پارس ناز پورتال

تبلیغات

ستاره های ایرانی مشهور که پرونده دادگاهی داشته اند

مجموعه : اخبار سینما
ستاره های ایرانی مشهور که پرونده دادگاهی داشته اند

ستاره های ایرانی مشهور که پرونده دادگاهی داشته اند 

شمار زیادی از ستاره هاي ایرانی مشهور در دوران فعالیت خود با پرونده هاي دادگاهی مختلف روبرو شده اند که حمید صفت آخرین آنها بود. مسائل مالی, قتل, حمل مواد مخدر واز جمله اتهاماتی بوده که در سال هاي جدید بعضی هنرمندان سینما و تلویزیون با آن درگیر شده اند.

 

حمید ص نخستین هنرمندی نیستکه به علت ارتکاب جرم با برخورد قضایی مواجه شده. گذشته از او چهره هاي دیگری هم از خانواده سینما, تلویزیون و موسیقی بوده اند که درگیر این پرونده ها شدند. از بعضی رفع انگ شد و بعضی دیگر دوران محکومیت خود را سپری کردند و بعد آزاد شدند. ما 7 پرونده اي که در سال هاي جدید در مورد هنرمندان مطرح شده را بازبینی لیست کردیم.

 

این‌ها گرچه مواردی میباشند که نام متهمین به صورت کامل «و نه به صورت اختصاری» در رسانه ها اعلام شده. ورزشکاران را هم از این لیست حذف کردیم.

 

1. فرزان اطهری

فرزان طهری مدل و بازیگر ایرانی” سوئدی هست که 4 سال پیش در دوبی به انگ حمل کوکایین به حبس ابد محکوم شد. او در دوران توقیف این انگ را تکذیب کرد و گفت این یک توطئه هست. در سال 92 یک کمپین اینترنتی برای پشتیبانی از او به راه افتاد و افراد مشهور مانند سیروان خسروی و بهرام رادان از او پشتیبانی کردند. در دادگاه تجدیدنظر دستور حبس ابد او به 10 سال حبس کاهش پیدا کرد.

ستاره های ایرانی مشهور که پرونده دادگاهی داشته اند

اطهری از داخل حبس یک ترانه به نام “زندگی ام را نجات بده” خطاب حاکم دوبی خواند. موزیک ویدئوی آن را به دست حاکم دوبی رساندند و خلاصه در سال 2015 در روز ملی کشور امارات او پس از دو سال و هفت ماه آزاد شد. فرزان اطهری متولد 1363 هست و تا 4 سالگی در ایران زندگی کرده.

 

اکنون هم پس از آزادی به داخل ایران رفت و آمدهایی دارد. او پیشینه بازی در فیلمهای چهل سالگی به کارگردانی علیرضا رییسیان و شبانه روز به کارگردانی امید بنکدار را هم دارد.

 

2. فرزاد جمشیدی

“ماه خدا” و “یاد خدا” نام برنامه هایي هست که فرزاد جمشیدی با انها برای افکار عمومی شناخته شد. ظاهر و نحوه اجرای او شبیه مجری هاي دهه 60 و 70 بود اما حضور او در ویژه برنامه سحر ماه رمضان باعث مورد دقت قرار گرفتن او شد. او ریاست دفتر هماهنگی و سازماندهی مجریان سیما را برعهده داشت. حتی در سال 86 هم برای مدت کوتاهی مدیر کل روابط عمومی وزارت بازرگانی بود. چند ماه بعد اما دچار دو پرونده قضایی شد.

ستاره های ایرانی مشهور که پرونده دادگاهی داشته اند

شاکی اول مدعی العموم بود. گفته می شد دادستانی کل کشور به علت شعر طعنه آمیزی که در رادیو درمورد قضات خوانده از او شکایت کرده اما درنهایت با اعلام رضایت شاکی مختومه شد. پرونده دومی که پای جمشیدی در آن گیر بود مربوط به یک شاکی خصوصی بود. شاکی پرونده میگفت

 

توسط این مجری تلویزیونی اغفال شده اما چند ماه بعد او هم اعلام رضایت کرد. در نهایت فرزاد جمشیدی با انتشار نامه اي برای همۀ وقت} با تلویزیون خداحافظی کرد.

 

3. جواد گلپایگانی

جواد نظری گلپایگانی را احتمالا متولدین نیمه اول دهه شصت به گذشته فقط می شناسند. او با بازی در نقش “آتقی” در سریال آینه عبرت به شهرت رسید. او تهیه کنندگی دو فیلم از محمدرضا اعلام و رضا میرلوحی را هم برعهده داشت. جواد گلپایگانی بعدتر درگیر ماجراهایی شد که وی را به کلی از فضای سینما و تلویزیون دور انداخت.

ستاره های ایرانی مشهور که پرونده دادگاهی داشته اند

او ابتدا با یک عابر پیاده تصادف کرد که خانواده متوفی بدون گرفتن خونبها رضایت دادند. بار دوم اما یک تصادف دیگر منجر به جرح پیش آمد که این بار گلپایگانی مجبور شد راهی حبس شود. خودش میگوید در دوران حبس چون از اموالش دور بوده بدهی بالا آورده اما به هر حال به علت مسائل مالی دوران محکومیت اش را تا سال هاي بعد طول کشید.

 

تا این که در بهمن 93 اعلام شد با کمک ستاد خونبها و خیرین, گلپایگانی از حبس آزاد شد. چند سالی مجدد از او خبری نبود تا این که در جریان نام نویسی انتخابات ریاست جمهوری 96 مجدد سر و کله این بازیگر تلویزیونی پیدا شد. او با شعار “ریشه کن کردن مواد مخدر” در انتخابات نام نویسی کرد که طبعا تایید صلاحیت هم نشد. جواد گلپایگانی متولد 1329 هست.

 

4. غزل حشمت

دوشنبه 22 شهریور ساعت چهار صبح, یک 206 صندوقدار که با سرعت 160 کیلومتر بر ساعت در حرکت بود, با دو کارگر شهرداری که در حاشیه بزرگراه حکیم مشغول عملیات آبیاری بودند, تصادف کرد. هر دو کارگر افغان بودند. اولی فوت کرد و دومی چند روزی در بیمارستان بستری بود.

 

همان زمان سایت انتخاب درمورد این ماجرا نوشت: “غزل حشمت در بازداشتگاه به سر می‌برد. هنرمندان و جمعی از مرد خیر در تلاش میباشند با گردآوری وجه و پرداخته خونبها غزل حشمت را از حبس آزاد کنند.”

ستاره های ایرانی مشهور که پرونده دادگاهی داشته اند

فعالیت هاي غزل حشمت گرچه محدود به حضور در ویدئو ویدیو هاي داخلی اوایل دهه 80 شمسی بود اما بازیگری که در هنگام سانحه همراه او بود نام و عرف بیشتری داشت. اتومبیل متعلق به یکی از بازیگران مرد تئاتر و تلویزیون بود که در گزارشات آمده بود خود او در اتومبیل حضور داشته.

 

5. امیر تتلو

امیر تتلو تا هم اکنون چند مرتبه دستگیر شده که دست کم دو بار این توقیف ها انعکاس گسترده اي در شبکه های مجازی داشته و مقامات فوق العاده نظامی و قضایی درمورد آن اظهار نظر کردند. یک مرتبه در آذرماه 92 مسعود زاهدیان رییس پلیس امنیت اخلاقی اعلام کرد این خواننده دستگیر و به قوه قضاییه سپرده شده هست.

 

بار دوم هم شهریور ماه سال پیش بود که 62 روز را در حبس گذراند. شهریور ماه سال پیش امیر تتلو پاس از آن که به دادسرا احضار شد, یک فایل صوتی توهین آمیز خطاب به بازپرس دادسرای فرهنگ و رسانه منتشر کرد.

ستاره های ایرانی مشهور که پرونده دادگاهی داشته اند

همین مسئله اوضاع پرونده وی را پیچیده تر کرد. کار تا جایی ادامه پیدا کرد که تتلو 62 روز را در حبس سپری کرد. پس از آن که عباس جعفری دولت آبادی دادستان عمومی و انقلاب شهر تهران گفت این خواننده در جلسه محاکمه از اقدامات خود عذرخواهی کرده و شاکی او رضایت داده هست, آزاد شد. در ماجرای آزادی او گفته می شد افراد مشهور مانند عباس جدیدی هم میانجیگری کرده اند.

 

6. امیرمحمد زند

امیرمحمد زند در یک گفت و گوی تصویری گفته که اواخر دهه 70 شمسی وقتی مشغول سپری کردن دوران خدمت سربازی خود در یزد بوده یکی از هم خدمتی هایش با اسلحه او خودکشی می‌کند و همین مسئله اساس ساز توقیف او بعنوان آدمکش میشود. در نهایت او بعد از انجام تحقیقات تبرئه می‌شود و همین ماجرا سوژه یکی از قسمت هاي سریال “به جهان بگویید بایستد” می‌شود

ستاره های ایرانی مشهور که پرونده دادگاهی داشته اند

امیرمحمد زند متولد1357 هست و در فیلم هایي مانند اتوبوس شب و تقاطع نقش بازی کرده. در تلویزیون هم سریال هایي مانند ماه و پلنگ, فوق سری و احتمالا برای شما هم رخداد بیفتد با بازی او اکران شده.

 

7. حمید صفت

 به گزارش پارس ناز حمید ص متولد مرداد 1372 در شهر تهران هست. با این حساب او اکنون تازه 24 ساله شده و درگیر یک پرونده قتل هست. او اعتراف کرده که با ناپدری اش درگیر شده و همین احتمالا باعث مرگ او شده هست. حمید ص در سال هاي جدید تک ترانه هایي را به سبک رپ خواند و ویدئو ویدیو هاي آن وی را به شهرت رساند.

ستاره های ایرانی مشهور که پرونده دادگاهی داشته اند

قتل حمید صفت،بازیگران و دادگاه،خواننده هاي ایرانی و دادگاه،پرونده هاي قضایی هنرمندان

ستاره های ایرانی مشهور که پرونده دادگاهی داشته اند