد زعفران در درمان دردهای عصبی و کم خوابی موثر می باشد.