پارس ناز پورتال

قاصدک 24

بلیط لحظه آخری

روش درمان عجیب برای خودکشی + عکس

روش درمان عجیب برای خودکشی + عکس

روش درمان عجیب برای خودکشی 

 

متاسفانه در سالهای اخیر آمار خودکشی به مراتب نسبت به قبل رشد بیشتری داشته است . این آمار در کشور کره جنوبی بشدت در حال افزایش است و به گزارش پارس ناز  باعث شده تا متخصصین به دنبال راه حل بگردند. به گزارش پارس ناز در یک روش جدید برای درمان بیماران علاقمند به خودکشی در کشور کره جنوبی ، آنها را درون تابوتی چوبی حبس می‌کنند.

روش درمان عجیب برای خودکشی + عکس

ظاهراً این «تجربه مرگِ» آزمایشی به افراد کمک می‌کند تا اگر در لحظات آخر زندگی‌شان بودند، به یاد این تجربه افتاده و قدر زندگی را بهتر بدانند.در طی سال‌های گذشته درصد خودکشی در کره جنوبی در حال افزایش بوده است 

 

ایده این کار از آن‌جایی می‌آید که به این افراد این امکان داده می‌شود تا در مراسم خودشان شرکت کنند و در این مدت فکر کنند که با رفتنشان چه ضربه‌هایی را به افرادی که دوستشان دارند می‌زنند.

 

میتوان گفت تقریباً روزی 40 نفر در کره جنوبی دست به خودکشی می‌زنند. متخصصین معتقدند که جو فوق‌العاده رقابتی حاکم بر فضای کشور باعث افسردگی و خودکشی شهروندان می‌شود.

 

طبق اظهارات مرکز درمانی سئول هویوون راه‌حل مقابله با این بحران در درمان از طریق تجربه مرگ امکان‌پذیر است. کسانی که برای درمان به این موسسه مراجعه می‌کنند از همه اقشار جامعه هستند

روش درمان عجیب برای خودکشی + عکس

از جمله اشخاصی که به این موسسات مراجعه میکنند میتوان از قشرهای دانش‌آموزانی که در مدرسه تحت‌فشار قرار دارند، والدین سالخورده‌ای که تنها شده‌اند و افراد مسنی که به لحاظ مالی باری بر دوش خانواده خویش ‌اند (!) نام برد .

 

شرکت‌کنندگان همگی لباس‌های سفید (کفن) به تن می‌کنند و درون تابوت‌هایی که به‌ردیف چیده شده‌، می‌خوابند. در کنار هر تابوت یک میز کوچک، یک خودکار و برگه قرار داده‌شده است. شرکت‌کنندگان درون تابوت دراز کشیده و به سخنان جیونگ یونگ مام گوش می‌دهند.

 

جیونگ سابقاً کارگر بخش کفن‌ودفن بود و اکنون رییس این مرکز درمانی است. او به بیماران می‌گوید: آن‌ها باید سختی‌های زندگی را به‌عنوان بخشی از زندگی پذیرا باشند و سعی کنند حتی در سخت‌ترین لحظات به دنبال شادی باشند. سپس دانش آموزان بلند می‌شوند،وصیت‌نامه‌ای برای عزیزانشان می‌نویسند و برای دیگران یا صدای بلند می‌خوانند.

روش درمان عجیب برای خودکشی + عکس

زمانی که لحظه مرگ فرضی فرامی‌رسد، به آن‌ها گفته می‌شود که اکنون زمان رفتن به دنیای دیگر است. در این هنگام شمع‌ها را روشن می‌کنند و «فرشته مرگ کره ای» وارد اتاق می‌شود و درب تک‌تک تابوت‌ها را می‌بندد.هر فرد باید ده دقیقه در تابوت بماند و به ایده «پوچی» (!) پس از مرگ فکر کند و از دنیای بیرون به زندگی بیندیشد. دانش آموزان می‌گویند زمانی که از تابوت بیرون می‌آیند احساس تازگی و آزادی می‌کنند.

روش درمان عجیب برای خودکشی + عکس

 البته تابوت درمانی اولین بار نیست که استفاده شده و چند سال قبل در اکراین، فردی که تابوت می‌ساخته این امکان را به وجود می‌آورد که هرکسی که دلش می‌خواهد می‌تواند در برخی از تابوت‌هایی که او ساخته بخوابد و شبیه سازی از مرگ داشته باشد. در آن زمان روان‌شناسان برای کسانی که از مشکلات روانی حاد رنج می‌بردند، این تجربه را موثر می‌دانستند. 

 

 

مطالب مرتبط:

 

خودکشی دست جمعی برای باران !!

 

دانش آموز ابتدایی در آذربایجان غربی خودکشی کرد

 

خودکشی دختری که اسیر بازیگر سینما شد!!

 

خودکشی عجیب الناز شاکردوست (+عکس)