پارس ناز پورتال

سریال های رمضانی شبکه آی فیلم در سال 1403

مجموعه : اخبار سینما
سریال های رمضانی شبکه آی فیلم در سال 1403

سریال های رمضانی شبکه آی فیلم در سال 1403 

دراین مطلب، بـه معرفی سریالهای رمضانی شبکه آی فیلم درسال 1403 میپردازیم. شبکه آی فیلم در ماه مبارک رمضان سریال هایي محبوب را برای نمایش آماده کرده اسـت. سریالهای ماه رمضان آی فیلم جزو پربیننده ترین ها بوده اند و این شبکه امسال هم سریال هایي دیدنی را در نوبت پخش قرار داده اسـت. مـا در ادامه بـه معرفی سریالهای شبکه آی فیلم در ماه رمضان 1403 پرداخته ایم.

 

آی‌فیلم، یک شبکه تلویزیونی ایرانی، شامل چهار کانال پارسی، عربی، انگلیسی و آی‌فیلم ۲ اسـت. این شبکه با مدیریت «محمدرضا حاتمی» در ۱۸ شهریور ۱۳۸۹ «۹ سپتامبر ۲۰۱۰»، مصادف با عید فطر، آغاز بکار کرد. با تغییر هویت بصری، پخش برنامه‌هاي شبکه با فرمت HD و کدک HEVC از گیرنده‌هاي زمینی و ماهواره‌اي از ۹ آذر ۱۳۹۹، آغاز شد.

 

زمان پخش سریال های ماه رمضان شبکه آی فیلم

هدف اصلی این شبکه، پخش فیلم‌ها و سریال‌هاي ایرانی برای جهان در تمام طول ساعات شبانه‌روز می باشد. با این حال شبکه انگلیسی برای داخل ایران پخش نمیشود و علت آن عقیدهٔ سیما برای پاسداری از زبان پارسی اسـت. رویداد هـای تاریخی، مشاهیر از موضوعاتی اسـت کـه قرار اسـت دراین شبکه مطرح شوند. مخاطبان مورد نظر این شبکه حدود ۳۰۰ میلیون نفر هستند.

سریال های رمضانی شبکه آی فیلم در سال 1403 

فیلم و مجموعه‌هاي تلویزیونی «سریال» و ویژه برنامه‌هایي مانند موسیقی و ایران‌شناسی بـه صورت ۲۴ ساعته از این کانال پخش می شود. شبکه آی‌فیلم در ایام ماه مبارک رمضان سریال‌هایي هم چون «نیمه پنهان ماه»، «زیرزمین»، «پایتخت ۴» و «در چشم باد» رابه روی آنتن خواهد برد. سریال‌هایي کـه شبکه آی‌فیلم برای پخش در ایام ماه مبارک رمضان در نظر گرفته اسـت بـه شرح زیر هستند:

 

1. زمان پخش سریال نیمه پنهان ماه از شبکه آی فیلم

سریال «نیمه پنهان ماه» بـه کارگردانی مجید جعفری محصول سال ۱۳۷۳ تلویزیون اسـت کـه از چهارشنبه، ۲۳ اسفند ساعت ۱۶ بـه روی آنتن خواهد رفت. این مجموعه تلویزیونی، دربارهٔ خانواده‌اي اسـت کـه گم‌شده‌اي دارند و با زیر و رو کردن خاطرات‌شان، بدان دست پیدا می کنند. شخصیت اصلی این مجموعه، «آقا بزرگ» اسـت کـه سرپرست و بزرگ خانواده اسـت.

زمان پخش سریال نیمه پنهان ماه از شبکه آی فیلم

او مدت‌ها قبل، پسری بنام «جلال» رابه فرزندی قبول کرده‌اسـت و پس ازآن ودر خلال سالها، اتفاقاتی برای خودش، خانواده و «جلال» رخ داده‌اسـت کـه این رخدادها، دست‌مایهٔ این مجموعه تلویزیونی اسـت. زنده‌یاد مهین شهابی، ثریا قاسمی، عنایت الله بخشی، حسین کسبیان، محمود عزیزی، اکرم محمدی، فریده سپاه منصور و… در «نیمه پنهان ماه» ایفای نقش کرده اند.

 

بیشتر بخوانید: عکس و اسامی بازیگران سریال نیمه پنهان ماه + داستان و زمان پخش

 

2. زمان پخش سریال زیرزمین از شبکه آی فیلم

هم چنین سریال طنز «زیرزمین» بـه کارگردانی علیرضا افخمی کـه درسال ۱۳۸۵ تولید شده قرار اسـت از چهارشنبه، ۲۳ اسفند در ساعت ۱۷ پخش شود. سه دوست «فرجیان، کلانی و اسدی» با سندی جعلی یک زمین رابه یک فرد سرمایه‌دار بنام کورانی میفروشند و از او کلاهبرداری می کنند، اما اسدی پول‌ها را میگیرد و قصد دارد تا سهم دو نفر دیگر را هم برای خود بردارد.

زمان پخش سریال زیرزمین از شبکه آی فیلم

او پول‌ها را در زیرزمین یک خانه قدیمی در پامنار پنهان می کند و خودش در راه فرودگاه«می خواسته بـه کانادا فرار کند» تصادف می کند و فلج می شود. حالا دو نفر دیگر بر سر یافتن پول‌ها رقابت می کنند… زنده‌یاد فتعلی اویسی، بهاره رهنما، ابوالفضل پورعرب، مهتاج نجومی، سروش صحت، مهران رجبی، مرجانه گلچین و… از بازیگران این سریال هستند.

 

بیشتر بخوانید: عکس و اسامی بازیگران سریال زیرزمین + داستان و زمان پخش

 

3. زمان پخش سریال مثل هیچکس از شبکه آی فیلم

مجموعه تلویزیونی «مثل هیچ‌کس» ساخته عبدالحسن برزیده هم از دوشنبه، ۲۱ اسفند ساعت ۱۸ در نوبت پخش شبکه آی‎ فیلم قرار گرفته اسـت. داستان این سریال دربارهٔ برادر بزرگ‌تر یک خانواده اسـت کـه همه ی وی را داداشی صدا می کنند. با فوت پدر خانواده، مسئولیت داداشی دوچندان می شود و با ازدواج کوچک‌ ترین برادر و فرزند خانواده داداشی تصمیم میگیرد بـه وصیت پدرش عمل کند.

زمان پخش سریال مثل هیچکس از شبکه آی فیلم

او اموال را بین خواهر ها و برادر ها و مادرش تقسیم کند کـه دراین میان اتفاقاتی میوفتد و… دراین سریال بازیگرانی از جمله: پروانه معصومی در نقش بی‌بی، حسین یاری در نقش محمدعلی «داداشی»، حمید ابراهیمی در نقش محمدباقر، اصغر همت در نقش جواد، آتنه فقیه‌نصیری نرگس و پرویز پورحسینی در نقش عمو علی بـه ایفای نقش پرداخته اند.

 

بیشتر بخوانید: عکس و اسامی بازیگران سریال مثل هیچکس + داستان و زمان پخش

 

4. زمان پخش سریال خانه به دوش از شبکه آی فیلم

سریال کمدی «خانه بـه دوش» بـه کارگردانی رضا عطاران نیز کـه درسال ۱۳۸۳ برای شبکه سوم ساخته شد، از یکشنبه، ۲۰ اسفند ساعت ۱۹ بـه روی آنتن میرود. آقا ماشاءالله «حمید لولایی» کـه پس از بـه هم زدن شراکت خود با باجناغش اصلان «غلامحسین لطفی»، دچار مشکلات اقتصادی شدیدی اسـت. او در وضعیت سختی قرار گرفته، و بـه ناچار بـه مشاغلی مثل هندوانه فروشی با وانت روی آورده اسـت.

زمان پخش سریال خانه به دوش از شبکه آی فیلم

سپس او برای حل مشکلات مالی خود و خانواده اش از راه حلال، با آقای بیات «خشایار راد» کـه با او بطور اتفاقی آشنا شده، قرار همکاری از طریق سفر بـه مالزی را می‌گذارد و پولی را برای سفر بـه مالزی بـه او میدهد. اما در روز مقرر برای سفر بـه مالزی متوجه می شود کـه بیات سر او کلاه گذاشته و از این طریق با احمد «رضا عطاران» کـه او هم وضعیتی مثل آقا ماشاءالله پیدا کرده، آشنا میشود.

 

بیشتر بخوانید: عکس و اسامی بازیگران سریال خانه به دوش + داستان و زمان پخش

 

5. زمان پخش سریال میوه ممنوعه از شبکه آی فیلم

هم چنین سریال «میوه ممنوعه» بـه کارگردانی حسن فتحی با بازی علی نصیریان، گوهر خیراندیش، هانیه توسلی، امیر جعفری، نیما رئیسی، عمار تفتی از یکشنبه، ۲۰ اسفند ساعت ۲۰ پخش خواهد شد. این مجموعه بـه کارگردانی حسن فتحی، ماجرای تاجری بنام حاج یونس فتوحی اسـت کـه بـه گمان افرادی کـه وی را می‌شناسند هم دراین دنیا و هم در آخرت عاقبت بخیر شده اسـت.

زمان پخش سریال میوه ممنوعه از شبکه آی فیلم

آوازه خیرخواهی و کمک بـه مستمندان حاج یونس بر وی نیز اثر کرده و او خودرا عارف الی الله می داند و مطمئن اسـت تا آخر عمر مرتکب هیچ گناهی نمیشود، تا این کـه هستی، دختر جوان یکی از کارخانه‌داران ورشکسته شهر، شکایت پسر حاج یونس راکه عامل ورشکستگی پدرش اسـت پیش حاج یونس میبرد، اما…

 

بیشتر بخوانید: عکس و اسامی بازیگران سریال میوه ممنوعه + داستان و حواشی

 

6. زمان پخش سریال پایتخت 4 از شبکه آی فیلم

مجموعه «پایتخت ۴» بـه کارگردانی سیروس مقدم هم در نوبت پخش شبکه آی‌‎فیلم برای ماه مبارک رمضان قرار گرفت کـه با اتمام فصل سوم کـه اکنون روی آنتن اسـت پخشش آغاز خواهد شد. هما سعادت در انتخابات شورای شهر رأی می‌آورد و طرفداران او در منزلشان جمع میشوند.

زمان پخش سریال پایتخت 4 از شبکه آی فیلم

همسر چینی ارسطو «چوچانگ یا راحله» در سانحه هوایی جان خودش را از دست داده اسـت. این مسئله موجب شده تا کام ارسطو هرروز تلخ و تلخ‌تر بشود. نقی از همسرش تقاضای میکند تا برای ساخت خانه فهیمه «خواهر نقی» مجوز بگیرد اما او اینکار را خلاف می داند و هیچ رقمه زیر بار نمیرود.

 

نقی بـه همراه اقوام و خویشانش و کمک اوس موسی دست بکار می شوند و خانه فهیمه رابه‌طور پنهانی با آوردن مصالح از راه و بیراه می‌سازند، اما در آخر توسط شهرداری تخریب میشود. دراین بین ماجراهایی از جمله ازدواج باباپنجعلی، دعوای نقی و هما، حضور التیام در جمهوری دموکراتیک کنگو اتفاق می‌افتد.

 

بیشتر بخوانید: عکس های بازیگران سریال پایتخت 4 و زمان پخش

 

7. زمان پخش سریال در چشم باد از شبکه آی فیلم

سریال «در چشم باد» ساخته مسعود جعفری جوزانی هم از شنبه، ۲۶ اسفند ساعت ۲۲ بـه صورت دو قسمتی پخش می شود. مجموعه تلویزیونی در چشم باد بـه تهیه‌کنندگی مسعود جعفری‌جوزانی و عباس اکبری در ۴۴ قسمت ۵۰ دقیقه‌اي برای پخش از شبکه اول سیما تهیه و تولید شد. فیلمنامه این سریال کـه در زمره سریال‌هاي «الف» سیما بـه‌شمار میرود، توسط «مسعود جعفری جوزانی» نوشته شده‌اسـت.

زمان پخش سریال در چشم باد از شبکه آی فیلم

سریال تاریخی «در چشم باد»، وقایع سیاسی و اجتماعی سه دوره از تاریخ درسال‌هاي ۱۳۰۰، ۱۳۲۰ و ۱۳۶۰ را بررسی می کند کـه دوره اول پایان دوره قاجار و آغاز زمامداری شاهنشاه رضا شاه پهلوی در شاهنشاهی پهلوی، دوره دوم در جنگ جهانی دوم و دوره سوم یک دوره زمانی خاص در بعد از انقلاب اسلامی راکه دوران سقوط خرمشهر اسـت، در بر میگیرد.

 

دراین پروژه کـه «حسین علیزاده» موسیقی آنرا ساخته، بازیگرانی چون، پارسا پیروزفر، اکبر عبدی، کامبیز دیرباز، سعید نیک‌پور، سحر جعفری جوزانی، فریبا متخصص، لاله اسکندری، ستاره صفرآوه، رضا شفیعی‌جم، فخرالدین صدیق‌شریف، جهانگیر الماسی، محمود پاک نیت، مصطفی زمانی، محمدرضا هدایتی، هومن سیدی و… ایفای نقش کرده‌اند.

 

بیشتر بخوانید: عکس و اسامی بازیگران سریال در چشم باد + داستان