پارس ناز پورتال

کافی شاپی متفاوت در پایتخت

مجموعه : دکوراسیون
کافی شاپی متفاوت در پایتخت

 به گزارشپارس ناز :، در طراحی سیستم روشنایی این کافی شاپ بسیار دقت شده است و تامین نور به صورت غیر مستقیم و بدون ایجاد هرگونه نور آزاردهنده و مزاحم انجام شده است. در طراحی فضا، در مجموع از دو منحنی استفاده شده است که این اقدام به منظور ایجاد پرسپکتیوهای متنوع انجام شده است. در اجرای کافی شاپ M فقط از دو ماده اولیه استفاده شده است و هدف از این کار  جلوگیری از تعدد مواد مصرفی بوده است.

 

کافی شاپ M توسط هومن بالازاده در تهران و در مرکز تجاری ولنجک طراحی شده است. این کافی شاپ در فضایی با زیربنای 75 متر مربع قرار گرفته است. کار طراحی و ساخت این پروژه در سال 2009 انجام شده است. در طراحی این کافی شاپ از یک توده جامد به منظور اتصال ورودی سالن به بخش خدماتی استفاده شده است.در این پروژه سقف و دیوار به صورت یکپارچه طراحی شده است و از یکسری شیارهای موازی و بسیار زیبا استفاده شده است.

 

کافی شاپی متفاوت در پایتخت

 استفاده از رنگ کرم روشن در سقف و دیوارها، احساس بسیار خوبی به استفاده کنندگان از این فضا می دهد. به منظور ایجاد ارتباط پیوسته در فضای کافی شاپ M از نوعی چوب تیره در کف، قسمتی از دیوار و پیشخان و همچنین مبلمان استفاده شده است.

 

کافی شاپی متفاوت در پایتخت

کانسپت:

– استفاده از یک تودۀ جامد به منظور اتصال ورودی سالن به بخش خدماتی

– به تصویر کشیدن سقف و دیواره بصورت یکپارچه ( continuous )

– تأمین نور بصورت غیر مستقیم و عدم ایجاد نور مزاحم و آزاردهنده

– استفاده از دو منحنی بمنظور ایجاد پرسپکتیوهای متنوع

– انتخاب دو مادۀ اولیه برای جلوگیری از تعدد مواد

– استفاده از پوشش کرم روشن در سقف و دیواره ها

– استفاده چوب تیره در کف، بخشی از دیوار، پیشخان آشپزخانه و مبلمان

 

کافی شاپی متفاوت در پایتخت

 فرم کافی شاپ M Coffee(مرکز خرید ولنجک – تهران) از طریق شکل گیری دو منحنی بر روی یکدیگر خلق شده که تنوعی از پرسپکتیوهای مختلف و تجارب گوناگون در هر نقطه را ایجاد می کند .