پارس ناز پورتال

قاصدک 24

تازه کردن هوای تشک برای میکروب زدایی

تازه کردن هوای تشک برای میکروب زدایی

تازه کردن هوای تشک برای میکروب زدایی 

تشک و بالش ها در رختخواب باید همیشه تمیز و عاری از میکروب ها باشند تا بتوان با خیال راحت 8 ساعت استراحت شبانه را داشته باشیم. تشک هایی که هوایشان عوض می شود، عوامل آلرژی زا و میکروب های کمتری نسبت به تشک هایی که هوایشان عوض نمی شود دارند.

 

تازه کردن هوای تشک می تواند در داخل خانه یا خارج از آن، انجام گیرد. همچنین این کار، در بیشتر روزهای سال حتی زمستان سبب از بین رفتن این موجودات و حشرات تخت می شود. این چگونه نحوه ی تازه کردن هوای تشک را نشان می دهد.

 

رو تختی ها و ملافه ها را از روی تخت بردارید و به تشک اجازه دهید تا نفس بکشد. هر هفته این کار را حداقل یک ساعت بدون وجود چیزی روی تشک انجام دهید. لباس ها، ملافه ها و حتی بالش ها را از روی تشک بردارید تا کاملا در معرض هوا قرار گیرد. اگر امکان دارد، پرده ها را کنار بزنید تا نور خورشید، از پنجره روی تشک ها بتابد.

 

این بهترین زمان برای شستن ملافه ها و سایر وسایل روی تشک است. فاصله زمانی مناسب برای شستن ملافه ها و رو بالشی ها، یک هفته و برای پتوها و سایر وسایل سنگین، سه ماه است.با توجه به کثیفی روکش تشک خود، آن را هر یک الی سه ماه بشویید.

تازه کردن هوای تشک برای میکروب زدایی

با توجه به کثیفی روکش تشک خود، آن را هر یک الی سه ماه بشویید

 

اگر به گرد و خاک حساسیت دارید، تشک خود را جارو بکشید. انجام دادن هفتگی یا ماهانه ی این کار سبب پاک شدن گرد و خاک می شود.

تازه کردن هوای تشک برای میکروب زدایی

اگر به گرد و خاک حساسیت دارید، تشک خود را جارو بکشید

 

سالیانه یک یا دو بار هوای تشک را در بیرون از منزل عوض کنید. آن را به جایی تمیز و خشک ببرید. مطمئن شوید که هوا آفتابیست.اگر می خواهید تشک را روی برف قرار دهید، بین تشک و زمین ملافه ای پهن کنید. یک تشک خیس نه تنها راحت نیست، بلکه محل مناسبی برای رشد قارچ هاست.

تازه کردن هوای تشک برای میکروب زدایی

سالیانه یک یا دو بار هوای تشک را در بیرون از منزل عوض کنید

 

تشک را حداقل به مدت ۳ تا ۴ ساعت (ترجیحا ۶ ساعت) زیر آفتاب قرار دهید.آن را در موقع عصر بیرون نگذارید، زیرا رطوبت عصر را به خود جذب می کند. آن را قبل از غروب، پاکیزه و تازه، به خانه برگردانید.در زمستان پس از مخفی شدن خورشید پشت درختان، ساختمان ها و تپه ها، تشک را به داخل بیاورید. زیرا هوا به سرعت سرد می شود.

تازه کردن هوای تشک برای میکروب زدایی

تشک را حداقل به مدت ۳ تا ۴ ساعت (ترجیحا ۶ ساعت) زیر آفتاب قرار دهید

 

اگر نمی توانید تشک را جا به جا کنید، در یک روز گرم و خشک، تمام پنجره ها را باز کنید.

تازه کردن هوای تشک برای میکروب زدایی

اگر نمی توانید تشک را جا به جا کنید، در یک روز گرم و خشک، تمام پنجره ها را باز کنید

 

نکات و هشدارها

برای حفاظت از تشک خود در مقابل لکه ها، از روکش استفاده کنید. روکش های نازک ولی ضد آب، در بازار موجودند.

 

سریعا تمام لک ها و نم ها را پاک کنید.

جز هنگام بیماری، هرگز در تخت خود چیزی نخورید.