پارس ناز پورتال

قبل از ازدواج چه کتاب هایی بخوانیم؟

قبل از ازدواج چه کتاب هایی بخوانیم؟

قبل از ازدواج چه کتاب هایی بخوانیم؟ 

قبل از ازدواج چه کتاب هایی بخوانیم؟ عاشق شدن یک تجربه بزرگ قدرت مند و جادویی می باشد. ازدواج را میتوان به عنوان یک نقطه عطف بسیار مهم در زندگی در نظر گرفت. به همین دلیل است که کتاب هایی که درباره ازدواج هستند. کتاب هایی پر مخاطب و اثراتی نافذ می باشند. بهتر است افراد در مورد ازدواج و پیش از ازدواج مطالعاتی داشته باشند.

 

این کتاب ها و مطالعات می توانند در امر مهم ازدواج به افراد کمک های بسیار بزرگی کنند. اگر برای چالش هایی که ممکن است بعد ها در زندگی مشترک به وجود آید افراد شناخت کافی داشته باشند. می توانند به راحتی با آن روبرو شده و آن را پشت سر بگذارند. ازدواج می تواند عجیب ترین و شگفت انگیز ترین تجربه زندگی هر فردی باشد.

 

نویسندگان کارشناسان و روانشناس های زیادی در مورد ازدواج کتاب های گسترده ای نوشته اند. این کتاب ها بینش ها و توصیه های بسیاری را برای افراد به اشتراک می گذارند. همچنین این کتاب ها به خوانندگان می آموزند که چگونه مسائل و مشکلات زندگی خود را حل کنند. علاوه بر این آن ها می توانند با خواندن کتاب های مناسب و کاربردی رفتار همسرشان را بهتر درک کنند.

 

کتاب های مفید قبل از ازدواج

در ادامه این مقاله لیستی از کتاب های جالب و محبوب که قبل از ازدواج باید خوانده شوند نام برده شده است. افراد با خواندن این کتاب ها می توانند رابطه ای سالم تر و قوی تری داشته باشند. کتاب هایی که در ادامه معرفی شده اند برای دوران قبل و حین ازدواج بسیار کاربردی و مفید می باشند.

قبل از ازدواج چه کتاب هایی بخوانیم

زیرا به خانم ها و آقایان کمک می کنند که زندگی خوب و آرامی داشته باشند. افرادی که به دنبال یک رابطه سالم و قوی هستند بهتر است کتاب های توصیه شده در این موضوع را مطالعه کنند. همچنین افرادی که قصد ازدواج دارند یا در یک رابطه قوی هستند.

 

برای بهتر شدن ادامه رابطه شان می توانند مطالعاتی در این زمینه داشته باشند. افرادی که قصد ازدواج دارند اما به دلیل محدودیت زمانی و بودجه کم نمی توانند با یک مشاور صحبت کنند. خواندن کتاب راه حل بسیار مناسبی برای آن ها خواهد بود. همچنین به آن ها برای داشتن یک رابطه قوی و مناسب کمک خواهد کرد.

 

بیشتر بخوانید: چگونگی برخورد با مردان قبل از ازدواج چه می دانید؟

 

کتاب سیر عشق

این کتاب اثر یک نویسنده بسیار بزرگ می باشد. نویسنده کتاب سیر عشق یک جستار نویس و فیلسوف سوئیسی_انگلیسی است. او آلن دوباتن نام دارد. کتاب سیر عشق اولین بار در سال دو هزار و شانزده منتشر شد. محتوای این کتاب یک رمان کاملاً متقاعد کننده و عاطفی می باشد.

 

همچنین کتابی بسیار جذاب برای کسانی است که به عشق اعتقاد دارند. این رمان داستان زندگی یک زوج را ترسیم می کند که نویسنده از طریق آن ها تعهد، لطافت، شیفتگی و خیانت را بررسی می نماید. تمام نکاتی که در این کتاب بررسی شده اند در حالت واقعی گرایانه به تصویر کشیده شده است.

 

همچنین دو باتن ماهیت اصلی عشق را از طریق این داستان توضیح می دهد. کتاب سیر عشق یک کتاب فلسفی، تخیلی و روان شناختی است که افراد را ترغیب می کند تا با شخصیت های آن عمیقاً همزاد پنداری کنند. همچنین افراد را وادار می کند که تفکر عمیق تری درباره عشق داشته باشند.

 

محتوای کتاب سیر عشق

در کتاب سیر عشق نویسنده از این قرار ملاقات تا زمان بچه دار شدن فرد را به تصویر می کشد. موضوعاتی که نویسنده در این کتاب به آن پرداخته است. ملاقات ها، ازدواج، روابط عاشقانه لطیف، آشفتگی و مسائل رمانتیک می باشد. علاوه بر این مسائل دردناک، خنده دار و کاملاً غیر رمانتیک نیز در این رمان دنبال می شود.

 

تقریبا همه افراد از هیجان ها و اتفاق های روزهای اولیه عاشق شدن آگاهی دارند. اما تاکنون کسی به آن فکر کرده که بعد از فروکش کردن هیجان اولیه چه پیش می آید. در این کتاب داستان زندگی زن و شوهری در ادینبورگ به تصویر کشیده شده است. این زوج دارای نام های رابعه و کریستن می باشند که عاشق هم می شوند و در نهایت ازدواج می کنند.

 

آن ها در طول زندگی بچه دار شده و سال های زیادی را در کنار هم می گذرانند. اما با توجه به این داستان می توان فهمید که داشتن رابطه ای طولانی مدت به معنای عشق و خوشبختی نیست. افراد همراه با این دو نفر می توانند اولین موج عشق و شیفتگی را در سیر زندگی ببینند.

 

کتاب دو باتن به بررسی هر چیزی که بعد از عشق روی می دهد و افراد برای حفظ عشق به آن نیاز دارند می پردازد. در کتاب سیر عشق همه اتفاق هایی که در زندگی برای زن و شوهر ها رخ می دهد را بررسی کرده است. همچنین در مورد اینکه عشق می تواند طولانی مدت باقی بماند نیز سخن گفته و آن را در قالب داستان به تصویر کشیده است.

 

کتاب آیا تو آن گمشده ام هستی

این کتاب نوشته یک مشاور روابط، روانشناس نویسنده و کارشناس می باشد. که در زمینه رشد شخصی نوشته شده است. نویسنده آن باربارا دی آنجلیس می باشد. این کتاب اولین بار در سال هزار نهصد و نود و نه چاپ و منتشر شد. کتاب آیا تو آن گمشده ام هستی به افراد کمک می کند که شریک زندگی مناسب خود را پیدا کنند.

 

همچنین به آن ها کمک می کند که عشق شان را برای همیشه بتوانند پایدار و ثابت نگه دارند. نویسنده این اثر سعی کرده هر چیزی را که لازم است افراد در مورد سازگاری بدانند فاش می کند. علاوه بر این به آن ها نشان می دهد که چگونه می توانند یک رابطه درست و رضایت بخش داشته باشند. در نهایت افراد را آماده می کند که درون رابطه ای پا بگذارند که لیاقت آن را دارند و برای داشتن آن تلاش می کنند.

 

نویسنده توصیه های بسیار قدرت مند و تکنیک هایی جذابی به افراد ارائه میدهد. این موارد به هزاران نفر کمک کرده که بتوانند زندگی خود را تغییر داده و سامان بخشند. نویسنده در این کتاب و اثر بسیار جذاب نحوه ایجاد یک عشق ماندگار و فرمول عشق پایدار را به افراد یاد داده است. همچنین به کسانی که در یک رابطه هستند این کتاب کمک می کند همسرشان را بهتر درک کنند و رابطه سالم تری و پایدار تری داشته باشند.

 

بیشتر بخوانید: قبل از ازدواج چه واکسنی باید زد؟

 

اهمیت خواندن کتاب آیا تو آن گمشده ام هستی

این کتاب یکی از مهم ترین کتاب هایی است که لازم است افراد آن را بخوانند. زیرا آن ها با خواندن این کتاب متوجه می شوند که چگونه از انجام اشتباهات بزرگ در یک رابطه عاشقانه جلوگیری کنند. همچنین آن ها یاد می گیرند که چگونه عیب های مهم را در شریک عاطفی و شریک زندگی شان تشخیص دهند. نکته مهم تر اینکه افراد با خواندن این کتاب می آموزند چگونه انتخاب های بهتری داشته باشند.

کتاب های مربوط به ازدواج

بسیار حائز اهمیت است که افراد بدانند زمان و دوره کودکی شان چگونه می تواند بر زندگی عاشقانه آینده تاثیر بگذارد. این مورد را نیز می توان با خواندن این کتاب یاد گرفت. علاوه بر این در کتاب آیا تو آن گم شده ام هستی شش ویژگی ضروریه همسرشان را می فهمند. افراد باید با کسی ازدواج کنند که این شش ویژگی ضروری را داشته باشد. همچنین باید یاد بگیرند که چگونه بتوانند این ویژگی های ضروری را پیدا کرده و بیابند.

 

کتاب آیا تو آن گم شده ام هستی برای چه کسانی مناسب است؟

این کتاب برای همه افرادی که ازدواج کرده اند مناسب می باشد. همچنین برای کسانی که در یک رابطه جدی هستند بسیار مناسب می باشد. همچنین افرادی که هرگز در یک رابطه نبودند و رابطه مناسبی نداشته اند نیز می توانند این کتاب را بخوانند.
افرادی که مجرد هستند یا حتی طلاق گرفته اند بهتر است این کتاب را بخوانند.

 

زیرا با خواندن آن متوجه می شوند که به چه دلیل انتخاب های گذشته برای آن ها مناسب نبوده است. علاوه بر این یاد می گیرند چگونه با درک و آگاهی بالا وارد یک رابطه شوند. علاوه بر این افرادی که عاشق هستند متوجه می شوند رابطه ای که اکنون در آن قرار دارند. برای افراد مناسب است یا خیر.

 

این کتاب می تواند برای افراد متاهل نیز بسیار کاربردی باشد. زیرا به آن ها کمک می کند تفاوت های خود و همسر شان را درک کنند. همچنین سعی کنند که آن را به تعادل برسانند. با انجام این کار افراد احساس خوشبختی بیشتری در زندگی خواهند داشت. اگر بخواهیم کل کتاب را در یک جمله خلاصه کنیم. باید بگوییم با کسی که می شناسید ازدواج کنید.

 

کتاب پنج زبان عشق

کتاب پنج زبان عشق دارای رازهایی برای داشتن یک عشق پایدار می باشد. این کتاب اثر یک نویسنده موفق همچنین سخنران و مشاور حاذق می باشد. کتاب پنج زبان عشق برای اولین بار در سال هزار و نهصد و نود و دو چاپ و منتشر شد. هدف اصلی این کتاب کمک به مردم است. که بتوانند به همسرشان عشق خود را نشان دهند.

 

همچنین به آن ها یاد می دهد که چگونه عشق خود را اعلام کنند. که مورد استقبال و توجه قرار گیرند. افرادی که به دنبال تغییر در رابطه و حتی قدر دانی و درک خود یا عشق شان هستند. می توانند این کتاب را بخوانند. کتاب پنج زبان عشق در مورد زبان هایی است. که نشان دهنده عشق و پذیرش آن می باشد.

 

افرادی که می خواهند از شیوه درست عشقشان را نشان دهند و بپذیرند. می توانند از زبان های موجود در این کتاب استفاده کنند. نویسنده این کتاب اعتقاد دارد که افراد برای اینکه بتوانند عشق واقعی خود را شکوفا کنند. باید با زبان عشق اصلی ارتباط برقرار کنند.

 

ارتباط با زبان عشق اصلی با شریک زندگی می تواند موجب نشان دادن عشق واقعی و شکوفا شدن رابطه شود. نویسنده این کتاب بعد از ۳۰ سال مشاوره ازدواج به این نتیجه رسید که عشق دارای پنج زبان اصلی و کلیدی می باشد. همچنین این پنج زبان اصلی دارای لهجه ها و لحن های بسیار زیادی هستند. پنج زبان اصلی عشق شامل موارد زیر می باشند.

 

۱_ کلمات تایید

۲_زمان با کیفیت

۳_ دریافت هدیه

۴_خدمات

۵_ لمس های فیزیکی

 

بیشتر بخوانید: همه چیز درباره جدایی قبل از ازدواج

 

محتوای کتاب پنج زبان عشق

کتاب پنج زبان عشق بسیار خواندنی جذاب و دارای متنی روان است. کوتاه بودن این کتاب به افراد این امتیاز را می دهد که بتوانند تمام دغدغه ها و مشکلات زندگی آن را در هر فرصتی بخوانند. همچنین ممکن است راه های بسیار مختلف و متعدد را به افراد برای نشان دادن عشق شان نشان دهد. همچنین کتاب پنج زبان عشق راه حل های عملی برای افراد ارائه می کند.

 

گفته می شود که این کتاب ممکن است برای چالشهای بزرگ زندگی کافی نباشد. به عنوان نمونه نمی توان از آن برای خیانت یا مشکلات ارتباطی کمک گرفت. زمانی که افراد عاشق می شوند احساس سرخوشی و خوشحالی می کنند. آن ها اغلب این توهم را دارند که شریک زندگی شان بسیار بی نقص است.

 

همچنین احساس می کنند که عشق درون رابطه شان برای همیشه ماندگار است. اما بعد از مدتی تقریباً همه زوج ها به این نتیجه می رسند که در چرخه رابطه گیر کرده اند. آن ها نمی توانند عشق خود را ابراز کنند. این کتاب به آن ها نشان می دهد که با زبان های مختلف عشق را ابراز نمایند.

 

نویسنده در طول کتاب سعی کرده موضوع را به زبان های چینی و انگلیسی تشبیه کند. او گفته است با این که هر دوی این زبان ها بسیار موثر هستند. اما اگر افراد نتوانند زبان هم را بفهمند. هرگز نمی توانند ارتباط موثر و قوی برقرار نمایند. زمانی که افراد بتوانند زبان عشق یکدیگر را بشناسند. ارتباط و صمیمیت همچنین درک بیشتری نیز از رابطه خواهند داشت.

 

کاربرد کتاب پنج زبان عشق

گاهی پیش می آید که زوجین یکدیگر را دوست داشته باشند. اما احساس کنند که مورد بی مهری طرف مقابل شان قرار می گیرند. این در حالتی است که عشق خود را متفاوت نشان می دهند و آن را به نحو متفاوتی دریافت می کنند. یعنی زبان عشق یکسانی با همسرشان ندارند.

بهترین کتاب ها درمورد ازدواج

این افراد با کمی آگاهی و دانش در مورد زبان عشق همسر و شریک عاطفی شان می توانند رابطه بهتری برقرار کنند. به طور کلی زبان عشق شریک عاطفی می تواند یک رابطه قوی تر و پایدارتر ایجاد کنند. نفهمیدن زبان عشق بین زوجین می تواند رویای آن ها برای داشتن یک زندگی شاد را نقشه بر آب کند.

 

کتاب زوج های باهوش آخرش پولدار می شوند

کتاب زوج های باهوش آخرش پولدار می شوند اثر یک میلیونر خود ساخته و کارشناس مالی می باشد. او این کتاب جذاب و کاربردی را در سال دو هزار و یک منتشر کرد. نویسنده این کتاب جذاب دیوید باخ می باشد. این کتاب بعد از آن بار ها و بارها به چاپ رسیده است. همچنین دارای طرفداران بسیار زیادی است.

 

پول معمولاً مهم ترین و بزرگ ترین تنش زندگی زناشویی می باشد. پس بهتر است افراد یک برنامه کاربردی برای امور مالی خود داشته باشند. همچنین از این برنامه در زندگی مشترک شان به طور شراکتی استفاده کنند. بسیار طبیعی است که یک زوج دیدگاه های مختلفی در مورد امور مالی داشته باشند.

 

اما می توانند تلاش کنند که این دیدگاه های مختلف را با یک راه کار مشترک محقق سازند. باخ می گوید که این تفاوت ها نیستند که منجر به مشکلات در ازدواج می شوند. بلکه آن چیزی که منجر به ایجاد چالش در زندگی مشترک می شود. رسیدگی نکردن به اختلافات و درگیری ها می باشد.

 

این کار منجر به وجود آمدن اختلافات و درگیری های جدید در طول زندگی می شود. افراد به صورت آشکار در مورد پول حرف نمی زنند. بنابراین ممکن است اطلاعات اولیه بسیار کمی در مورد خواسته های مالی همسر خود داشته باشند. او معتقد است که مدیریت پول مسئله ای است که افراد و زوجین باید روی آن کار کرده و برنامه ریزی دقیقی برای آن داشته باشند.

 

همچنین لازم است که به شیوه ای بسیار مثبت درباره آن صحبت کرده و به توافق برسند. به عنوان نمونه او باور دارد که همه زوج ها باید از مخارج خود حتی از کوچک ترین خریدهایی که انجام می دهند آگاه باشند. این کار موجب ایجاد تغییرات مثبت مالی و عاطفی در زندگی مشترک آن ها خواهد شد. این آگاهی از خرید ها و مخارج به طور منظم را در کتاب های موفق آخرش پولدار می شوند را فاکتور لات می نامند.

 

بیشتر بخوانید: جواب سوالات مشاوره قبل از ازدواج

 

محتوای کتاب زوج های باهوش آخرش پولدار می شوند

در واقع دیوید باخ در کتاب زوج های باهوش آخرش پولدار می شوند مراحل بسیار ساده و ابزار های آسان را برای استفاده زوجین ارائه می دهد. زوج های باهوش با استفاده از این موارد یاد می گیرند که تصمیمات مالی هوشمندانه و کاربردی برای اوضاع مالیشان با هم بگیرند. او فرمول ها و نمودارهای واضح و ساده ای کشیده است که تقریباً همه افراد می توانند از آن استفاده کنند.

 

علاوه بر این نحوه پس انداز کردن درست را به افراد یاد می دهد. خرج کردن صحیح یکی از مهم ترین مواردی است که در این کتاب برای زوجین ارائه داده شده است. همچنین نکاتی برای سرمایه گذاری و مدیریت دوران بازنشستگی در این کتاب به طور مفصل توضیح داده شده است.

 

نویسنده این کتاب حقایقی اصولی و توصیه های اساسی همچنین اقداماتی عملی در مورد برنامه ریزی مالی به زوج ها یاد می دهد. زوجین با رعایت این موارد می توانند کار های زیادی برای رفاه مالی خود انجام دهند. نویسنده در مورد برخی از افسانه ها در مورد زوج ها و پولشان را توضیح می دهد و به خوانندگان ارائه می دهد.

 

نویسنده این کتاب نیز مانند بسیاری از نویسندگان برنامه ریزی مالی از افراد می خواهد که اهداف واقعی خود را در طول زندگی مشترک تعیین کنند. نویسنده در مورد اهمیت برنامه ریزی مشترک همچنین بحث در مورد مسائل مالی آینده نکات بسیار جذاب و کاربردی را به زوجین یاد می دهد.

 

کتاب هفت اصل برای موفقیت در ازدواج

کتاب هفت اصل برای موفقیت در ازدواج اثر جان گاتمن می باشد. جان گاتمن یک نویسنده و پژوهشگر، همچنین روانشناس آمریکایی است که کتاب هفت اصل برای موفقیت در ازدواج را در سال هزار و نهصد و نود و نه را منتشر کرد. این کتاب بعد از انتشارش به پرفروش ترین کتاب نیویورک تایمز تبدیل شد.

 

در این کتاب هفت اصل ارائه داده شده است. که زوج ها با کمک آن می توانند یک مسیر پایدار و طولانی داشته باشند.
همچنین به آن ها برای داشتن یک رابطه پایدار کمک می کند. ازدواج های ناخوشایند و نامطلوب بیمار شدن افراد را تا سی و پنج درصد افزایش می دهد. همچنین ممکن است طول عمر افراد را حدود ۴ سال کاهش دهد.

پیش از ازدواج چه کتابی بخوانیم

نویسنده این کتاب به عنوان یک استاد روانشناسی در دانشکده واشنگتن، مدیر و موسس زناشویی خانواده در سیاتل بود. او طی سالیان زیادی زوج های متاهل را با جزئیات متفاوت مورد بررسی و مطالعه قرار داد. همچنین همراه همکارانش صد ها زوج علی الخصوص آن هایی که تازه ازدواج کرده بودند و زوج هایی که طولانی مدت در کنار هم بودند را مورد بررسی و مطالعه قرار داد.

 

سپس با تمام این زوج ها مصاحبه کرد و از صحبت های آن ها فیلم گرفت. در نهایت سطح استرس، ضربان قلب، همچنین جریان عروق، فشار خون و سیستم ایمنی شان را تحت کنترل قرار داد. این تحت کنترل قرار دادن این موارد حدود یک سال طول کشید. تا نویسنده ببیند روابط آن ها به چه صورت پیش می رود. سپس بر اساس این موارد کتاب های بسیار موثر و مفیدی علی الخصوص کتاب هفت اصل برای موفقیت در ازدواج را نوشت.

 

محتوای کتاب هفت اصل برای موفقیت در ازدواج

نام کتاب ۷ اصل برای موفقیت در ازدواج می باشد. محتوای آن ل یک ازدواج موفق است. همچنین در آن نشانه هایی بسیار بارز از ازدواج ناموفق مورد بحث قرار می گیرند. این کتاب برای تقویت یک رابطه و ازدواج موفق بسیار کاربردی و مفید می باشد. از مهم ترین پیشنهاد هایی که نویسنده به خوانندگان کتاب می کند.

 

این است که ویژگی های مثبت شریک زندگی خود را بر روی کاغذ یا درون فهرست هایی یادداشت کنند. سپس در کنار ویژگی ها مثال هایی که نشان دهنده هر ویژگی است را در کنار آن بنویسند. در نهایت بعد از کامل شدن لیست آن را برای یکدیگر بخوانند. نویسنده در این کتاب نشان می دهد که پایه و اساس یک ازدواج صحیح و شاد دوستی عمیق همراه با احترام متقابل می باشد.

 

نگرش مثبت می تواند در هر رابطه ای علی الخصوص در ازدواج و روابط عاشقانه تاثیر گذار باشد. گاتمن در مورد اهمیت هوش هیجانی در زوجین نکات بسیار جالبی را شرح می دهد. همچنین او هفت اصل را به طور کامل توضیح می دهد. که زوج ها باید آن ها را دانسته و از آن پیروی کنند. تا ازدواج موفقی داشته باشند. همچنین روابط خود را بهبود ببخشند. این هفت اصل به تحمل روز های سخت و چالش برانگیز افراد نیز کمک می کند.

 

بیشتر بخوانید: حکم دوستی قبل از ازدواج چیست؟

 

کتاب غرور و تعصب

یکی از تاثیرگذارترین نویسندگان در ادبیات انگلستان کتاب غرور و تعصب را نوشته است. این نویسنده جین آستین نام دارد. او کتاب غرور و تعصب را اولین بار در سال هزار و هشتصد و سیزده منتشر کرد. او در فهرست محبوب ترین کتاب های جهان در میان کتاب های ادبی قرار گرفته است. از این کتاب تاکنون بیش از ۲۰ میلیون نسخه فروخته شده است.

 

محتوای کتاب در مورد خانواده ای است که پنج دختر دارند و در زمانی زندگی می کنند. که همه دختران خانواده تحت فشار برای تامین آسایش خانواده هستند. آنان به دنبال پیدا کردن همسران ثروتمند در زندگی می باشند. افراد با خواندن این رمان متوجه می شوند که عشق می تواند تا چه حد در تعصب و غرور پنهان شده باشد. افراد با درک این مسئله می توانند دنیایی زیبا و پر از احساسات داشته باشند.

 

در این داستان الیزابت قصد دارد با مردی ازدواج کند که عاشق او می باشد. او خواستگار هایش را رد می کند تا زمانی که با آقای دارسی که مردی ساکت مغرور و ثروتمند است آشنا شود. آقای دارسی ابتدا به الیزابت هیچ علاقه ای ندارد. اما با گذشت زمان عاشق او می شود. الیزابت در طول رمان به این نتیجه می رسد که غرور و تعصب دارسی نسبت به او ساختگی می باشد و او یک مرد واقعی اما کمی خجالتی است.