پارس ناز پورتال

قاصدک 24

جزئیات سانحه هواپیمای ماهان در ترکیه +عکس

جزئیات سانحه هواپیمای ماهان در ترکیه +عکس

جزئیات سانحه هواپیمای ماهان در ترکیه

 

برخورد هواپیمای ماهان با دیوار فرودگاه استانبول سبب ایجاد خسارت شد.به گزاش پارسنازهواپیمای ایرباس ماهان امروز در فرودگاه استانبول با دیواره تاکسی‌وی برخورد کرد.امروز یک فروند هواپیمای ایرباس 310 شرکت هواپیمایی ماهان‌ایر، در فرودگاه استانبول پس از برخورد‌ با دیواره تاکسی‌وی، دچار مشکل شد صبح امروز (پنج‌شنبه ۳ دی) یک فروند هواپیمای ایرباس ۳۱۰ به شماره پرواز ۱۱۲، فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) را به مقصد فرودگاه استانبول ترک کرد که با موفقیت و بدون هیچ سانحه‌ای در این فرودگاه به زمین نشست.

 

بعد از فرود هواپیما در فرودگاه استانبول، این هواپیما در اپرون فرودگاه توقف کرد که خلبان ایرباس ۳۱۰ را در حالت پارکینگ‌بریک (ترمز هواپیما) قرار داد. اما متأسفانه پارکینگ‌بریک این هواپیما عمل نکرد و هواپیما به حرکت درآمد که منجر به برخورد آن با گاردریل اپرون شد.

جزئیات سانحه هواپیمای ماهان در ترکیه +عکس

 اینکه چرا پس از قرار دادن هواپیما در حالت پارکینگ‌بریک، ایرباس ۳۱۰ حرکت کرد، توسط سازمان هواپیمایی ترکیه در حال بررسی است؛ چراکه طبق پروتکل بین‌المللی، بررسی هر اتفاق در فرودگاه هر کشور بر عهده سازمان هواپیمایی همان کشور است.خوشبختانه هیچ آسیبی به مسافران و کادر پرواز وارد نشد و بدون هیچ مشکلی هواپیما را ترک کردند.

جزئیات سانحه هواپیمای ماهان در ترکیه +عکس

این هواپیما‌ هنگام تغییر پوزیشن برای قرار گرفتن در موقعیت پارکینگ،با گارد‌ریل‌های اطراف تاکسی‌وی و فرودگاه (EP-MNP) برخورد کرد‌.دماغه و چرخ جلو این هواپیما در این برخورد دچار مشکل شد اما به سرنشینان آسیبی وارد نشده است.

 

 

مطالب مرتبط:

 

حادثه تصادف دو هواپیما در فرودگاه مهرآباد ! + تصاویر

 

تلخترین تصاویر از سقوط هواپیمای روسی +علت سقوط

 

سقف این خانه به خاطر فاضلاب هواپیما فرو ریخت + عکس

 

300 مسافر هواپیمای ایرانی در حادثه وحشتناک نجات یافتند + تصاویر