پارس ناز پورتال

تبلیغات

مسن ترین مربی یوگا در دنیا یک پیرزن است

مسن ترین مربی یوگا در دنیا یک پیرزن است

مسن ترین مربی یوگا در دنیا یک پیرزن است 

یوگا ورزش سلامتی ذهن و بدن است و بسیار تاثیرگذار میباشد.مسن ترین مربی یوگا در دنیا 97 سال سن دارد و همچنان سرحال و سلامت است. یک مربی 97 ساله یوگا 8 کلاس آموزش یوگا را برای علاقه‌مندان به این ورزش طی هفته برگزار می‌کند.

 

بر اساس گزارش آسوشیتدپرس، این زن 97 ساله ساکن نیویورک به دنبال علایقش که یوگا و رقص هستند به سراسر جهان سفر کرده است.تائو پورچون-لینچ، که ماه آینده 98 ساله می‌شود مربی تمام وقت یوگا استودیو «وستچستر» نیویورک است.
مسن ترین مربی یوگا در دنیا یک پیرزن استوی که از سال 1926 تمرین‌های یوگا را در 8 سالگی در هند آغاز کرده است در این‌باره می‌گوید:”در آن زمان دختران یوگا انجام نمی‌دادند و من پسرها را در ساحل می‌دیدم که با بدنشان اشکال جالبی می ساختند و فکر می‌کردم که این یک بازی جدید است”.

 

وی افزود:”از عمه‌ام در رابطه با این بازی جدید پرسیدم و فهمیدم که نام این حرکات یوگا است و یک ورزش است و نه یک بازی و گفتم اگر پسران می‌توانند این کار را انجام بدهند من هم می‌توانم”.مسن ترین مربی یوگا در دنیا یک پیرزن استاین مربی یوگا، که دو بار ازدواج کرده است و بچه‌ای ندارد، از یوگا توصیف به «طبیعت آشکار» می‌کند که در درون او وجود دارد.او می‌گوید که یوگا برایش«نَفَس زندگی» و تمرین روزانه به وی طول عمر در زندگی داده است؛ به عقیده او هر آنچه شما در ذهنتان وارد کنید محقق می‌شود و وی ترس و پوسیدگی را به ذهنش راه نداده است.

مسن ترین مربی یوگا در دنیا یک پیرزن استلینچ می‌گوید:”طبیعت دائما خود را باز می‌یابد و این به ما می‌آموزد که ما هم می‌توانیم خودمان را بازیابیم”.نام وی به عنوان مسن‌ترین معلم یوگا در کتاب رکوردهای جهانی گینس در سال 2012 ثبت شده است.

مسن ترین مربی یوگا در دنیا یک پیرزن است

مسن ترین مربی یوگا در دنیا یک پیرزن است