پارس ناز پورتال

قاصدک 24

مقاومت دختری در برابر سارقان منجر به مرگی دلخراش شد

مقاومت دختری در برابر سارقان منجر به مرگی دلخراش شد

مقاومت دختر جوان در برابر سارقان منجر به مرگی دلخراش شد

 

مادر و خواهر فرناز 29 ساله گمان نمیکردند تاخیرشان در حاضر شدن برای بیرون رفتن باعث مرگ فرناز بشود . فرناز که از صبر کردن و انتظار برای حاضر شدن خواهر و مادرش خسته شده بود از ماشین پیاده شد تا آنها را صدا کند . در این هنگام سارق شروری کیف فرناز را از صندلی عقب ماشین وی به سرقت برد و سوار بر پراید گریخت . به گزارش پارسناز فرناز 29 ساله که تنها نان اور خانواده بود خود را به سرعت به پراید رساند و از در آن آویزان شد اما این مقاومت مرگ فجیعی را برایش رقم زد.

 

زورگير جوان که در سرقتی مرگبار دختر جوان را به کام مرگ فرستاده بود، در طرح دستگيري سارقان حرفه‌اي به دام ماموران پليس افتاد.ماموران کلانتري باغ فيض در جريان يک قتل در خيابان آيت‌الله کاشاني – بعداز بلوار اباذر قرار گرفتند.

 

در بررسي‌هاي اوليه مشخص شد دختر جواني به قصد جلوگيري از سرقت کيف دستي‌اش، با سارق درگير شده و در زمانيکه قصد داشته تا مانع از سرقت کيف خود شود به‌شدت از ناحيه سر با زمين برخورد کرده و جان باخته است.

 

با تشکيل پرونده مقدماتي با موضوع قتل عمـد و به دستور بازپرس شعبه هشتم دادسراي ناحيه 27 تهران، پرونده جهت رسيدگي در اختيار اداره دهم پليس آگاهي تهران بزرگ قرار گرفت.وقتي بازپرس ايلخاني قاضي ويژه قتل و تيم بررسي صحنه قتل اداره دهم پليس آگاهي به صحنه جنايت رفتند در تحقيقات از شاهدان جنايت مشخص شد، «فرناز 29 ساله با خودرو شخصي 206 خود از پارکينگ محل سکونتش خارج و درحالي‌که کيف دستي‌اش در صندلي عقب خودرو قرار داشته، به قصد صدا کردن مادر و خواهرش از ماشين پياده شده بود؛ در همين زمان جواني 30 ساله اقدام به سرقت کيف دستي دختر جوان از صندلي عقب خودرو 206 کرده و جهت فرار سوار يک خودرو پرايد نوک مدادي مي‌شود».

 

بررسي‌ها نشان مي‌داد که مقتول با مشاهده صحنه سرقت کيف دستي، به صورت پياده خودش را به در سمت راننده رسانده و از پنجره خودرو آويزان مي‌شود؛ با وجود اين راننده سارق شروع به حرکت کرده و پس از طي مسافتي حدودا 400 الي 500 متري و افزايش سرعت، خودرو پرايد را به سمت جدول سيماني وسط بلوار نزديک مي‌کند؛ قرار گرفتن مقتول مابين ماشين و بلوک سيماني باعث برخورد شديد وي با بلوک سيماني و جدا شدنش از خودرو، اصابت شديد سر به زمين و جدول، شکستگي شديد جمجمه از چندين قسمت و منجر به مرگ وي مي‌شود؛ سارق نيز به‌سرعت با خودرو پرايد نوک مدادي از محل متواري مي‌شود».

 

با بهره‌گيري از اطلاعات به‌دست آمده از شاهدان صحنه جنايت و همچنين تصاوير به‌دست آمده از دوربين‌هاي مداربسته پيش‌بيني شده در تعدادي از مجتمع‌هاي مسکوني محل وقوع جنايت، کارآگاهان موفق به شناسايي پلاک خودرو پرايد نوک مدادي شده و متوجه شدند که آخرين مالک آن روزبه 30 ساله است؛ بررسي سوابق روزبه نشان داد که او از مجرمان سابقه‌دار پليس آگاهي است که بارها به اتهام ارتکاب جرايم مختلف ازجمله سرقت و همچنين آزار و اذيت جنسي دستگير و روانه زندان شده است. با شناسايي مخفيگاه متهم در محدوده ميدان انقلاب، کارآگاهان به اين محل مراجعه و در تحقيقات خود اطلاع پيدا کردند که متهم پس از ارتکاب جنايت، از محل سکونتش متواري شده است.

 

در شرايطي که متهم پس از ارتکاب جنايت از محل سکونت خود متواري شده و هيچ اطلاعات جديدي درخصوص مخفيگاه جديد او وجود نداشت، چندي پيش طرح دستگيري سارقان حرفه‌اي از سوي پليس آگاهي تهران بزرگ به مرحله اجرا گذاشته شد و در آن ده‌ها سارق حرفه‌اي دستگير و جهت تحقيقات در اختيار پايگاه‌هاي مختلف پليس آگاهي قرار گرفتند.

 

در يکي از اين عمليات‌‌ها، کارآگاهان پايگاه ششم پليس آگاهي موفق به دستگيري گروهي از سارقان حرفه‌اي در زمينه کيف‌قاپي شدند؛ با انتقال اين گروه از سارقان حرفه‌اي به پايگاه ششم آگاهي و بررسي سوابق آنها، کارآگاهان متوجه شدند که دستور دستگيري يکي از متهمان توسط اداره دهم پليس آگاهي تهران بزرگ در سيستم جامع پليس ثبت شده است.

 

 

با انتقال اين متهم به اداره دهم مشخص شد که وي همان «روزبه»، متهم تحت تعقيب اداره دهم ويژه قتل است که پس از ارتکاب جنايت در خيابان آيت‌الله کاشاني از محل سکونتش متواري شده و در اين مدت در مخفيگاه‌هاي مجرمان و سارقان حرفه‌‌اي و سابقه‌دار بوده است.

 

متهم که اعتياد شديدي به مصرف مواد مخدر از نوع شيشه دارد، در بازجويي‌ها ادعا کرده است که پيش از اين سرقت مرگبار شيشه مصرف کرده است. با توجه به اعتراف متهم به ارتکاب جنايت و شناسايي دقيق از سوي تعدادي از شاهدان صحنه، وي با قرار بازداشت موقت جهت انجام تحقيقات در اختيار اداره دهم پليس آگاهي تهران بزرگ قرار گرفته است.

 

هشدار پليسي

 

در زمان برخورد با سارقان به‌ويژه سارقان به عنف، توصيه پليس آن است که شهروندان به هيچ عنوان با سارقان درگير نشده و در برابر آنها مقاومت نکنند و تنها نسبت به‌ خاطر سپردن دقيق چهره سارقان، علامت‌هاي مشخصه سارقان از قبيل جاي زخم، محل و شکل خالکوبي، نوع گويش، لهجه و همچنين نوع وسايط نقليه (موتور يا ماشين) و مشخصات آن (شماره پلاک، رنگ و… ) اقدام کنند.

 

عامل اين جنايت وقتي پيش روي بازپرس ايلخاني از شعبه هشتم دادسراي جنايي تهران ايستاد لب به اعتراف گشود و درباره جزييات اين قتل به بازپرس گفت: زماني‌ که کيف اين دختر جوان را ربودم، سوار ماشينم شدم و به علت ترسي که از دستگير شدن توسط مردم داشتم، پايم را روي پدال گاز فشار دادم، چند روز بعد از اين اتفاق نيز با ماشينم تصادف کردم و خودرو را در يک پارکينگ عمومي گذاشتم. در اين مدت در پاتوق هاي مختلف پنهان شده بودم تا اينکه با همدستم که دختر جواني بود دست به سرقت خودرو زديم‌در اين زمان بود که توسط پليس در طرح هاي دستگيري سارقان به دام افتاديم.

 

 

مطالب مرتبط:

 

 رقابت عشقی مرگبار بر سر خلافکارترین زن شوش + عکس

 

سرقت از ماشین بازیکن بیحواس پرسپولیس + عکس

 

عجیب تر از این سرقت ها تا به حال ندیده اید (عکس)

 

بررسی مرگ مشکوک پسر در خانه