پارس ناز پورتال

تبلیغات

تبلیغات

چگونگی ماساژ با سنگ

چگونگی ماساژ با سنگ

سنگ های بازالتی بطور طبیعی خاکستری یا متمایل به سبز هستند ولی در اثر رطوبت رنگ تیره به خود میگیرند این سنگ ها محتوی آهن تیتانیک و مغناطیسی بوده و به این دلیل گرما را در خود حفظ می کنند  و برای همین در درمان و ماساژ از آنها استفاده می شود دلیل دیگر استفاده از این سنگ ها را انتقال انرژی آن به بدن می دانند و بعضی معتقدند که نوع طبیعی و ماشین نخورده این سنگ ها انرژی بیشتری در مقایسه با نوع تراش داده آن می باشد .

مواد  گداخته در طی میلیون ها سال در اثر آب شکل صاف و مدور پیدا کرده و برای استفاده آماده هستند . البته طبیعی است که سنگ ها کمی زبر وخشن باشند که دراین صورت آنها را با دستگاه صیقل داده و لبه های نا هموار آن ها را صاف و هموار می کنند .

تاریخ استفاده از سنگ را برای درمان و ماساژ به دوران پیش از تاریخ نسبت می دهند تمدن های باستانی عقیده داشتند که استفاده از سنگ برای آرامش قلب  روح و ذهن مفید است  . همچنین چینی ها هم از سنگ برای درمان بر روی نقاط مخصوص بدن (نقاط طب سوزنی ) استفاده می کردند.

هندی ها هم چنین روشی را بر روی نقاط چاکرا بکار می برده اند . پس روش hot stone massage therapy   روش خیلی جدیدی هم نیست ولی در چند سال اخیر این روش به شکل مدرن معرفی و به کارگرفته شده است.

گرما و وزن سنگها تاثیر بسزایی در نرم شدن بافت آن ناحیه دارند. ماساژ سنگ داغ، فشار، سنتی تایلند، ماساژ سوئدی همراه با گرمای نفوذ کننده از سنگ های داغ باعث بر طرف شدن درد، بالا رفتن هماهنگی و تعادل بدن و در نهایت آرامش می شوند. همچنین سنگ های داغی که روی ستون فقرات گذاشته می شوند، باعث آرامش و تسکین سیستم اعصاب مرکزی میشود. در انتها از سنگ مرمر یخ برای برخی نواحی خاص استفاده می شود که این گرما و سرما تعادل را برای بدن به ارمغان می آورد. تجربه ماساژ سنگ داغ یک تجربه منحصر بفرد در صنعت SPA است.

برای این درمان سنگ های بازالتی آتشفشانی که در ست های مخصوص تهیه و به فروش می رسد ، پس از گرم شدن در ظرف مخصوص در آب داغ ( نه خیلی داغ که پوست را بسوزاند )  مستقیما و بدون پوشش روی سطح بدن گذاشته شده و به دو روش درمان انجام می شود.

 ۱) سنگ ها بدون حرکت روی نقاط کلیدی بدن گذاشته می شود تا گرمای آن اثر خود را اعمال نماید. یعنی افزایش گردش خون در ناحیه ، ریلکس کردن عضلات سطحی و کاهش درد موضعی . تراپیست می تواند دراین حال عضلات عمقی تر را ماساژ بدهد .

 ۲) انجام ماساژ به وسیله سنگ یعنی لغزاندن سنگ روی بدن و ناحیه تحت درمان  که با انجام این کار تاثیر حرارت سنگ بر روی بدن بیشتر می شود .

 سنگ ها در شکل ها واندازه های مختلف هستند و بر روی اکثر نقاط بدن حتی میان انگشتان دست و پا نیز استفاده میشوند .

ماساژ Hot Stone  نوعی از ماساژ کلاسیک است. سنگ های صاف با گرمای ملایم بر روی نقاط کلیدی روی بدن قرار داده می شوند. شخص ماساژ دهنده ممکن است سنگ ها را در دست بگیرد و از آنها برای ماساژ مناطق معینی از بدن استفاده کند.

استفاده از سنگهای داغ برای طبابت بر می گردد به زمانهای گذشته. در آن زمان ماساژ دهنده آریزونایی به نام ماری نلسون تکنیک های ماساژ با سنگ های داغ را معرفی کرد و آنرا بنام lastone therapy  نام نهاد. استفاده از سنگ های داغ برای ماساژ خوشایند می باشد.

نلسون کارگاه های آموزشی برای تربیت کردن ماساژورهای بیشتر در lastone  برنامه ریزی کرد. این روش به مرور در spa ها تغییر پیدا کرد و تبدیل به Hot Stone  گردید. از سنگ های صاف و گرم در ماساژ Hot Stone استفاده می گردد.

چرا مردم به ماساژ سنگ های داغ علاقه مند هستند؟

بسیاری از مردم متوجه شده اند که گرمای سنگ های داغ آرامش دهنده هستند و باعث ریلکسی می گردد.

 گرما باعث شل (ریلکس) شدن عضلات می شود و به ماساژ دهنده اجازه می دهد تا بر روی عضلات بدون استفاده از فشار های عمیق کار کند.

مردم همچنین ماساژ سنگ های گرم را برای موارد سلامتی به قرار زیر می گیرند.

– درد پشت

– استرس ، نگرانی و تنش

– بی خوابی

– دپرسیون یا افسردگی

سنگ های داغ  (گرم) چگونه احساس می شوند؟

سنگ های داغ هیچگاه زبر نیستند. همیشه صاف و تخت هستند. سنگ های مورد استفاده برای پشت تقریبا اندازه یک تخم مرغ بزرگ فقط تخت هستند. سنگ ها در وسایل گرما دهنده الکتریکی گرم می شوند که یا درجه حرارت بتواند خوانده شود و یا یک ترموستات کنترل کننده دقیق داشته باشد.

ماساژ دهنده همیشه قبل از اینکه سنگ را روی بدن قرار دهد آنرا ابتدا در دست می گیرد، تا مطمئن شود که حرارت سنگ ها خیلی داغ نباشد.

خانم های بادار قبل از گرفتن ماساژ باید توسط پزشک خود، چک شوند. در خانم های باردار ماساژ باید توسط فرد دوره دیده دارای گواهی ماساژ بارداری انجام شود.

ماساژ نباید بطور مستقیم بر روی کوفتگی ها، پوست ملتهب، زخم های التیام نیافته، تومورها ، فتق های شکمی  یا مناطقی که به تازگی شکسته شده اند انجام شود.

مطالب جنجالی سایت