پارس ناز پورتال

عکسی از 20 سال پیش دیوید بکهام بازیکن سرشناس

عکسی از 20 سال پیش دیوید بکهام بازیکن سرشناس

عکسی از 20 سال پیش دیوید بکهام بازیکن سرشناس ، ♦ 20 سال از اولین بازی دیوید بکهام برای منچستر یونایتد گذشت:  بیست  سال پیش در چنین روزی ، دیوید بکهام بازیکن افسانه ای فوتبال انگلستان، برای اولین بار برای شیاطین سرخ به میدان رفت.

 

بکام دوم آوریل 1995 اولین بازی اش را در لیگ برتر مقابل لیدز یونایتد تجربه کرد. دیوید ابتدا در پست هافبک راست مشغول به بازی شد.


♦ امروز بیستمین سالگرد اولین بازی دیوید بکهام برای یونایتد است. بازیکنی که در دوران حضورش در مستطیل سبز، با بازی های زیبایش توانست کام فوتبال دوستان را شیرین کند.

 

♦ بیشتر بخوانید: دیوید رابرت جوزف بکهام در 2 می 1975 در لندن متولد شد. ادوارد آلن بکهام، پدر و ساندرا جورجینا مادر دیوید بکهام هستند.

 

♦ همسر او ویکتوریا آدامز ( ویکتوریا بکهام ) یکی از خوانندگان گروه اسپایس گرلز است. او چهار فرزند به نام‌های بروکلین (متولد 4 مارس 1999)، رومیو (1 سپتامبر 2002)، کروز (20 فوریه 2005) و هارپر(متولد 10 ژوئیه 2011) دارد.

 

♦ قد دیوید 182 سانتیمتر می باشد. در سن 17 سالگی فوتبال حرفه ای را شروع کرد. پاهای او 70،000،000 دلار بیمه شده است.

 

♦ دیوید بکهام فوتبال حرفه‌ای خود را از جوانان منچستر آغاز می‌کند چند ماه پس از حضور او در تیم جوانان منچستر یونایتد وی برای بازی در جام اتحادیه انگلیس به تیم بزرگسالان دعوت شد. هر چند در اولین حضورش در تیم بزرگسالان منچستر یوناتید نیمکت نشین بود ولی دو سال و نیم بعد بکهام به همراه تیم بزرگسالان برای اولین بار حضور در لیگ برتر را تجربه کرد.

 

♦♦♦ سرانجام دیوید بکهام، دوم آوریل 1995 اولین بازی اش را در لیگ برتر مقابل لیدز یونایتد تجربه کرد. دیوید ابتدا در پست هافبک راست مشغول به بازی شد.

عکسی از 20 سال پیش دیوید بکهام بازیکن سرشناس

♦ فصل 1996-97 دومین فصل حضور وی در لیگ برتر بود. او مشهورترین گل خود را در این فصل و در مقابل تیم ویمبلدون به ثمر رساند و با ضربه‌ای زیبا از وسط زمین دروازه ویمبلدون را در سل هارست پارک باز کرد. او اولین حضورش در تیم ملی انگلیس را در اول سپتامبر 1996 تجربه کرد و به همراه این تیم به مصاف مولداوی در کیشنف رفت.

 

این عکس که مروبط به سال ۱۹۸۹ می باشد صحنه ای را نشان می دهد که دیوید بکهام ۱۴ ساله برای بار نخستین بار قراردادش را با تیم منچستر یونایتد امضا می کند. سر الکس فرگوسن آن روزها خودش بکهام را انتخاب کرد. نکته ی جالب اینجاست که حالا پس از ۲۴ سال که از آن روز میگذرد هر دوی اینها به نوعی در یک هفته بازنشسته شدند.

عکسی از 20 سال پیش دیوید بکهام بازیکن سرشناس
 

♦ بکهام سال 1997 به همراه منچستر به عنوان قهرمانی لیگ برتر انگلیس دست یافت. او بدون شک نقش به سزایی در این قهرمانی ایفا کرد و به عنوان بازیکن برتر انگلیس در این سال برگزیده شد.

 

در نخستین بازی فصل 1998-99 منچستر یوناتید برابر لسترسیتی باز هم منجی شیاطین سرخ شد و با گلی زیبا از روی یک ضربه کاشته منچستر را از شکست نجات داد. سال 1999 برای بکهام سالی پر از افتخار بود. قهرمانی در لیگ برتر انگلیس، قهرمانی در جام حذفی و سرانجام قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا کلکسیون افتخارات این بازیکن را کامل کرد.