پارس ناز پورتال

قاصدک 24

طرز تهیه سالاد هندوانه با سس لیمو

مجموعه : آموزش آشپزی
طرز تهیه سالاد هندوانه با سس لیمو

چنانچه ذائقه غذایی شما مثل من باشد، نمی توانید هندوانه را بدون نمک میل کنید – – و اگر هندوانه به شکل سالاد باشد، شما به طور غریزی به دنبال آب مرکبات و روغن زیتون فوق بکر هستید.

 

اما به عقیده من، هندوانه با چاشنی ترشی لیموترش محشر می شود و یک قاچ خنک آن را به طعمی فوق العاده پیچیده و کاملاً اعتیادآور تبدیل می کند. شما می توانید این غذا را به عنوان اسنک، سالاد یا دسر سرو کنید و آزادانه با چاشنی ها بازی کنید. از آنجایی که من حس جانبدارانه ای به هندوانه خنک دارم، کاملاً مطمئنم که هندوانه گریلی که به این شیوه تهیه گردد، خوشمزه خواهد شد

 

این سالاد سریع برای 4 تا 6 نفر سرو می شود.

 

مواد لازم:
1 هندوانه بدون دانه

یک لیموترش پرورده را به دو نیم کنید، بشویید و به دقت آن را به تکه های کوچک ببرید. (در کل حدود 2 قاشق سوپخوری)

2 قاشق چایخوری لیموترش تازه

5 قاشق سوپخوری روغن زیتون خالص

حدود 3 اونس پنیر فتای خامه ای ( فرانسوی یا بلغاری) که به قطعات کوچک ریز شده باشد.

یک مشت برگ نعنا

یک چهارم فنجان دانه آفتابگردان

 

طرز تهیه سالاد هندوانه با سس لیمو

 

طرز تهیه:

1- جهت تهیه این سالاد، هندوانه را بسته به اندازه به دو نیم یا یک چهارم تقسیم کنید. آنگاه آن را به یک دوم قاچ ضخیم ببرید. من پوست هندوانه دوست دارم، اما اگر دوست نداشتید، می توانید پوست آن را درآورید. برشهای هندوانه ها را در یخچال قرار دهید تا خنک شوند.

 

2- برای تهیه چاشنی لیموی پرورده یا همان ترشی لیمو، پوست هندوانه، آب هندوانه و روغن زیتون را در کاسه ای کوچک مخلوط کنید و سریع بزنید. شدت لیموهای پرورده بسیار متغیر است، بنابراین سس لیمو را بچشید و در صورت نیاز، نمک یا لیمو ترش بیشتری به آن اضافه کنید.

 

3- برای سرو، هر قاچ هندوانه را با کمی سرکه لیموی پرورده آغشته کنید، و در نهایت پنیر فتا، نعنا و دانه های آفتابگردان را روی آن بریزید.