پارس ناز پورتال

قاصدک 24

زندگی عجیب این مرد ثروتمند بی خانمان + عکس

مجموعه : مجله خبری روز
زندگی عجیب این مرد ثروتمند بی خانمان + عکس
همانطور كه در كتاب خاطرات كریستوفرگاردنر به نام در جستوجوی خوشبختی واقعی نوشته شده و ویل اسمیت آن را در فیلمی به همین نام به تصویر كشیده استعداد طبیعی و كار سخت و طاقت فرسا،كریستوفر گاردنر را از خیابان گردی به میلیونری بزرگ تبدیل كرد. او بیخانمانی خود را فرصت بزرگی برای خود میداند.داستان این ژنده پوش كه اكنون یك میلیونر خود ساخته و كارآفرین و سخنران چیره دست و همچنین یك انسان خیر و بشر دوست است در نوع خود بینظیر است.
 
او كه به علاف وال استریت معروف بود و بسیاری زندگی او را به همین عنوان توصیف میكردند میگوید: از بیخانمانی تا كامیابی تنها یك چیز برایم مهم بود و آن احساس مسئولیت نسبت به پسرم است. بیخانمان بودم اما هرگز ناامید نبودم.برای رسیدن به این نقطه سختیهای زیادی را تحمل كردم. درد و رنج و شكست ناشی از یك ازدواج ناموفق،مدت زمان زندانی شدن برای پرداخت نكردن بلیت ورود به پاركینگ و كشمكش هایی كه برای فراهم كردن یك زندگی سالم برای خودم و پسر كوچولویم تحمل كردم بسیار رنج آور بود.
 


كریستوفر یك سال را در خیابان با پسرش به سر برد. آنها شبها در پناهگاه و در حمام عمومی و ایستگاه مترو میخوابیدند. اگرچه او بعدها در دفتر كار رئیس خود و در ایستگاه راهآهن و در پناهگاه بیخانمانها و پاركها می خوابید اما بعد از اینكه به عنوان خدمتكار در یك شركت مشغول به كار شد چون در محل كارش بیعیب و نقص بود توانست ازفرزندش هم مراقبت كند.سرانجام كریستوفر به عنوان یك دلال سهام وارد بازار كار شد و این تنها موقعیت گاردنر و نقطه عطفی در زندگی این میلیاردر بیخانمان بود.امروز نام او به عنوان یك مولتی میلیونر،سخنران با انگیزه و نیكوكار و تاجر بینالمللی میدرخشد.
 
این تاجر ثروتمند در حال حاضر مدیر عامل و مؤسس كریستوفر گاردنر بین المللی به ارزش خالص بیش از165 میلیون دلار است. كریستوفر گاردنر میگوید:بی خانمانی زندگی هر كسی را تحت تأثیر قرار میدهد.گاهی اوقات رگههایی از بد شانسی یا شرایط دشوار مانند بیكاری یا عدم پرداخت اجاره بهای خانه بیخانمانی را منجر میشود.داستان شگفت انگیز زندگی گاردنر با عنوان در جستوجوی خوشبختی منتشر شده است.این خاطرات جزو پرفروشترینها بود و به بیش از چهل زبان ترجمه شده است.این كتاب حاوی درسهایی از زندگی مانند شجاعت، سرسختی و نظم و انضباط است.

گاردنر موفقیتش را مدیون بتی ژان مسئول یك پرورشگاه میداند و معتقد است که این فرد، او را با معنویت آشنا كرد و به او یاد داد كه هر چند فقیر است اما باید مسیر دیگری را پیش بگیرد و زندگیاش را برای رسیدن به اهداف بزرگ تنظیم كند. او بعد از اینكه ثروتمند شد در زمینه كمك به زنان و مردان بیخانمان فعالیت کرد. او معتقد است، عشق همه چیز است و در جستوجوی آنچه دنبالش بود خیلی خوش شانس بوده است.عشق پایه و اساس یك ارتباط خوب است و عشق باعث میشود انسان هدف اصلی خود را در زندگی بیابد.
 
 
اقتصاد آنلاین