پارس ناز پورتال

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات

تنگ کردن واژن با روش های خانگی طبیعی و موثر

تنگ کردن واژن با روش های خانگی طبیعی و موثر

تنگ کردن واژن با روش های خانگی طبیعی و موثر 

شل شدن واژن و یا افتادگی آن در سنین میانسالی و بعد از زایمان برای هر خانمی رخ می دهد، زنان زیادی هستند که از عارضه شل شدن واژن و یا گشاد شدن آن ناراضی اند و بعضا دست به عمل هاي جراحی میزنند، ما امروز نکات و آموزش هاي خانگی رابه شما خواهیم گفت که نقش موثری در جمع شدن و تنگ شدن واژن بطور طبیعی و استاندارد دارند، همراه با ما بمانید.

تنگ کردن واژن با روش های خانگی طبیعی و موثر

درمان های خانگی تنگ کردن واژن

 

نکته آغازین

این روش‌ها در بازگرداندن تنگی واژن بسیار موثر هستند. رژیم‌هاي غذایی و تمرینات ورزشی اثرات طولانی مدت دارند، اما ممکن است لازم باشد برای به‌دست آوردن نتایج مطلوب، زمان زیادی را صبور باشید. اگر صبر و حوصله داشته باشید این روش‌هاي درمانی در طول زمان تاثیر خودرا خواهند گذاشت.

 

این لیست شامل موثرترین روشهای درمانی خانگی و طبیعی است برای تنگ کردن واژن است بدون اینکه لازم باشد از هر نوع دارو، قرص یا دارو استفاده کنید. بنابر این، اگر به دنبال این هستید که دریک زمان کوتاه و با استفاده از روش‌هایي طبیعی واژن‌تان را در خانه تنگ کنید، این مقاله را نادیده نگیرید.

 

علل شل شدن واژن

= زایمان
= چاقی
= جراحی که قبلا دراین ناحیه انجام داده‌اید
= زیاد بلند کردن وسایل سنگین
= ورزش سنگین بطور منظم
= ترومای لگن
= یائسگی
= درد مزمن کمر
= عطسه‌ي مکرر یا سرفه
= یبوست مکرر

 

شل شدن واژن یک روند طبیعی است، اما راه‌هایي برای تنگ نگه واژن وجوددارد. تعداد زیادی از زنان برای تنگ کردن واژن انجام جراحی پلاستیک واژینال را انتخاب میکنند در حالی‌که این درمان می تواند خطرات برای سلامتی داشته باشد. عده اي از روش‌هاي طبیعی وجود دارند که میتوانند بشما کمک کنند تا واژن خودرا در خانه‌تان تنگ کنید.

 

نحوه‌ی تنگ کردن واژن به طور طبیعی

چند عادت خوب وجوددارد که می تواند بشما کمک کند تا واژنی سالم داشته باشید.

 

1. یک رژیم غذایی سالم داشته باشید.

یکی از بهترین راه‌هاي تنگ کردن واژن، داشتن رژیم غذایی است که به تقویت دیافراگم لگنی کمک می کند. بر طبق یک مطالعه ، شما باید غذا هاي غنی از استروژن مانند شنبلیله، انار، دانه‌ي کنجد، دانه‌ي سویا و همچنین محصولات آن، هویج، گندم پوست‌ کنده و سیب مصرف کنید. علاوه بر این، خاطرجمعی حاصل کنید که کربوهیدرات‌هاي غلات کامل ارگانیک و پروتئین حیوانی بدون چربی رابه میزان بیش‌تری مصرف می کنید.

 

۲. روش‌هاي بهداشتی

یکیدیگر از روش‌هاي موثر برای تنگ کردن واژن استفاده از متدهای بهداشتی روزانه است. بعنوان مثال، هنگامیکه حمام میکنید، بهتر است خودتان را بادقت تمیز کنید. شما می توانید از یک پاک‌کننده‌ي نرم برای تمیز کردن و آبکشی واژن‌ تان استفاده کنید. عده اي از محصولات مانند صابون‌هاي گیاهی وجوددارد که میتوانید هنگام حمام استفاده کنید. یادتان باشد محصولاتی را انتخاب کنید که برای واژن شل توصیه میشوند.

تنگ کردن واژن با روش های خانگی طبیعی و موثر

مظابق با مطالعه‌اي در مورد درمان‌هاي طبیعی برای مهار روند شل شدن واژن، میتوانید از صابون‌هاي گیاهی استفاده کنید بدون اینکه در مورد احتمال بروز عوارض جانبی نگرانی داشته باشید. استفاده از صابون گیاهی به غیر از اینکه به سفت شدن واژن شل کمک می کند، می تواند در از بین بردن بوی واژن و همچنین مشکل ترشح بیش از حد از واژن و التیام کشسانی عضلات این ناحیه موثر باشد.

 

بنظر می رسد که انجام اینکار خیلی آسان باشد اما در حقیقت تعداد زیادی از آدم‌ها اینکار را انجام نمیدهند. واقعیت این است که واژن به خودی خود و بدون استفاده از مواد شوینده تمیز است. خاطرجمعی حاصل کنید که از آب ولرم برای شستن منطقه‌ي واژن استفاده کنید. اگر صابون در داخل واژن باقی بماند، میتواند پوست را تحریک کند. علاوه بر این، هنگامیکه شما در دوره‌ي قاعدگی به سر می برید، بسیار مهم است که بهداشت رابه خوبی رعایت کنید.

 

۳. کرم‌هاي گیاهی

پس از تمیز کردن خود، از کرم‌هاي گیاهی برای بازیابی حالت کشسانی عضلات واژن استفاده کنید. شما باید از دکتر‌تان بخواهید تا بشما در پیدا کردن مناسب‌ترین کرم برای ناحیه‌ي واژن کمک کند. از ژل، آب و روان‌کننده‌ها استفاده کنید تا کمک کنید که حرکت آن نرم و آسان باشد. در واقع، استفاده از ژل یک راه‌حل مناسب برای رفع شل شدن واژن است. این ماده میتواند سبب صرفه‌جویی در زمان‌تان شود و هیچ آسیبی هم بشما نمیرساند.

 

۴. هنگام داشتن رابطه‌ي جنسی، پاهایتان رابه یک دیگر نزدیک نگه دارید.

تنگ کردن واژن با روش های خانگی طبیعی و موثر

این یکی هم نکته‌ي مفیدی برای تنگ کردن واژن بطور طبیعی است که باید بدانید و برای همیشه آنرا دنبال نمایید. شما باید این نکته را هنگام انجام رابطه‌ي جنسی رعایت کنید. سعی کنید در هنگام انجام رابطه پاهای‌تان را نزدیک به هم نگه دارید.

 

۵. یادتان باشد که همیشه لباس زیر پنبه‌اي بپوشید.

زمانی که پای تنگ کردن واژن با استفاده از راهکارهای طبیعی به میان می آید، پوشیدن لباس زیر پنبه‌اي می تواند گزینه‌ي خوبی برای شما باشد. لباس زیر پنبه‌اي میتواند سریع خشک شود، بنابر این سبب می شود که هوا به اسانی جریان داشته باشد. پوشیدن لباس زیر پنبه‌اي میتواند از باکتری‌هاي ناسالم که باعث عفونت می شوند جلوگیري کند. بنابر این، یادتان باشد که همیشه لباس زیرهای تولید شده با پارچه‌هاي سبک که اجازه میدهد منطقه واژن به خوبی نفس بکشد.

 

۶. از اسپری‌ هاي شیمیایی استفاده نکنید.

این مورد هم در واقع روشی طبیعی برای تنگ کردن واژن در خانه است، در صورتی که به دنبال تنگ کردن واژن بطور موثر هستید. اسپری‌هاي شیمیایی میتوانند برای خوشبو شدن واژن استفاده شود، اما ممکن است عوارض جانبی ناخواسته نیز ایجاد کنند. اسپری‌هاي شیمیایی در هنگام اینکه منطقه‌ي واژن را تمیز نگه می‌دارند، میتوانند تمام باکتری‌هاي مفید را از بین ببرند.

تنگ کردن واژن با روش های خانگی طبیعی و موثر

بنابر این، از مصرف اسپری‌ها یا کرم‌هاي شیمیایی پرهیز کنید، و بجای آن ها محصولات طبیعی و بدون مواد شیمیایی را انتخاب کنید. همچنین، میتوانید اسپری خودرا با مخلوط کردن چند قطره روغن خوشبو مانند روغن خوشبو گل رز، روغن اسطوخودوس و غیره تهیه کنید. پس از دوش گرفتن از اسپری خود استفاده کنید و قبل از اینکه لباس بپوشید، دقت کنید که پوست‌‌ این ناحیه خشک باشد.

 

۷. استفاده از ویتامین E:

با توجه به تحقیقاتی که در مورد مزایای ویتامین E صورت گرفته‌است، این ویتامین یکی از بهترین ویتامین‌ها مفید برای عملکرد مناسب اندام‌هاي داخل بدن است. ویتامین E بعنوان یک درمان خوب برای عده اي از بیماری‌ها از جمله دیابت و فشار خون بالا در دوران بارداری توصیه می شود.

 

با این حال، تعداد زیادی از زنان این واقعیت را نمیدانند که ویتامین E مرطوب‌کننده‌اي برای درمان آسان و موثر خشکی واژن است. علاوه بر این، ویتامین E اگر به درستی استفاده شود، بشما کمک میکند که دیواره‌هاي واژن را سالم‌تر و قوی تر کنید.

 

برای استفاده از ویتامین E در منطقۀ واژن مراحل زیر را انجام دهید:

سطح بیرونی کپسول ویتامین E را بررسی کنید تا مطمئن شوید که خط و خش یا تیزی روی آن وجود ندارد. همچنین مطمئن شوید که ناخن‌هاي‌تان تیز نیست.

 

= سپس در حالیکه ایستاده‌اید یا دراز کشیده‌اید، به آرامی کپسول ویتامین E را داخل واژن خود قرار دهید.

= نیازی نیست که کپسول ویتامین E را سوراخ کنید یا برش بدهید زیرا pH واژن شما بطور طبیعی می تواند این روغن را جذب کند.

 

در واقع، استفاده از ویتامین E یکی از موثرترین راه‌ها برای تنگ کردن واژن و درمان مشکلات واژن بطور طبیعی است که زنان نباید آنرا نادیده بگیرند.

 

۸. ژل وی‌-تایت «V-Tight»

روش دیگر برای تنگ کردن واژن که باید یاد بگیرید استفاده از ژل V-Tight است، یک کرم طبیعی که میتواند به سفت شدن و تقویت عضلات کف لگن کمک کند. یک مطالعه که در مورد چگونگی استفاده از ژل V-Tight صورت گرفت، نشان داد که این ژل حاوی مواد طبیعی ارگانیک است که ثابت شده سفتی واژن را حفظ میکند و عضلات آنرا تقویت می کند. به سادگی، ژل را بر روی نوک انگشتان‌تان قرار دهید و سپس آنرا روی دیواره‌ي واژن پخش کنید.

 

چند دقیقه ماساژ بدهید و خیلی زود تنگ شدن واژن را احساس خواهید کرد. این ژل کاملا بی‌خطر است، اما ممکن است باعث کم‌ترین عوارض جانبی شود. با این حال، ازآن‌جاییکه مواد تشکیل‌دهنده‌ي ژل‌هاي سفت‌کننده ممکن است واکنش‌هاي آلرژیک ایجاد کنند، قبل از استفاده ازآن با یک فرد حرفه‌اي مشورت کنید. این ژل مخصوصا در صورتی که در ترکیب با روش‌هاي دیگر استفاده شود، موثر است.

 

۹. داروهای گیاهی

استفاده از گیاهان دارویی می تواند بشما کمک کند که ماهیچه‌هاي واژن رابه طور طبیعی سفت کنید. بعضی از گیاهان دارویی را در آب بجوشانید و سپس محلول حاصل رابه مدت طولانی تا زمانی که تاثیر خودرا میگذارند، هرروز روی واژن بمالید. به یاد داشته باشید که استفاده از داروی باکیفیت کلید کار است. در واقع، این یکی از بهترین نکات در مورد تنگ کردن واژن است که شما باید بدانید و برای همیشه ازآن استفاده کنید.

 

تمرینات ورزشی برای تنگ کردن واژن

تمرینات یوگا: یکی از روش‌هاي موثر برای تنگ کردن واژن انجام تمرینات یوگا است. حرکات آرام در یوگا می توانند بشما کمک کنند که دیواره‌ي مهبل، عضلات لگن و تمام عضلات بدن را تقویت کنید. خیلی آسان این تمرین ساده را در خانه انجام دهید. بعنوان مثال، انجام تمرین leg ups ساده است و برای سلامت جنسی بسیار مناسب است. برای انجام این تمرین لازم است که به پشت دراز بکشید پاها را صاف بالا بگیرید.

تنگ کردن واژن با روش های خانگی طبیعی و موثر

مانع خم شدن پاها شوید و سعی کنید پاهای خودرا هنگام بالا بردن و پایین آوردن کاملا صاف نگه دارید. برای رسیدن به بهترین نتایج، این تمرین را هرروز به مدت ۱۰ دقیقه، و دستکم ۵ بار در روز انجام دهید و انجام آنرا چند هفته یا چند ماه ادامه بدهید. با این حال، اگر شما این روش رابا سایر روش‌ها برای تنگ کردن واژن ترکیب کنید، میتوانید سریع‌تر به نتیجه برسید.

 

۲. تمرین ساده‌ي تنگ کردن واژن

دراین‌جا چند مرحله را برای انجام تمرینی ساده جهت سفت کردن مهبل در خانه میبینید:

 

= چندین ثانیه نفس‌تان را نگه دارید و سپس سعی کنید عضلات واژن خودرا منقبض کنید و سپس آنرا آزاد کنید.

= این تمرین ساده برای تنگ کردن واژن را ۱۰ بار در روز انجام دهید.

 

شما می توانید این ورزش را در هر کجا و هر زمانی انجام دهید، اگر میخواهید واژن شل شده‌تان را تنگ کنید.

 

۳. تمرین کگل

راه دیگر برای تنگ کردن مهبل در خانه، تمرین کگل است. با استفاده از این تمرین قادر خواهید بود که عضلات داخلی لگن را فشرده کنید. انجام کگل بسیار ساده است، به زمانی که موقع ادرار کردن ناگهان مانع جریان یافتن ادرار می شوید و آنرا لحظه‌اي متوقف میکنید فکر کنید.

 

این تمرین را برای ۱۰ ثانیه انجام دهید و سپس حدود ۱۰ ثانیه ناحیه‌ي واژن را شل کنید. سعی کنید این تمرین را چند بار درحدود ۵ دقیقه تکرار کنید. بهتر است کگل را ۴ بار در روز انجام دهید تا بهترین فایده‌ي ممکن را ببرید. عده اي از موقعیت‌هاي قرارگیری بدن برای انجام این تمرین عبارتند از:

 

= روی صندلی بنشینید به طوریکه پاها را صاف جلو گذاشته‌اید.

= روی زمین دراز بکشید در حالیکه زیر زانوها بالش گذاشته‌اید و زانوها خم هستند.

= بایستید و زانوها را خم کنید.

 

درنظر داشته باشید که قبل از انجام این تمرین باید ادرار کنید. همچنین، میتوانید فقط عضلات لگن «نه عضلات دیگر» را منقبض کنید. آرام نفس کشیدن هم بسیار مهم است. اگر می خواهید واژن را در خانه سفت کنید، این تمرین را الان انجام دهید.

 

۴. اسکات
تمرین اسکات نیز تمرین خوبی برای تنگ کردن مهبل است. با انجام تمرین اسکات، میتوانید بطور طبیعی واژن خودرا تنگ کنید. اسکات یکی از تمرینات رایج است که تعداد زیادی از آدم‌ها در جهان آن رابه نادرست انجام میدهند. برای انجام درست این تمرین، مراحل زیر را انجام دهید:

 

= پاها را بیش‌تر از عرض باسن باز کنید. انگشتان را در در زاویه‌ي حدودا ۳۰ درجه قرار دهید.

= باسن‌تان را طوری عقب بدهید که انگار می خواهید روی یک نیمکت بنشینید.

= دوباره به حالت ایستاده برگردید. فقط یادتان باشد که در هنگام برگشتن به حالت ایستاده فشار باید روی پاشنه‌ي پا باشد زیرا اینکار به جلوگیري از بلند شدن بر روی انگشتان پا کمک میکند.

 

در واقع، انجام اسکات به تقویت نشیمنگاه و التیام عضلات واژن کمک میکند، باعث تنگ‌تر شدن و قوی تر شدن این عضلات میشود. اسکات همچنین‌ یک تمرین ترکیبی است که مزایای زیادی را برای کل بدن به ارمغان می‌آورد.

 

۵. کشش لگن

تمرین دیگر برای تنگ کردن واژن در خانه، کشش لگن است. تمرینات کششی لگن برای عضلات کف لگن طراحی شده‌اند و می توانند از بروز شل شدگی در ناحیه‌ي لگن جلوگیري کنند. برای انجام این تمرین، شما باید یک صندلی داشته باشید. روش انجام این تمرین:

 

= روی صندلی بنشینید به طوری‌كه پاهای‌تان جدا از هم هستند.

= دست‌ها را روی زانو قرار دهید به طوریکه آرنج بیرون باشد.

= رو به جلو خم شوید، آرنج را خم کنید و سپس وزن قسمت فوقانی بدن را بر روی ران خود قرار دهید.

= سپس، بازوها را باز کنید، قفسه‌ي سینه را بالا ببرید و قسمت جلویی لگن را بالا نگه دارید در حالی‌که قسمت عقبی پایین است.

 

در واقع، این تمرین در تقویت کردن عضلات حمایت‌کننده از لگن موثر خواهد بود. ادامه‌ي این مقاله را در مورد راه‌هاي طبیعی سفت کردن واژن در خانه بخوانید و سپس سعی کنید از یک یا چند مورد از آن ها برای همیشه استفاده کنید!

 

۶. توپک بن وا

روش دیگر برای تقویت کردن دیواره‌هاي واژن در خانه استفاده از توپک بن وا است. استفاده از این توپک بسیار محبوب است زیرا می توان آنرا در خانه انجام داد. هر توپک دارای وزن است، بنابر این هنگامیکه داخل واژن فرو می رود، باید از عضلات لگن برای نگه داشتن آن ها استفاده کنید.

 

هنگامیکه توپ را وارد واژن می کنید، پاها و همچنین عضلات داخلی را منقبض میکنید تا توپ‌ها را همان جا نگه دارید. و توپ کمی در داخل مهبل «واژن» رو به پایین فشار وارد می کند، و آنرا تنگ‌تر می کند. با گذشت زمان، روی این عضلات نظارت کامل خواهید داشت و متوجه تفاوت ایجاد شده در استحکام و تنگی واژن خواهید شد.

 

۷. واژینال کونز

این وسیله نیز برای تقویت دیواره‌هاي واژینال و تنگ کردن واژن بطور طبیعی بسیار ایده‌آل است. واژینال کونز با ابعاد و وزن‌هاي مختلف تولید می شود. برای رسیدن به بهترین نتیجه، باید این تمرین را دو بار در روز و هر بار درحدود ۱۵ دقیقه انجام دهید. این تمرین شامل سر دادن یک مخروط در داخل واژن است به این ترتیب که از سبک‌ترین مخروط که به اسانی می توانید آنرا در داخل بدن نگه دارید شروع میشود.

تنگ کردن واژن با روش های خانگی طبیعی و موثر

با وارد کردن مخروط سنگین‌تر در زمانی که عضلات لگن محکم هستند، ‌ادامه می یابد. در واقع، این روش، طبیعی است و همچنین یک روش ساده است که تلاش کمی نیاز دارد اما نتایجی عالی به بار می‌آورد. بنابر این، در صورتی که می خواهید شل شدگی واژن را در خانه درمان کنید، انجام این روش را مدنظر داشته باشید.

 

درمان‌هاي خانگی

تنگ کردن واژن با روش های خانگی طبیعی و موثر

به منظور قوی نگه داشتن عضلات واژن، میتوانید با استفاده از یکی یا چند مورد از درمان‌هاي خانگی زیر، واژن شل را سفت کنید:

 

۱. پروتئین ارگانیک

برای داشتن عضلات قوی و سالم واژن، باید مقدار زیادی پروتئین ارگانیک مصرف کنید، به ویژه پروتئین‌هایي که برای عضلات مفید هستند، میوه‌هاي ارگانیک و سبزیجات. درحال‌حاضر، ما اغلب به میزان زیادی فست فود مصرف میکنیم که کربوهیدرات زیادی دارند، اما مواد مغذی کمی در انها یافت میشود. بنابر این، سعی کنید از این به بعد غذا هاي ارگانیک مصرف کنید.

تنگ کردن واژن با روش های خانگی طبیعی و موثر

بعنوان یک توصیه بشما باید بگوییم که برای اینکه عضلات نیرومند بسازید، گوشت گاو عالی است. در حقیقت، این واقعا یک نکته‌ي خوب برای تنگ کردن واژن در خانه است، به طوریکه شما باید سعی کنید پروتئین ارگانیک بیش‌تری را در رژیم غذایی روزانه‌تان اضافه کنید.

 

۲. میوه‌ها

تعداد زیادی از میوه‌هاي تازه مانند آناناس، توت‌فرنگی و غیره می توانند بشما کمک کند بوی بد مایعاتی که از مهبل «واژن» می آید برطرف کنید. در واقع، میوه‌هاي تازه میتوانند بشما کمک کنند تا واژن سالمی داشته باشید. علاوه بر این، میوه‌ها همچنین دارای آب فراوانی هستند که کمک میکند بدنتان در شکل خوبی باشد. در حقیقت مصرف میوه‌ها به میزان بیش‌تر نیز از بهترین نکات برای تنگ کردن واژن در خانه است که باید برای همیشه آن رابه کار ببندید.

 

۳. ژل آلوئه‌ورا

استفاده از ژل آلوئه‌ورا بعنوان یکی از بهترین راه‌هاي تنگ کردن واژن در خانه شناخته شده‌است. برای استفاده از این دارو، می توانید برگ آلوئه‌ورا را بردارید و ژل داخل آنرا خارج کنید و سپس آنرا در داخل عضلات واژن خود استعمال کنید. برای رسیدن به بهترین نتایج ممکن، این روش را چند بار در روز تکرار کنید. استفاده از ژل آلوئه‌ورا میتواند به کاهش پرولاپس واژن کمک کند.

 

۴. انگور فرنگی هندی یا آمله

انگور فرنگی هندی بعنوان یکی از موثرترین درمان‌ها برای محکم کردن دیواره‌هاي واژن شناخته شده‌است. ۱۰ تا ۱۲ انگور فرنگی را در آب ساده بجوشانید تا یک جوشانده‌ي مات حاصل شود. سپس، آنرا داخل یک بطری بریزید ودر یک مکان خنک نگه‌داری کنید. قبل از اینکه حمام کنید، این مخلوط را روی ناحیه‌ي واژن استعمال کنید.

تنگ کردن واژن با روش های خانگی طبیعی و موثر

شما باید این روش درمانی رابه طور روزانه انجام دهید تا انعطاف‌پذیری عضلات واژن را افزایش دهید. در واقع، انگور فرنگی یکی از بهترین ماده‌ها برای تنگ کردن واژن بطور طبیعی است که باید بدانید و سپس سعی کنید یه میزان بیش‌تری انگور فرنگی هندی به رژیم غذایی روزانه‌تان اضافه کنید.

 

۵. گیاه دارویی توت مار

گیاه دارویی توت مار یکیدیگر از داروهای عالی برای تنگ کردن واژن در خانه است که نباید آنرا نادیده بگیرید، این گیاه دارویی برای رفع مشکل شل شدن واژن موثر است. توت مار حاوی فیتواستروژن‌هایي است که می توانند نقش مهمی در حمایت از عضلات واژن برای قویتر شدن دارند. عصاره‌ي گیاه توت مار را خارج کنید و سپس آنرا در منطقه‌ي واژن خود بطور روزانه استعمال کنید. این روش برای زنان بالای ۴۰ سال توصیه می شود.

 

۶. پیوراریا میریفیکا

اگر چه این گیاه به خاطر تاثیر زیادی که روی بزرگ شدن پستان دارد شناخته شده‌است، اما میتواند برای واژن نیز مفید باشد. عصاره‌ي این گیاه دارای فیتواستروژن‌هایي است که می توانند روند بازسازی بافت را در ناحیه‌ي لگن و ناحیه‌ي تناسلی افزایش دهند. آنرا دراین مناطق استعمال کنید تا دیواره‌هاي واژن قویتر شوند.

تنگ کردن واژن با روش های خانگی طبیعی و موثر

آیا دوست دارید روش‌هاي موثر دیگری را برای تنگ کردن واژن در خانه یاد بگیرید؟ ادامه‌ي این مطلب را بخوانید و سپس سعی کنید یک یا چند مورد از این درمان‌هاي طبیعی را برای همیشه دنبال نمایید.

 

۷. ماست

یکیدیگر از بهترین نکات درمانی برای تنگ کردن واژن بطور طبیعی که تمایل داریم دراین مقاله هنوان کنیم و دوست داریم همه ی‌ي خوانندگان‌مان بدانند، ‌مصرف ماست به میزان فراوان است. چنین تاثیری به این دلیل است که ماست دارای باکتری‌هاي خوب لازم برای واژن است که کمک‌تان میکنند سالم و سلامت بمانید. علاوه بر این، مصرف ماست به صورت روزانه یک راه عالی برای پیش گیری از عفونت‌ها و و درمان انها است.

 

۸. گیاه دارویی کورکوما کومسا

کورکوما کومسا یک گیاه گلدار است که اثر شگفت‌انگیزی بر روی واژن دارد. استفاده‌ي منظم از کورکوما کومسا میتواند به جلوگیري از پرولاپس دیوار‌ه‌ي واژن کمک کند. تمام کاری که باید انجام بدهید این است که آب ریشه‌ي کورکوما کومسا را بگیرید و سپس آنرا در ناحیه‌ي تناسلی استفاده کنید ودر عرض یک ماه میتوانید شاهد بهبودی باشید.

 

۹. گیاه دارویی مازو

هنگامیکه پای تنگ کردن واژن بطور طبیعی ودر خانه به میان می آید، نباید مازو را نادیده بگیرید. مازو یک گیاه تایلندی است که می تواند بدلیل تاثیری که برای تنگ کردن واژن دارد، مورد استفاده قرار گیرد. این داروی گیاهی حاوی تانن‌ها، فیتو استروژن‌ ها و همچنین خواص قابض است که تاثیر شگفت‌انگیزی روی عضلات واژن دارند و آن ها را قویتر و انعطاف‌پذیرتر می کنند. عصاره‌ي مازو را میتوانید بطور مستقیم در منطقه‌ي واژن استعمال کنید.

 

۱۰. فندق افسونگر

یکیدیگر از نکات موثر برای تنگ کردن واژن، که باید بدانید و سپس آنرا برای همیشه امتحان کنید، استفاده از گیاه دارویی فندق افسونگر است. پوست فندق افسونگر بعنوان یک درمان مؤثر برای مشکل شل شدن ناحیه‌ي واژن به شمار میرود. برای استفاده از این روش، پوست خشک شده‌ي این گیاه را باید خرد و تبدیل به پودر کنید.

تنگ کردن واژن با روش های خانگی طبیعی و موثر

سپس، آن رابا آب مخلوط کنید تا یک محلول گیاهی آماده شود. شما باید از این محلول برای شستن ناحیه‌ي تناسلی خود دستکم یک‌بار در هفته استفاده کنید. فندق افسونگر بعنوان یک قابض نیرومند در بازگرداندن تنگی دیواره‌ي واژن بسیار موثر است.

 

۱۱. سیر

آخرین مورد از این لیست، نکته‌ي بسیار مهمی برای تنگ کردن واژن در خانه است که باید بدانید و سپس برای همیشه ازآن استفاده کنید. سیر میتواند در درمان عده اي از عفونت‌هاي ناشی از قارچ و و پیشگیری از وقوع آن ها موثر باشد. مصرف سیر به صورت پخته یا خام چند بار در هفته یک راه خوب برای قوی و سالم نگه داشتن منطقه‌ي واژن است.

 

 

برچسب‌ها: