پارس ناز پورتال

تروریست شدن اسطوره باشگاه استقلال (عکس)

تروریست شدن اسطوره باشگاه استقلال (عکس)
زنده یاد ناصر حجازی یکی از اسطوره های باشگاه استقلال تهران و دروازه‌ بان تیم‌ ملی ایران در جام جهانی 1978 آرژانتین با حضور در سری جدید سریال مشهور "هوملند" مورد توجه رسانه‌ های آمریکایی قرار گرفته است به طوری که در یکی از قسمت‌ های فصل سوم این سریال پرطرفدار یک تروریست برای ورود به خاک آمریکا خودش را ناصر حجازی معرفی می‌ کند.

طبق اطلاعات ارائه شده در "هفت صبح" در این قسمت شخصیتی که هدفش حمله به تشکیلات سازمان امنیت آمریکاست با نام مجید جوادی وارد این مجموعه شده است. جوادی در بخشی از نقشه‌ اش خودش را ناصر حجازی معرفی می‌کند تا بتواند از طریق نشان دادن خودش به عنوان یک چهره فوتبالی به آمریکایی‌ ها ضرر بزند.

عکس زنده یاد ناصر حجازی اسطوره باشگاه استقلال


یکی از سیات‌ های انگلیسی زبان مربوط به فوتبال ایران نوشت، آنطور که در شرح داستان آمده، جوادی طرفدار  باشگاه استقلال و ناصر حجازی است. گویا در ادامه سریال هم شخصیت اصلی این فرد خرابکار لو می‌ رود و همه متوجه می‌شوند که او از نام حجازی استفاده کرده است.سایت Washingtonian هم در گزارشی درباره فصل جدید سریال homeland به این نکته اشاره کرده که مجید جوادی با نام ناصر حجازی فعالیت‌ های پولشویی‌ اش را جلو می‌ برد. نقش مجید جوادی را در این سریال را شان تاوب، بازیگر ایرانی-آمریکایی بازی کرده است.


خانم متعصب استقلالی ، بازی شان تاوب در این نقش در حالی رقم خورده که خود وی در گفتگو های مطبوعاتی همواره از اصلیت ایرانی خود با افتخار یاد کرده اما بازی او در نقش یک ترویست همنام حجازی بدون شک این گفته ها را زیر سوال می برد! شان تاوب که یهودی است، متولد ایران است اما از دو سالگی به همراه خانواده به منچستر مهاجرت کرده و  این روزها هم در لوس آنجلس زندگی می کند.


آتیلا حجازی فرزند ناصر حجازی در واکنش به داستان این سریال گفته است: این موضوع هم برایم جالب است هم عجیب. به نظرم سازندگان این سریال با ایرانی‌ها مشکل داشته‌اند که از نام پدرم هم استفاده کردند. ما که کاری جز اعتراض در شبکه‌ های اجتماعی نمی‌ توانیم انجام دهیم. اما امیدواریم که مسئولان این اقدام سازندگان سریال را محکوم کنند چون فقط بحث پدر من نیست و نام ایران هم مطرح شده است.

گفتنی است استفاده از نام اسطوره فوتبال ایران و باشگاه استقلال در این سریال آمریکایی واکنش شدید ایرانی‌ها در شبکه‌های اجتماعی را به دنبال داشته‌ است. تعدادی از ایرانی‌ها با موضع‌ گیری نسبت به این سریال گفته‌اند که آمریکایی‌ ها با این کار به یکی از چهره‌ های قابل احترام ایران توهین کرده‌اند، هر چند از سریالی که از عوامل یهودی و اسرائیلی استفاده کرده بیش از این انتظار نمی‌ رود.